Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
44
BLOG

Wyzysk po polsku: Przedsiębiorcy wciąż lekceważą biblijne przykazania

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Gospodarka Obserwuj notkę 1
Niewypłacanie pensji na czas to plaga polskiego rynku pracy. Przedsiębiorcy, często bez mrugnięcia okiem, łamią nie tylko prawo, ale i biblijne przykazania.

Płaca za pracę? Nie w tym kraju!

"Nie okradaj pracownika ubogiego i potrzebującego" - te słowa z Księgi Powtórzonego Prawa 24, 14-15 brzmią jak przestroga dla polskich przedsiębiorców kupujących pracę pracowniczą. Niestety, wielu z nich wciąż lekceważy tę zasadę, regularnie spóźniając się z wypłatami lub wręcz nie wypłacając ich wcale.

 Przykłady takich nadużyć mnożą się. Pracownicy sklepów, restauracji, firm budowlanych - coraz częściej zmagają się z problemem niewypłacanych pensji. Zdesperowani, szukają pomocy w mediach społecznościowych, związkach zawodowych, a w ostateczności - w sądach.

 Tymczasem przedsiębiorcy, którzy dopuszczają się takich praktyk, nie tylko narażają się na kary finansowe, ale przede wszystkim - na utratę moralnego kompasu. Wyzysk pracowników to grzech, który woła o pomstę do nieba!

Cóż, jak widać, nawet biblijne przykazania nie są w stanie powstrzymać niektórych polskich pracodawców przed wyzyskiem swoich pracowników. Może czas na nowe przykazanie: "Nie okradaj, bo Bóg patrzy i… może skontrolować Twoją firmę"?

| #niewypłacaniepensji | #wyzyskpracowników | #prawopracy | #Biblia | #KsięgaPowtórzonegoPrawa | #grzech | #moralność | #PIP |

____
Oprac., redaktor Gniadek
 Podziękuj mi wirtualną kawką na stronie: https://buycoffee.to/GANDALF Twoje wsparcie pomoże mi przeżyć i rozwijać działalność aby dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały. Dziękuję za każde wsparcie!

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Gospodarka