W dzisiejszym zabieganym świecie łatwo zapomnieć o tych, którzy potrzebują pomocy. Słowa Jezusa z Ewangelii Mateusza 25, 40 przypominają nam jednak o fundamentalnej zasadzie wiary chrześcijańskiej – miłości bliźniego. To właśnie ona, okazywana w czynach miłosierdzia, otwiera nam bramę do zbawienia.
Miłosierdzie drogą do nieba
Jezus w przypowieści o Sądzie Ostatecznym jasno określa kryteria, na podstawie których będziemy osądzeni. Nie chodzi tu o bogactwo, osiągnięcia czy wpływy, ale o to, jak traktowaliśmy innych, szczególnie tych najuboższych i najbardziej potrzebujących. Dający jedzenie głodnemu, napój spragnionemu, schronienie bezdomnemu – oto prawdziwe skarby, które gromadzimy sobie w niebie (Mt 6, 20-21).
Miłosierdzie nie jest jedynie aktem dobroci, ale wyrazem naszej miłości do Boga. Służąc bliźnim, służymy Chrystusowi, który utożsamia się z tymi najmniejszymi (Mt 25, 40). To właśnie miłość czynna, wyrażająca się w konkretnych czynach, jest świadectwem naszej wiary i prowadzi do zbawienia.
Pamiętajmy, że każdy z nas ma możliwość czynienia dobra. Nie musimy dysponować wielkimi środkami, aby nieść pomoc. Czasami wystarczy życzliwe słowo, gest serdeczności, pomoc w codziennych obowiązkach. Ważne jest, aby nasze działania wypływały z serca, z prawdziwej troski o drugiego człowieka.
Modlitwa:
Ojcze niebieski, dziękujemy Ci za Twoją miłość i miłosierdzie. Prosimy Cię, abyśmy na wzór Jezusa Chrystusa umieli kochać bliźnich i nieść im pomoc w potrzebie. Daj nam otwarte serca i wrażliwość na cierpienie innych. Niech nasze czyny będą wyrazem miłości do Ciebie i wiary w Twoje Słowo. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
| #miłosierdzie | #miłośćbliźniego | #SądOstateczny | #zbawienie | #JezusChrystus | #EwangeliaMateusza |
Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura