Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
12
BLOG

Czy jesteś świątynią Boga? Odkryj swój potencjał!

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś niezwykłą konstrukcją, świątynią Ducha Świętego? Apostoł Paweł porównał wierzących do żywych kamieni, z których Bóg buduje swoją duchową świątynię. Ale jak dbać o tę świątynię, aby była coraz piękniejsza i bardziej chwalebna?

Boża budowla - twoja misja

 W dzisiejszym zabieganym świecie łatwo zapomnieć o tym, kim naprawdę jesteśmy w oczach Boga. Jesteśmy Jego dziełem sztuki, Jego projektem, który ma przynieść chwałę. Wersety z 1. Listu do Koryntian 3, 9 przypominają nam, że jesteśmy współpracownikami Bożymi, a nasze życie jest Jego budowlą. To niezwykłe przywilej, ale też ogromna odpowiedzialność.

 List do Hebrajczyków 12, 13 dodaje kolejny wymiar do tego obrazu. Zachęca nas, abyśmy prostowali ścieżki dla naszych stóp, czyli nasze myśli, słowa i czyny. To jak pielęgnowanie ogrodu – usuwamy chwasty, podlewamy i nawozimy, aby rośliny mogły zdrowo rosnąć. Tak samo powinniśmy dbać o naszą duchową świątynię.

 A jaki jest cel tego budowania? Pierwszy List Jana 3, 2 daje nam jasną odpowiedź: kiedyś będziemy podobni do Chrystusa. To nasza ostateczna przemiana, nasze uświęcenie. Ale już teraz możemy doświadczać Bożej obecności i Jego działania w naszym życiu.

 Zastanów się nad swoim życiem. Czy pozwalasz Bogu przebudowywać Cię? Czy usunąłeś z niego wszystko, co przeszkadza w Jego działaniu? Czy codziennie pielęgnujesz swoją relację z Nim? Pamiętaj, że jesteś ważny dla Boga i On chce, abyś osiągnął swój pełny potencjał.

Modlitwa:

Ojcze nasz, dziękujemy Ci za to, że możemy być Twoimi świątyniami. Prosimy Cię o pomoc w usuwaniu wszelkich przeszkód, które uniemożliwiają nam pełne oddanie się Tobie. Napełnij nas swoim Duchem Świętym i pomóż nam coraz bardziej upodabniać się do Jezusa. Amen.

| #Biblia | #duchowość | #chrześcijaństwo | #rozwójosobisty | #modlitwa | #świątyniaBoża | #współpracazBogiem | #uświęcenie | #przemiana |

Przeczytaj również:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura