Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

Klątwa figowca: ostrzeżenie o bezowocności

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Jezus przeklina figowiec, który nie rodzi owoców. Co to wydarzenie oznacza dla nas? Czy jest to tylko historia o drzewie, czy też niesie ona głębsze przesłanie?

Figowiec bez owoców: lekcja o wierze i odpowiedzialności

W Ewangelii Marka 11, 13-20 czytamy historię Jezusa, który przeklina figowiec, nie znajdując na nim owoców. Z pozoru wydaje się to być surowym i niesprawiedliwym wyrokiem. Dlaczego Jezus karze drzewo za to, że nie rodzi owoców w nieodpowiednim czasie?

 Jednakże, patrząc głębiej, możemy dostrzec w tej historii ważne przesłanie. Figowiec symbolizuje człowieka, który obiecuje wiele, ale nie przynosi owoców. Jest to obraz osoby, która deklaruje wiarę, ale nie żyje zgodnie z nią. Jezus ostrzega nas przed bezowocnością duchową. Podobnie jak figowiec, który miał liście, ale nie miał owoców, możemy być chrześcijanami jedynie z nazwy.

 Co zatem zrobić, abyśmy nie stali się bezowocnymi figowcami? Po pierwsze, musimy pielęgnować naszą wiarę. Oznacza to regularną modlitwę, czytanie Pisma Świętego i udział we wspólnych nabożeństwach. Po drugie, musimy żyć zgodnie z naszą wiarą. Nasze czyny powinny być świadectwem naszej miłości do Boga i bliźniego.

 Historia przeklętego figowca jest dla nas ostrzeżeniem, ale też wezwaniem do nawrócenia. Zastanówmy się, czy nasze życie przynosi owoce wiary. Czy jesteśmy chrześcijanami tylko z nazwy, czy też żyjemy zgodnie z naszymi deklaracjami?

Modlitwa:

Panie Jezu, prosimy Cię o dar wiary, która będzie rodzić owoce w naszym życiu. Pomóż nam żyć zgodnie z Twoimi przykazaniami i dawać świadectwo Twojej miłości. Amen.

| #wiara | #owocewiary | #nawrócenie | #figowiec | #Jezus | #modlitwa | #PismoŚwięte | #miłość |

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura