Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

"W cieniu śmierci, objęty Twoją miłością"

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Ciemność może nas otaczać, ale Boża światłość nigdy nie gaśnie. Nawet gdy kroczymy przez najciemniejsze doliny życia, możemy odnaleźć pocieszenie w Bożym towarzystwie. Psalmista Dawid, doświadczony burzami życia, znalazł ukojenie w Nim. Czy i my potrafimy zaufać, że On prowadzi nas przez wszelkie przeciwności?

Dolina cienia, boska obecność

 W 23. Psalmie, Dawid maluje piękny obraz Boga jako naszego Pasterza. Opisuje zielone pastwiska i spokojne wody, symbolizujące obfitość i bezpieczeństwo, jakie znajdujemy w obecności Boga. Jednak to właśnie wersety mówiące o dolinie cienia śmierci najbardziej zapadają w pamięć.

 Czym jest ta dolina? To miejsce mroku, strachu i niepewności. To tam doświadczamy utraty, choroby, samotności i innych trudności życiowych. Mimo to, psalmista zapewnia nas, że nawet w tak ciemnych okolicznościach, Bóg jest z nami. Jego laska i kij, symbole władzy i opieki, pocieszają nasze serca.

 W 3. wersecie psalmista mówi o tym, że Bóg posila jego duszę. To jak odświeżający napój w upalny dzień. Bóg daje nam siłę, byśmy mogli iść dalej, nawet gdy czujemy się słabi i zmęczeni. A w 6. wersecie znajdujemy obietnicę wiecznego domu u Pana. To nadzieja, która dodaje nam otuchy w chwilach zwątpienia.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak Bóg prowadzi Cię przez Twoją własną „dolinę cienia śmierci”? Może to być utrata bliskiej osoby, poważna choroba, czy też trudna sytuacja życiowa. Pamiętaj, że Bóg jest zawsze z Tobą, nawet gdy tego nie widzisz. Jego miłość jest niezachwiana, a Jego obecność jest naszym największym skarbem.

Modlitwa:

Ojcze nasz, dziękujemy Ci za Twoją niezmienną miłość i obecność w naszym życiu. Pomagasz nam pokonywać wszelkie trudności i prowadzisz nas ścieżkami sprawiedliwości. Dziękujemy za Twoją obietnicę wiecznego życia. Amen.

| #Psalm23 | #dolinacieniaśmierci | #BógjakoPasterz | #nadzieja | #pocieszenie | #wiara | #modlitwa | #życiechrześcijańskie | #Biblia |

Przeczytaj również:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura