Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
24
BLOG

Otwórz serce na dobroć - o sile miłości bliźniego

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wielką moc ma dobroć? Jak jeden mały gest może odmienić czyjeś życie, a nawet uratować duszę? W dzisiejszym zabieganym świecie łatwo zapomnieć o sile miłości bliźniego. Pozwól sobie przypomnieć o jej znaczeniu i zachęcić do czynienia dobra w swoim otoczeniu.

Miłość bliźniego - klucz do życia wiecznego?

Słowa Jezusa z Ewangelii Jana 11, 25: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył" niosą w sobie obietnicę wiecznego życia dla tych, którzy wierzą w Niego. Ale jak możemy żyć wiarą bez miłości bliźniego? Św. Paweł w Liście do Rzymian 14, 21 poucza nas, że powinniśmy powstrzymywać się od takich czynów, które mogą gorszyć lub osłabiać brata naszego w wierze. Miłość bliźniego to nie tylko unikanie zła, ale także czynne czynienie dobra.

Jezus w Ewangelii Mateusza 18, 6 ostrzega nas przed zgorszeniem najmniejszych. Każdy dobry uczynek, nawet ten najmniejszy, może mieć ogromny wpływ na życie drugiego człowieka. Może go pocieszyć, dodać mu otuchy, a nawet nakłonić do nawrócenia. Pamiętajmy, że każdy z nas jest "małym" w oczach Boga i zasługuje na miłość i szacunek.

Otwórz swoje serce na dobroć i zacznij czynić dobre uczynki w swoim otoczeniu. Nie czekaj na wielkie okazje - możesz zacząć od drobnych gestów, takich jak uśmiech, miłe słowo, pomoc potrzebującym. Pamiętaj, że nawet najmniejszy dobry uczynek może mieć ogromny wpływ na życie drugiego człowieka.

Modlitwa:

Boże, prosimy Cię o dar miłości bliźniego. Naucz nas dostrzegać potrzeby innych i pomagać im z serca. Daj nam siłę do czynienia dobra, nawet gdy jest to trudne. Niech nasze czyny niosą światło Twojej miłości do wszystkich ludzi. Amen.

| #miłośćbliźniego | #dobroć | #wiara | #zbawienie | #JezusChrystus | #Biblia |

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura