Jakub Gajda
Recenzja: Gregory Feifer, Afgańska ruletka, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 2011, 248 ss.
Na naszym rynku wydawniczym pojawiają się kolejne książki skupiające się na tematyce afgańskiej. W ostatnich miesiącach do rąk polskiego czytelnika trafiły dwie pozycje traktujące nie tylko o Afganistanie, ale również dotyczące wydarzeń tego samego okresu historycznego w tym kraju. Pierwszą z nich są wydani przez wydawnictwo ZNAK „Afgańcy” Rodrica Braithwaite’a, a drugą wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie „Afgańska Ruletka” Gregory’ego Feifera. Tej drugiej książce poświęcimy dziś kilka słów.
Książka, jak sam jej tytuł wskazuje, jest spojrzeniem na Afganistan w dobie radzieckiej interwencji w tym kraju, czyli w latach 1979-1989. Co istotne, książka opisuje konflikt z perspektywy żołnierza frontowego. Niemniej sporo miejsca poświęca również opisywaniu spisków oraz innych zakulisowych wydarzeń, do których dochodziło w gronie polityków afgańskich oraz radzieckich, jeszcze przed rozpoczęciem interwencji.
Więcej: http://www.geopolityka.org/recenzje/1552-lepiej-zrozumiec-geopolityke-afganistanu
Na portalu umieszczamy różne komentarze, analizy i materiały dotyczące stosunków międzynarodowych, geopolityki i relacji między mocarstwami.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka