Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
18
BLOG

Niekończąca się miłosierdzie: 77 razy przebaczaj, a 78 proś o dar

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zdarza Ci się czuć urażonym lub zranionym przez czyny innych? Jak reagujesz w takich sytuacjach? Czy szukasz zemsty, czy może starasz się przebaczyć? Dzisiejszy fragment Ewangelii Mateusza skłania nas do refleksji nad mocą przebaczenia i zachęca do hojnego proszenia o dary od Boga.

Przebaczenie i proszenie - dwa filary chrześcijańskiego życia

W Ewangelii Mateusza 18, 21-22 Piotr pyta Jezusa, ile razy ma przebaczać bratu, który wobec niego zgrzeszył. Jezus odpowiada mu, że nie siedem, ale siedemdziesiąt siedem razy. Ta liczba symbolizuje nieskończoną miłosierdzie Boga, które nie zna granic.

 Przebaczenie nie jest łatwe. Wymaga od nas pokory, odwagi i miłości. Musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy przebaczenia. Kiedy przebaczamy innym, uwalniamy siebie od gniewu i goryczy, które zatruwają nasze serca. Otwieramy się również na Bożą łaskę i miłosierdzie.

W Ewangelii Mateusza 7, 11 Jezus zachęca nas do proszenia Boga o dary. Podaje przykład ojca, który zawsze daje swoim dzieciom to, co najlepsze. Jeśli my, będąc nieidealni, potrafimy obdarowywać nasze dzieci, o ileż bardziej Bóg, który jest doskonały, obdaruje nas dobrymi darami, jeśli Go o to poprosimy?

 Przebaczenie i proszenie są dwoma filarami chrześcijańskiego życia. Kiedy przebaczamy innym i prosimy Boga o dary, stajemy się bardziej podobni do Niego. Okazujemy miłosierdzie i miłość, których On sam nam hojnie udziela.

Modlitwa:

Boże, dziękuję Ci za Twoją nieskończoną miłość i miłosierdzie. Proszę Cię o dar przebaczenia, abym mógł/mogła z całego serca wybaczyć wszystkim, którzy mnie skrzywdzili. Naucz mnie prosić Cię o dary z ufnością i wiarą, wiedząc, że zawsze jesteś gotów mi ich udzielić. Amen.

| #przebaczenie | #miłosierdzie | #modlitwa | #Bóg | #EwangeliaMateusza |

Przeczytaj również:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim (12 km na północ od Warmii) z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura