Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
18
BLOG

Owoce Ducha Świętego: Jak Rozpoznać Dobre Drzewo w Naszym Życiu?

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie owoce przynosi twoje życie? Czy są one słodkie i dojrzałe, jak figi z dobrego drzewa, czy cierpkie i nieprzyjemne, jak owoce ciernia? W Ewangelii Łukasza Jezus porównuje nasze życie do drzewa, a jego owoce do naszych czynów. Jak możemy rozpoznać, czy nasze drzewo jest dobre i przynosi dobre owoce?

Rozpoznaj Dobre Drzewo: Owoce Ducha Świętego

W Ewangelii Łukasza 6, 43-44 Jezus mówi: "Nie ma dobrego drzewa, które by rodziło złe owoce, ani złego drzewa, które by rodziło dobre owoce. Każde drzewo bowiem po owocach swoich poznawane jest. Nie zbierają fig z ciernia ani winogron z głogu".

 Te słowa Jezusa niosą w sobie głębokie przesłanie. Pokazują nam, że nasze życie jest jak drzewo, a nasze czyny to owoce, które ono wydaje. Nie możemy oczekiwać dobrych owoców, jeśli nasze drzewo jest chore i zatrute. Musimy zadbać o to, aby nasze drzewo było zdrowe i silne, aby mogło przynosić obfite i słodkie owoce.

Jak możemy to zrobić? W Liście do Efezjan 5, 18 Paweł Apostoł zachęca nas do tego, abyśmy "nie upijali się winem, w którym jest rozwiązłość, ale byli napełnieni Duchem Świętym". Duch Święty to dar od Boga, który daje nam siłę do życia według Jego zasad. Kiedy pozwolimy Duchowi Świętemu działać w naszym życiu, nasze drzewo stanie się zdrowe i silne, a nasze czyny będą jak słodkie owoce, które przyniosą radość nam i innym.

Modlitwa:

Boże, proszę Cię o to, abym pozwolił Duchowi Świętemu działać w moim życiu. Pragnę, aby moje drzewo było zdrowe i silne, aby mogło przynosić obfite i słodkie owoce. Proszę Cię o siłę do życia według Twoich zasad i o to, abym zawsze kierował się miłością, radością, pokojem, cierpliwością, łagodnością, dobrocią, wiernością, łagodnością i samoopanowaniem. Amen.

| #OwoceDuchaŚwiętego | #Dobredrzewo | #Złeowoce | #DuchŚwięty | #Modlitwa | #Wiara | #Chrześcijaństwo | #EwangeliaŁukasza | #ListdoEfezjan |

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura