Czy zdarza Ci się bać? Czujesz lęk przed ludźmi, wyzwaniami, czy niepewną przyszłością? Nie jesteś sam(a)! Biblia mówi, że Bóg jest z nami i daje nam siłę, aby pokonać wszelkie lęki. W tym wpisie odkryjemy, jak Boże Słowo może nas umacniać i inspirować do czynienia dobra w naszym otoczeniu.
Nie bój się - Bóg jest z tobą!
Księga Jeremiasza 1, 8-10 to potężne słowa skierowane do proroka przez Boga. Bóg mówi do Jeremiasza, aby się nie bał, ponieważ On jest z nim i będzie go chronił. Bóg powołuje Jeremiasza do trudnego zadania - ma on przekazywać ludziom Boże przesłanie, nawet jeśli spotka się z oporem i odrzuceniem. Bóg obiecuje Jeremiaszowi, że da mu siłę i mądrość do wypełnienia tej misji.
Te słowa są aktualne również dla nas dzisiaj. Wszyscy mierzymy się z różnymi lękami i wyzwaniami. Czasami boimy się ludzi, co inni o nas pomyślą, jak poradzimy sobie z trudnościami. Ale Bóg mówi do nas: "Nie bój się ich twarzy, bo ja jestem z tobą, aby cię wybawić" (Jer 1, 8). Bóg jest z nami i nigdy nas nie opuści. On daje nam siłę, aby pokonać wszelkie lęki i wypełniać nasze powołanie.
Bóg powołuje nas do czynienia dobra w naszym otoczeniu. Tak jak Jeremiasz miał przekazywać Boże przesłanie ludziom, tak i my mamy dzielić się Bożą miłością z innymi. Możemy to robić na wiele różnych sposobów: pomagając potrzebującym, okazując życzliwość, przebaczając tym, którzy nas skrzywdzili, modląc się za innych.
Nie pozwól, aby strach powstrzymywał Cię przed czynieniem dobra. Bóg jest z tobą i da Ci siłę, aby pokonać wszelkie przeszkody. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zacznij zmieniać świat wokół siebie. Nawet małe gesty życzliwości mogą mieć ogromny wpływ na życie innych ludzi.
Modlitwa:
Ojcze Niebieski, dziękujemy Ci za Twoją miłość i ochronę. Prosimy Cię o to, abyś dał nam siłę i odwagę, aby pokonać wszelkie lęki i czynić dobro w naszym otoczeniu. Pomóż nam dzielić się Twoją miłością z innymi i zmieniać świat na lepsze. Amen.
| #Bóg | #strach | #odwaga | #powołanie | #czynieniedobra | #Jeremiasz1 | #Biblia | #wiara | #chrześcijaństwo |
Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura