Mieszkańcy Górowa Iławeckiego i okolic mają problem z powrotem do domów z Olsztyna po godzinie 16:45. Brakuje autobusów i pociągów, co uniemożliwia im dojazd do pracy, nauki i korzystanie z usług medycznych. Zdesperowani mieszkańcy proszą radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego o interwencję.
Komunikacyjna gehenna na Warmii i Mazurach: Górowianie odcięci od Olsztyna
W dniu 27 maja 2024 r. mieszkaniec Górowa Iławeckiego złożył pismo do radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego o rozwiązanie problemu komunikacji transportowej. Brak późniejszych połączeń autobusowych i kolejowych z Olsztyna i Braniewa uniemożliwia powrót do domów osobom, które pracują, uczą się lub korzystają z usług medycznych w tych miastach. Sytuacja ta prowadzi do wzrostu kosztów społecznych i ekonomicznych dla mieszkańców, w tym do ograniczenia dostępu do rynku pracy, edukacji oraz usług zdrowotnych i kulturalnych.
Mieszkaniec Górowa Iławeckiego w swoim wniosku proponuje wdrożenie dodatkowych połączeń komunikacyjnych do Górowa Iławeckiego i okolic, zarówno w formie bezpośrednich połączeń, jak i połączeń przesiadkowych z Pieniężna, gdzie znajduje się najbliższy przystanek kolejowy oddalony około 32 km od miasta. Nowe kursy autobusów i pociągów miałyby umożliwić pasażerom powrót do swoich miejscowości po godzinie 16:45 z Olsztyna autobusem i po godzinie 18:37 z Braniewa pociągiem na przesiadkę do autobusu w Pieniężnie, kiedy to obecnie są realizowane ostatnie połączenia.
Czyżby mieszkańcy Górowa Iławeckiego zostali skazani na banicję z Olsztyna po godzinie 16:45? Brak komunikacji zbiorowej to nie tylko utrudnienie życia, ale także poważny problem społeczny. Miejmy nadzieję, że radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego dostrzegą ten problem i podejmą kroki w celu jego rozwiązania.
| #GórowoIławeckie | #komunikacjazbiorowa | #Olsztyn | #Braniewo | #Pieniężno | #SejmikWojewództwaWarmińskoMazurskiego | #problemyspołeczne | #wykluczeniekomunikacyjne |
____
Oprac., redaktor Gniadek
Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka