Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
75
BLOG

Nabuchodonozor: od pychy do pokory

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Król Nabuchodonozor był potężnym władcą, który pysznił się swoim bogactwem i władzą. Jednak pewnego dnia został ukarany przez Boga i stracił wszystko. Czy potrafił odnaleźć drogę do Boga?

Powrót do Boga

Księga Daniela opowiada historię króla Nabuchodonozora, który był potężnym władcą Babilonii. Był bogaty i sławny, a jego panowanie rozciągało się na wiele krajów. Jednak Nabuchodonozor był również człowiekiem pysznym i zarozumiałym. Uważał się za boga i nie uznawał żadnej innej władzy.

 Pewnego dnia Nabuchodonozor miał sen, który przeraził go. Sen ten został mu wytłumaczony przez proroka Daniela. Daniel powiedział, że sen jest zapowiedzią kary, jaka spotka króla za jego pychę.

 Rzeczywiście, Nabuchodonozor został ukarany przez Boga. Został pozbawiony rozumu i żył jak zwierzę wśród pól. Dopiero po siedmiu latach, gdy poznał swoją winę, wrócił do Boga i odzyskał rozum.

 Ta historia pokazuje, że nawet najpotężniejsi ludzie są poddani woli Boga. Pycha może doprowadzić do upadku, ale pokora jest drogą do nawrócenia.

Modlitwa:

O Panie, Ty jesteś Bogiem wszechmocnym i wszechwiedzącym. Ty znasz moje serce i wiesz, że jestem zdolny do pychy i zarozumiałości. Proszę, pomóż mi zawsze pamiętać, że jestem tylko stworzeniem, a Ty jesteś moim Panem. Daj mi pokory, abym zawsze postępował według Twojej woli.

| #Biblia | #KsięgaDaniela | #Nabuchodonozor | #Pycha | #Pokora | #Bóg | #Modlitwa |

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Łączę lokalne zakorzenienie w Górowie Iławeckim (12 km na północ od Warmii) z uniwersalnym przesłaniem związanym z ikoniczną postacią Gandalfa, ma to podkreślać zarówno symboliczny jak etyczny charakter działalności. To forma budowania mojej tożsamości, która działa aktywnie na rzecz swojej małej ojczyzny, a jednocześnie aspiruję do roli moralnego świadka obserwowanej rzeczywistości...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura