folt37 folt37
644
BLOG

Lewicowość Trzaskowskiego komplikuje mu start prezydencki

folt37 folt37 Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 22

image


Cytat za:  wwwStan Wyjątkowy: Sikorski walczy z Trzaskowskim o prezydenturę. Czarnek faworytem Kaczyńskiego. Macierewicz obnażony

„Tak ostrej kampanii prezydenckiej nie widzieliśmy od lat. Czy też — by być precyzyjnym — tak ostrych kampanii prezydenckich. Bo w Koalicji Obywatelskiej i w PiS toczą się wewnętrzne, twarde i bezwzględne kampanie, w których czołowi politycy walczą o prezydenckie nominacje. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski całe lata był pewien, że ma w kieszeni nominację KO. Całkowicie zlekceważył ambicje Radka Sikorskiego, który próbował kandydować we wszystkich wyborach od 2010 r. Dla szefa MSZ przyszłoroczne wybory to ostatni moment na prezydenturę — będzie miał wtedy 62 lata i szanse, że wystartuje w 2030 r., są iluzoryczne. Sikorski świetnie to rozumie i prowadzi wyjątkowo intensywną kampanię, żeby podkopać pozycję Trzaskowskiego i wywalczyć nominację dla siebie. Sytuacja mu sprzyja — wojna w Ukrainie, działania dywersyjne w Rosji i niepewny wynik wyborów prezydenckich w USA faworyzują Sikorskiego jako byłego ministra obrony i wieloletniego szefa MSZ. Sikorski właśnie na bezpieczeństwie i polityce zagranicznej buduje swoją nieformalną kampanię. Najmocniejszy jak dotąd akcent to zamknięcie przez Sikorskiego konsulatu Rosji w Poznaniu jako kary za przygotowywane i — wiele na to wskazuje — częściowo wykonane operacje dywersyjne, takie jak podpalenia dużych obiektów handlowych i gmachów instytucji publicznych w Polsce. Sensacją jest to, że Sikorskiemu nieformalnego poparcia udziela PSL, które nie chce prezydentury mocno lewicowego Trzaskowskiego. Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował właśnie, żeby koalicja rządząca przedstawiła jednego kandydata. Tak się składa, że to rozwiązanie faworyzuje właśnie Sikorskiego”.

Moje refleksje.

Dla wyborców mego pokroju kandydatura Trzaskowskiego stanowi pewien dylemat. Wszystko za nim przemawia poza światopoglądem. Moją katolickość drażni jego niezwykłe zaangażowanie na rzecz tęczowego ruchu LBGT+. W tej radykalności jest on zbliżony do Ordo Iuris z radykalną, antylaicką twarzą Kai Godek.

Ja wyznaję demokrację oddzielającą światopoglądową religijność od demokratycznej polityki państwa, nacechowanej modelem pluralizmu w relacji Kościół – państwo.

Skoro więc Rafał Trzaskowski - polityk PO - demonstruje swoim uczesnictwem  w tęczowych pochodach poparcie dla  ruchu LGBT, to wyraziście demonstruje też swój antykatolicki światopogląd.

Mój pluralistyczno – liberalny demokratyzm nie akceptuje takich cech światopoglądowych u polityków z ambicjami na najwyższe funkcje w państwowe /prezydent/ o władczym sprawstwie dotykających wszystkich obywateli pluralistycznej społeczności polskiej od lewa do prawa.

Pani Gajek może sobie demonstrować co chce. Pan Trzaskowski już nie, bo chce być prezydentem wszystkich Polaków.

Smutna prezydentura reprezentanta PiS ostrzega wyborców żeby prezydenturę powierzyć politykowi /mężowi stanu/ z odpowiedzialnym stosunkiem do roli STRAŻNIKA KONSTYTUCJI, która przecież nie klasyfikuje obywateli według ich światopoglądu.

A takich konstytucyjnych walorów nie spełnia w 100 procentach Rafał Trzaskowski.

 Wierzę, że obóz KO takiego kandydata wystawi, którego sztamdarem musi być   KONSTYTUCJA.

folt37
O mnie folt37

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej (inżynier elektryk - budowa maszyn elektrycznych). Staż pracy: 20 lat w przemyśle i 20 lat w administracji państwowej szczebla wojewódzkiego - transformacja gospodarki z socjalistycznej na rynkową.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (22)

Inne tematy w dziale Polityka