Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
54
BLOG

Nie z uczynków, lecz z łaski: Dar zbawienia

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 3
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad naturą zbawienia? Czy zastanawiałeś się, jak możesz osiągnąć życie wieczne? W Liście do Efezjan apostoł Paweł porusza te ważne kwestie, przedstawiając zaskakującą prawdę: zbawienie nie jest wynikiem naszych uczynków, ale darem łaski Boga.

Zbawienie - łaskawy dar Boga

W Liście do Efezjan 2:8-9 czytamy: "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga. Nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." Te wersety niosą ze sobą potężną wiadomość: zbawienie nie jest czymś, na co możemy sobie zasłużyć. Nie możemy go zdobyć poprzez dobre uczynki czy religijne rytuały i sakramenty. Zamiast tego jest to dar, który otrzymujemy z łaski Boga, dzięki naszej wierze w Jezusa Chrystusa.

 Paweł rozwija tę myśl w wersetach 6-7, pisząc: "I razem z nim wskrzesił, i razem z nim posadził w miejscach niebiańskich w Chrystusie Jezusie; Aby okazać w przyszłych wiekach przemożne bogactwo swojej łaski przez swoją dobroć względem nas w Chrystusie Jezusie." * Te wersety podkreślają, że nie tylko zostaliśmy zbawieni z łaski, ale również zostaliśmy wskrzeszeni i posadzeni w miejscach niebiańskich. Jest to niesamowity dar, który świadczy o bezgranicznej miłości i łasce Boga.

Jeśli nie masz pewności co do swojego zbawienia, zachęcam cię do zbadania tej kwestii. Przeczytaj Ewangelię, módl się i rozmawiaj z chrześcijaninem, któremu ufasz. Bóg pragnie, aby każdy doświadczył Jego łaski i zbawienia.

Modlitwa:

Ojcze Niebieski, dziękujemy Ci za dar zbawienia. Dziękujemy Ci, że nie musieliśmy na nie zasłużyć, ale otrzymaliśmy je z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Prosimy, abyś pomógł nam żyć życiem godnym Twojej łaski i dzielić się nią z innymi. Amen.

| #zbawienie | #łaska | #wiara | #JezusChrystus | #ListdoEfezjan | #Bóg | #miłość |

Przeczytaj również:

*Źródła { www.bible.com/pl/bible/138/EPH.2.1-22.UBG }

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Kultura