Komentarze do notki: "Neue Ostpolitik" czy scheda po Stasi ...

« Wróć do notki

giz 3miasto17 kwietnia 2011, 11:12
@bufonno, ale mam nadzieję, że na przykład z rowerem się zaprzyjaźniłeś i z zainstalowanego w nim dynama korzystasz ;-)
Komentarz został usunięty przez autora komentarza.
Komentarz został usunięty
Komentarz został usunięty przez autora komentarza.
giz 3miasto17 kwietnia 2011, 16:49
@zdzich20już się przyzwyczaiłem, a gdy nawiedzają, znaczy, że trafiam w punkt;-)

A swoją drogą chyba nie ma na świecie innej nacji, która jest w stanie praktycznie cały czas produkować tylu zdrajców i pospolitych skq..... Proszę tylko rzucić okiem na te doniesienia:

Humoreski na żołdzie neoGoebbelsa - jak w Niemczech robi się karierę na antypolonizmie

Moi bracia mają na imię Świnia i Osioł

ale na szczęście jest już pierwsza reakcja:
Przeciw wyszydzaniu Polaków. "Granice dopuszczalne przez satyrę, zostały wielokrotnie pogwałcone"


Przy okazji wrzucam linka w ważnej dla nas, dla Polski sprawie:

Polski Lotos
Komentarz został usunięty
giz 3miasto18 kwietnia 2011, 16:40
@zdzich20nie szkodzi, przyjemności nigdy nie za wiele ;-)
Kisiel18 kwietnia 2011, 18:43
@giz 3miastoMelduję, że przeczytałem.

Gdzieś na początku polskiej pieriestrojki, chyba w 1990 r., rozmawiałem z gościem, który mieszkał od urodzenia na zachodzie Europy, ale interesy prowadził m.in. w Polsce. Facet ten ujawnił, że kiedy rozmawiał z wysoko postawionymi ludźmi władzy w peerelu w połowie lat osiemdzesiątych, to słyszał od nich, że przygotowują zmianę ustroju państwa, że dogadują się z częścią opozycji.

pozdrawiam
giz 3miasto18 kwietnia 2011, 20:32
@Kisiela widzisz ;-)
dzięki za info,
więcej nie napiszę, bo zaległa robota czeka ...

pozdrawiam serdecznie
i niezmiennie zapraszam
biedronka27 kwietnia 2011, 12:39
Gizie dzisiaj otwieram mapę w 'Guglu' a tam na mapie Warszawy jak byk:'magistral M1' znaczytsia już rewolucję 'rozstrzygnięto' a Kiszczak to tylko wstęp.
giz 3miasto27 kwietnia 2011, 19:19
@biedronkaMagistrala transeuropejska w poprzek Polski. Oni, to znaczy Niemcy i Rosjanie zawsze wytyczają kierunki i cele wybiegające daleko w przyszłość. Mógłby chociaż tego nauczyć się Tusk od Ruskich.

Jeśli chodzi o zagraniczną politykę Niemiec oraz historyczną narrację jej podporządkowana, to ciekawy artykuł na ten temat Bogdana Musiała znajdziesz w ostatnim numerze Uważam Rze - "Niemiecka polityka a pamięć o Solidarności".
Polecam.
Rolex3 sierpnia 2011, 09:51
Szanowny Giz3miastoFantastyczna robota!
Dla mnie to ważny kierunek dla odkłamywania polskiej rzeczywistości.
Kwerenda chyba najlepiej poznanej i udokumentowanej historii komunistycznej służby pozwoli domyslec się mechanizmów działających w również w Polsce.

Pozdrawiam i dziękuję
Sir Winston15 sierpnia 2011, 20:04
@ Giz3miastoBardzo interesujący artykuł.

Za chwilę przeczytam jeszcze ten zalinkowany, a teraz napiszę tylko, że przyszła mi do głowy myśl, że w delegacji katyńskiej straciliśmy znacznie więcej, niż sobie nadal zdajemy sprawę.

Pozdrawiam
szpak8017 listopada 2011, 23:14
@giz 3miastoDzięki, poszedłem tropem Petersburger Dialogs i trafiłem na rozmowę z niemieckim politologiem Aleksandrem Rahrem, doradcą niemieckiego rządu, członkiem Klubu Wałdajskiego (tam był też Michnik) i honorowym prof. MGIMO (słynnej szkoły szpiegów):

14.07.2010,
"Niemcy chcą pełniejszej integracji Rosji z Europą, a Rosja widzi w Niemczech potencjalnego partnera w zakresie modernizacji swojej gospodarki".

"Dla nas nie istnieje już pytanie, czy Rosja jest częścią Europy. Mówimy o tym, jak można Rosję najszybciej integrować w Europę, przede wszystkim, w zakresie gospodarczym".

"Chcemy doprowadzić do "historycznego rozbrojenia", aby historyczne wydarzenia XX wieku nie były już dłużej rozpatrywane w negatywnym sensie, ale jako lekcje z punktu widzenia rozwoju stosunków pomiędzy państwami w XXI wieku. Już wysunęliśmy konkretne propozycje, które w czwartek zostaną przedstawione prezydentowi Rosji i kanclerz Niemiec".
http://polish.ruvr.ru/2010/07/14/12360012.html

Tutaj ten sam Aleksander Rahr po katastrofie pod Smoleńskiem:

A. Połunin: "Rozpowszechniony jest u nas pogląd, że motywami rosyjsko-polskiego zbliżenia są względy ekonomiczne. W Polsce odkryto znaczne zasoby gazu łupkowego i jakoby "Gazprom" chce je eksploatować wspólnie z Polakami, aby nie utracić swej pozycji na europejskim rynku. Czy to prawda?"

A. Rahr: "W Polsce jest bardzo silne lobby biznesowe, które miało dość sporów ideologicznych [Polski z Rosją]. Chce ono współpracy z Rosją, a przykładem takiego zbliżenia ekonomicznego jest podpisane [niedawno] porozumienie o dostawach do Niemiec rosyjskiego gazu polskimi rurociągami. Za Kaczyńskiego tego porozumienia nie mogli popisać, on chciał w ogóle zrezygnować z rosyjskiego gazu i kupować norweski. Teraz, chwała Bogu, sytuacja się uspokoiła
http://bielszym.salon24.pl/270008,doradca-rzadu-rfn-dziekuje-bogu-za-katastrofe-smolenska

Pozdr.
giz 3miasto21 listopada 2011, 20:15
@szpak80dzięki ;-)
nie omieszkam przeczytać

pozdrawiam