Bruce Springsteen i Robert De Niro przenoszą się do Kanady z powodu „braku szacunku” - Elon Musk reaguje natychmiast!
To, co Elon Musk zrobił później, jest niewiarygodne...
W szokującym obrocie wydarzeń legendarny muzyk Bruce Springsteen i kultowy aktor Robert De Niro postanowili podobno opuścić Stany Zjednoczone i przenieść się do Kanady, powołując się na „brak szacunku” jako główny powód. Ogłoszenie to wywołało wstrząs w sferze rozrywki i polityki, wywołując intensywne dyskusje na temat obecnego stanu amerykańskiej kultury i traktowania jej najbardziej znanych postaci. Jednak jeszcze większą uwagę przyciągnęła szybka i ostra reakcja miliardera, potentata technologicznego Elona Muska.
Dlaczego Springsteen i De Niro opuszczają USA?
Zarówno Bruce Springsteen, jak i Robert De Niro byli głośnymi postaciami w amerykańskiej kulturze, wykorzystując swoje platformy do wyrażania swoich poglądów na kwestie społeczne i polityczne. Springsteen, znany jako „The Boss”, był symbolem Ameryki klasy robotniczej, tworząc muzykę, która przemawia do zmagań i triumfów zwykłych ludzi. De Niro, aktor nagrodzony Oscarem, podobnie wykorzystywał swój status do wypowiadania się na różne tematy, często wyrażając zdecydowane opinie na temat przywództwa i rządów w kraju.
Według źródeł zbliżonych do obu ikon, ich decyzja o opuszczeniu USA wynika z rosnącego poczucia, że nie są już szanowani ani doceniani w sposób, w jaki byli kiedyś. „Bruce i Bob czują, że Ameryka, którą znali i kochali, zmieniła się” - ujawniło źródło. „Obaj głośno mówili o swoich przekonaniach, a zamiast angażować się w dialog, ludzie zareagowali wrogością. Czują, że ich wkład w amerykańską kulturę jest odrzucany”.
Dlaczego Kanada?
Kanada od dawna postrzegana jest jako przystań dla tych, którzy szukają odmiany od politycznego i społecznego klimatu Stanów Zjednoczonych. Dzięki swojej reputacji uprzejmości, inkluzywności i silnemu wsparciu dla sztuki, kraj ten przyciągnął w ostatnich latach kilka amerykańskich osób publicznych. Springsteen i De Niro podobno postrzegają Kanadę jako miejsce, w którym mogą kontynuować swoją pracę bez takiego samego poziomu sprzeciwu, jakiego doświadczyli w USA.
Obaj szukali już domów w takich obszarach jak Toronto i Vancouver, z których oba mają tętniące życiem społeczności artystyczne i niższy poziom podziałów politycznych w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi. „Chcą skupić się na swojej pracy, żyć w spokoju i być w miejscu, w którym czują się szanowani” - potwierdził bliski współpracownik.
Natychmiastowa reakcja Elona Muska
Zgodnie z oczekiwaniami, decyzja Springsteena i De Niro nie pozostała niezauważona - zwłaszcza przez Elona Muska. Przedsiębiorca-miliarder, który zasłynął jako głośny krytyk kultury anulowania i politycznej poprawności, nie tracił czasu na odniesienie się do wiadomości. Korzystając z mediów społecznościowych, Musk opublikował tajemniczą, ale spiczastą odpowiedź:
„Przykro patrzeć, jak amerykańskie legendy się poddają. Stany Zjednoczone mają swoje problemy, ale ucieczka nie jest rozwiązaniem”.
Musk, który ostatnio był orędownikiem wolności słowa i otwartej debaty, często krytykował celebrytów, którzy publicznie potępiają Amerykę, ciesząc się jej przywilejami. Jego komentarze natychmiast wywołały debatę, w której niektórzy zgadzali się z jego stanowiskiem, podczas gdy inni bronili decyzji Springsteena i De Niro, argumentując, że jednostki mają prawo żyć tam, gdzie czują się najbardziej komfortowo i doceniani.
Reakcje opinii publicznej i polityczne konsekwencje
Reakcja na decyzję Springsteena i De Niro była mieszana. Zwolennicy uważają, że mają oni pełne prawo opuścić kraj, który nie jest już zgodny z ich wartościami. Inni twierdzą, że ich wyjazd jest raczej symbolicznym gestem niż praktycznym rozwiązaniem jakichkolwiek rzeczywistych problemów.
Komentatorzy polityczni również odnieśli się do tej sprawy, a niektórzy postrzegają ją jako odzwierciedlenie głębszych podziałów w kraju. „Fakt, że dwie z najbardziej szanowanych postaci amerykańskiej kultury czują się zmuszone do odejścia, mówi coś o obecnym klimacie w USA” - stwierdził jeden z analityków. „Nie chodzi tylko o politykę - chodzi o to, jak traktujemy się nawzajem jako społeczeństwo”.
Z drugiej strony, krytycy nazwali ich posunięcie „performatywnym” i „oderwanym od rzeczywistości”, argumentując, że przeciętni Amerykanie nie mają luksusu przeprowadzki tylko dlatego, że czują się lekceważeni. Niektórzy sugerowali nawet, że ich decyzja jest chwytem reklamowym mającym na celu zwrócenie uwagi na ich poglądy.
Co dalej?
Podczas gdy ani Springsteen, ani De Niro nie odpowiedzieli publicznie na komentarze Muska, wtajemniczeni sugerują, że przeprowadzka do Kanady to nie tylko rozmowa - ona już trwa. Obie gwiazdy podobno przygotowują się do przejścia, choć nadal planują utrzymać pewne zobowiązania zawodowe w Stanach Zjednoczonych.
Nie wiadomo, czy będzie to precedens dla innych znanych osobistości, które opuszczą ten kraj. Jedno jest jednak pewne - dyskusja na temat szacunku, podziałów i amerykańskiej tożsamości dopiero się rozpoczęła. Gdy Springsteen i De Niro skierują się na północ, rozmowa wokół ich odejścia będzie nadal podsycać debaty w nadchodzących tygodniach.
Bruce Springsteen decided to leave America and move to Canada with Robert De Niro because of lack of respect. Elon Musk immediately did this to them…
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1218013549681005&set=a.340167810798921
https://readtime.online/bruce-springsteen-decided-to-leave-america-and-move-to-canada-with-robert-de-niro-because-of-lack-of-respect-elon-musk-immediately-did-this-to-them/?fbclid=IwY2xjawJNmgtleHRuA2FlbQIxMAABHRccWtER9UfMbfa4QxzJZwTFz6D-w3lkzjy1Th5HDDto63Gqx2UUfWAhOA_aem_JE6KH6r8A3so1mcodBwJkg
Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo