Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

Polacy zdecydowanie za obroną granic, ale nie dla kobiet i weteranów w wojsku

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Polityka Obserwuj notkę 0
Najnowszy sondaż telefoniczny przeprowadzony przez MobiWin - E-Sondaże ujawnia zaskakujące podejście Polaków do kwestii obronności. Respondenci opowiedzieli się zdecydowanie za użyciem broni na granicy, ale ich opinie w innych kwestiach, jak wsparcie dla weteranów i rola kobiet w armii, budzą kontrowersje.

Polacy za bronią na granicy, ale weterani i kobiety w wojsku na marginesie - zaskakujące wyniki sondażu!

 Wyniki ogólnopolskiego sondażu telefonicznego* przeprowadzonego 12 czerwca 2024 roku przez MobiWin - E-Sondaże rzucają nowe światło na postawę 23.295 respondentów, wobec kwestii obronności. Badanie ujawniło silne poparcie dla stanowczych środków w ochronie granic, zaskakując jednocześnie w innych aspektach związanych z wojskiem.

 Na pytanie, czy żołnierze Wojska Polskiego powinni móc używać broni w sytuacji prób siłowego pokonywania granicy przez migrantów, aż 96% respondentów odpowiedziało "tak" na godzinę 14:15. Jest to jednoznaczny sygnał, że Polacy oczekują twardej polityki wobec nielegalnych przekroczeń granic. Ostateczne wyniki badania utraciły tylko 1% poparcia dla używania broni wobec osób nielegalnie przekraczających granicę,  utrzymując odsetek 95% zgody. Pozostałe dane cząstkowych wyników przed godziną 14:20:

 Kolejnym pytaniem było, czy respondenci popierają zwiększenie budżetu na obronność w celu lepszego zabezpieczenia granicy. Tutaj 85% odpowiedziało "tak", co świadczy o gotowości społeczeństwa do poniesienia większych kosztów dla zapewnienia bezpieczeństwa kraju.

 Niestety, poparcie dla weteranów nie jest już tak jednoznaczne. Jedynie 37% respondentów uważa, że weterani powinni mieć gwarantowany dostęp do mieszkań socjalnych. Zaskakująco niski odsetek, biorąc pod uwagę ich poświęcenie dla kraju.

 Jeszcze bardziej podzielone są opinie na temat obowiązkowej służby wojskowej, gdzie 38% jest za, a 63% przeciw. Wyraźnie widać, że Polacysceptyczni wobec obowiązkowego wcielenia do armii.

 Największym zaskoczeniem jest jednak stanowisko wobec roli kobiet w siłach zbrojnych. Aż 93% respondentów nie popiera promowania roli kobiet w armii, co wskazuje na konserwatywne podejście do tej kwestii.

 Jak można podsumować te wyniki? Polacy są gotowi na twardą obronę granic i większe wydatki na wojsko, ale w kwestii weteranów i równości w armii ich stanowisko pozostaje niezmienne od lat. Może powinniśmy zacząć rozdawać na granicy broszki zamiast karabinów – może wtedy poparcie dla kobiet w armii wzrośnie.

| #sondaż | #obronność | #granica | #wojsko | #weterani | #obowiązkowasłużbawojskowa | #kobietywsiłachzbrojnych | #Polska |

Przeczytaj również:

Możesz mi postawić kawę na BuyCoffee.to/gandalf , ☕️ za wkład dla dobra wspólnego oraz pomóc na walkę z chorobą nowotworową. Dziękuję i błogosławię za otrzymane od Ciebie każde wsparcie że doceniasz działalność twórców internetowych.

*Źródło realizowanego na numerze 8068 [ Wszystkie wyniki sondażu znajdziesz na https://sonda.e-sondaze.pl

(cai)

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka