Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
30
BLOG

Pożyczasz więcej niż dwa razy? Kup to sobie!

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Ile razy pożyczyłeś coś od znajomego i zapomniałeś oddać? A może sam jesteś ofiarą "pożyczalników"? Przysłowie "Na świętego Tomka dobra każda płonka" może mieć drugie dno, gdy spojrzymy na nie z perspektywy wiosennych porządków i nadmiaru pożyczonych przedmiotów.

Dobra każda płonka? Nie zawsze! Wiosenne porządki z przymrużeniem oka.

"Jeżeli pożyczysz coś więcej niż dwa razy, kup to sobie." - ta prosta rada może uratować wiele przyjaźni i nerwów. Ciągłe pożyczanie tych samych rzeczy od innych osób może być uciążliwe zarówno dla pożyczającego, jak i dla oferującego. Z jednej strony, pożyczający staje się coraz bardziej zależny od innych, a z drugiej strony, oferujący może czuć się wykorzystywany.

 Przysłowie "Na świętego Tomka dobra każda płonka" sugeruje, że 7 marca to idealny moment na rozpoczęcie wiosennych porządków. Warto jednak wykorzystać ten czas nie tylko na posadzenie kwiatów, ale również na pozbycie się zalegających przedmiotów, których już nie używamy. Zamiast pożyczać je po raz kolejny, lepiej je sprzedać, wyrzucić lub oddać potrzebującym.

Wiosna to czas odrodzenia, ale również czas na pozbycie się zbędnego balastu. Nie tylko w szafie, ale również w relacjach z innymi ludźmi. Pamiętajmy, że pożyczanie jest dobre, ale kupowanie własnych rzeczy jest jeszcze lepsze!

| #pożyczanie | #wiosenneporządki | #świętyTomasz | #dobrakażdapłonka | #niezależność | #relacjemiędzyludzkie | #satyra |

____
Oprac., redaktor Gniadek
Podziękuj mi wirtualną kawką na stronie:https://buycoffee.to/GANDALF Twoje wsparcie pomoże mi rozwijać działalność aby dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały. Dziękuję za każde wsparcie!

Przeczytaj również:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim (12 km na północ od Warmii) z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości