Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
18
BLOG

Rośnijmy w Chrystusie – owoc miłości i mądrej mowy

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
List do Efezjan staje się drogowskazem dla budowania dojrzałej wiary. W nim św. Paweł zachęca nas do wzrastania w Chrystusie, pielęgnując miłość i mądrą mowę. Czy potrafimy okiełznać język i kierować nim ku budowaniu, a nie niszczeniu? Czy miłość staje się siłą napędową naszego życia?

Wzrastanie ku Chrystusowi

W Liście do Efezjan 4, 15 Paweł zachęca: "Lecz będąc szczerymi w miłości, wzrastajmy we wszystkim w tego, który jest głową – w Chrystusa". To wezwanie do nieustannego rozwoju, do sięgania coraz wyższego poziomu wiary i życia. Kluczem do tego wzrostu jest miłość. Miłość prawdziwa, szczera, ofiarna, bezinteresowna. Miłość, która buduje, jednoczy i uzdrawia.

Ważnym elementem wzrostu jest również mądra mowa. Paweł w Liście do Efezjan 5, 20 przypomina: "Dziękując zawsze za wszystko Bogu i Ojcu w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa". Wdzięczność otwiera nasze serca na Bożą łaskę i prowadzi do budowania pozytywnych relacji z bliźnimi. Unikanie "plugawych słów" (Efezjan 4, 29) oznacza troskę o to, by nasze słowa nie raniły, nie niszczyły, ale budowały i prowadziły ku dobru.

Czy potrafimy w codziennym życiu kierować się tymi wskazówkami? Czy język staje się narzędziem budowania, a nie niszczenia? Czy miłość staje się siłą napędową naszych czynów? Spróbujmy na nowo przemyśleć swoje słowa i czyny. Zastanówmy się, jak możemy wzrastać w Chrystusie, pielęgnując miłość i mądrą mowę.

Modlitwa:

Boże, prosimy Cię o dar miłości prawdziwej i szczerej. Naucz nas kierować językiem ku budowaniu, a nie niszczeniu. Pomóż nam wzrastać w Tobie, Jezu Chryste, Głowo Kościoła. Niech nasze słowa i czyny zawsze będą owocne w miłość i dobro. Amen.

| #wzrostduchowy | #miłość | #mądramowa | #ListdoEfezjan | #JezusChrystus |

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura