Mieszkańcy Górowa Iławeckiego i okolic mają problem z powrotem do domów z Olsztyna po godzinie 16:45. Brakuje autobusów i pociągów, co uniemożliwia im dojazd do pracy, nauki i korzystanie z usług medycznych. Zdesperowani mieszkańcy proszą radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego o interwencję.
Komunikacyjna gehenna na Warmii i Mazurach: Górowianie odcięci od Olsztyna
W dniu 27 maja 2024 r. mieszkaniec Górowa Iławeckiego złożył pismo do radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego o rozwiązanie problemu komunikacji transportowej. Brak późniejszych połączeń autobusowych i kolejowych z Olsztyna i Braniewa uniemożliwia powrót do domów osobom, które pracują, uczą się lub korzystają z usług medycznych w tych miastach. Sytuacja ta prowadzi do wzrostu kosztów społecznych i ekonomicznych dla mieszkańców, w tym do ograniczenia dostępu do rynku pracy, edukacji oraz usług zdrowotnych i kulturalnych.
Mieszkaniec Górowa Iławeckiego w swoim wniosku proponuje wdrożenie dodatkowych połączeń komunikacyjnych do Górowa Iławeckiego i okolic, zarówno w formie bezpośrednich połączeń, jak i połączeń przesiadkowych z Pieniężna, gdzie znajduje się najbliższy przystanek kolejowy oddalony około 32 km od miasta. Nowe kursy autobusów i pociągów miałyby umożliwić pasażerom powrót do swoich miejscowości po godzinie 16:45 z Olsztyna autobusem i po godzinie 18:37 z Braniewa pociągiem na przesiadkę do autobusu w Pieniężnie, kiedy to obecnie są realizowane ostatnie połączenia.
Czyżby mieszkańcy Górowa Iławeckiego zostali skazani na banicję z Olsztyna po godzinie 16:45? Brak komunikacji zbiorowej to nie tylko utrudnienie życia, ale także poważny problem społeczny. Miejmy nadzieję, że radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego dostrzegą ten problem i podejmą kroki w celu jego rozwiązania.
| #GórowoIławeckie | #komunikacjazbiorowa | #Olsztyn | #Braniewo | #Pieniężno | #SejmikWojewództwaWarmińskoMazurskiego | #problemyspołeczne | #wykluczeniekomunikacyjne |
____
Oprac., redaktor Gniadek
Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka