Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

Czas i wieczność - dwa oblicza istnienia

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zdarzyło Ci się kiedyś spojrzeć wstecz na swoje życie i zastanowić się nad jego przemijaniem? Czy odczułeś smutek z powodu utraconego czasu lub radość z minionych chwil? A może myślałeś o przyszłości i o tym, co ona przyniesie? W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się refleksjami nad czasem i wiecznością, opierając się na słowach z Księgi Kaznodziei i Izajasza.

Czas przemijania a wieczność trwania: Refleksje nad słowami z Księgi Kaznodziei i Izajasza

W Księdze Kaznodziei 3, 11 czytamy: "Wszystko dobrze uczynił w swoim czasie. Włożył także świat w ich serca, mimo że człowiek nie zdoła pojąć dzieła, którego Bóg dokonuje od początku do końca."* Te słowa przypominają nam, że czas jest darem od Boga, a On ma plan dla każdego z nas. Chociaż nie zawsze rozumiemy Jego działanie, możemy być pewni, że prowadzi nas ku dobru.

Z kolei w Księdze Izajasza 65, 17 Bóg obiecuje: "Oto bowiem stworzę nowe niebiosa i nową ziemię i nie będą wspominane pierwsze rzeczy ani nie przyjdą na myśl." Ta obietnica napełnia nas nadzieją, że po śmierci czeka nas nowe życie, wolne od bólu i cierpienia. Wieczność u Boga będzie zupełnie inna niż nasze ziemskie życie.

 Czas i wieczność to dwa oblicza istnienia. Czas jest czymś przemijającym, a wieczność trwa wiecznie. Chociaż czas jest ważny, nie powinniśmy się nim zbytnio przejmować. Najważniejsze jest to, abyśmy żyli zgodnie z wolą Boga i przygotowywali się na życie wieczne.

A Ty co myślisz o czasie i wieczności? Jakie są Twoje refleksje na ten temat? Podziel się nimi w komentarzu!

Modlitwa:

Boże, dziękujemy Ci za dar czasu. Prosimy, abyśmy umieli go mądrze wykorzystywać i żyć zgodnie z Twoją wolą. Daj nam siłę, abyśmy wytrwali w trudnych chwilach i z nadzieją oczekiwali życia wiecznego. Amen.

| #czas | #wieczność | #KsięgaKaznodziei | #KsięgaIzajasza | #Bóg | #życie | #śmierć | #nadzieja |

*Źródła { http://dailyverses.net/pl/stworzenie }

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim (12 km na północ od Warmii) z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura