Tom Rose jest również ortodoksyjnym Żydem.
Prezydent USA Donald Trump mianował Toma Rose'a, byłego wydawcę i dyrektora generalnego The Jerusalem Post, ambasadorem USA w Polsce, ogłosił Trump na swojej platformie mediów społecznościowych Truth Social w piątek.
„Mam przyjemność ogłosić, że Thomas Rose będzie kolejnym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce” - napisał Trump. „Thomas jest bardzo szanowanym biznesmenem i komentatorem, który przez prawie dekadę prowadził udany program radiowy na Sirius XM i był wydawcą i dyrektorem generalnym The Jerusalem Post. Upewni się, że nasze interesy będą reprezentowane w Polsce i zawsze będzie stawiał Amerykę na pierwszym miejscu”.
Poprzednia rola
„Jestem głęboko zaszczycony, że zostałem poproszony przez naszego tworzącego historię @POTUS o pełnienie funkcji ambasadora w Polsce” - napisał Rose. „Jeśli moja kandydatura zostanie potwierdzona, każdego dnia będę dokładać wszelkich starań, aby promować, bronić i wspierać interesy Stanów Zjednoczonych Ameryki i naszego wspaniałego prezydenta @realDonaldTrump”.
![image](//m.salon24.pl/6c7cba576c3b3d72452d43df9bd4c02c,860,0,0,0.jpg)
Jestem głęboko zaszczycony, że nasz historyczny @POTUS poprosił mnie o pełnienie funkcji ambasadora w Polsce. Każdego dnia będę dokładał wszelkich starań, aby promować, bronić i wspierać interesy Stanów Zjednoczonych Ameryki i naszego wspaniałego... https://t.co/J1ixuAr1fd
- Tom Rose (@TomRoseIndy) 7 lutego 2025 r.
Rose był wydawcą i dyrektorem generalnym Post przez osiem lat, od czerwca 1997 do czerwca 2005 roku.
Indianapolis Monthly opisał go jako „ognistego konserwatystę” i „zagorzałego syjonistę”. Jest również ortodoksyjnym Żydem.
Faszystowskie Niemcy zaogniły sytuacje na olbrzymia, gigantyczna skale. Antysemicki rasizm łączył pseudonaukowe teorie z wielowiekowymi antyżydowskimi stereotypami. Idee te zyskały szeroką akceptację. Zniszczenia I wojny światowej, poniżający pokój wersalski, hiperinflacja lat dwudziestych XX wieku i depresja z 1929 roku podsyciły masowe niezadowolenie.
Ponad jedna trzecia (35%) osób w Polsce „przejawia postawy antysemickie”, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez amerykańską Ligę Przeciwko Zniesławieniu (ADL). Był to drugi najwyższy wynik wśród dziesięciu badanych krajów europejskich, ustępując jedynie Węgrom (37%). Był on jednak znacznie niższy niż w poprzedniej edycji badania.
ADL zapytała losową i reprezentatywną próbę osób w każdym z tych krajów, czy zgadzają się z 11 stwierdzeniami powszechnie kojarzonymi z antysemickimi poglądami. Osoby, które odpowiedziały, że większość stwierdzeń jest „prawdopodobnie prawdziwa”, zostały sklasyfikowane jako przejawiające postawy antysemickie.
Po Węgrzech i Polsce, kolejne najwyższe poziomy odnotowano w Ukrainie (29%), Rosji i Hiszpanii (oba po 26%) oraz Belgii (22%). Pozostałe kraje to Francja (15%), Niemcy (12%), Wielka Brytania (10%) i Holandia (6%).
Oddzielnie ADL zapytała również bezpośrednio, czy ludzie mają pozytywną czy negatywną opinię o Żydach. W Polsce 64% respondentów stwierdziło, że ma pozytywną opinię, podczas gdy 19% przyznało, że jest przeciwnego zdania. Ta ostatnia liczba była najwyższa spośród wszystkich badanych krajów, z Węgrami (15%) i Hiszpanią (14%) na drugim i trzecim miejscu.
Pomimo niewielkiego spadku w każdym z czterech ankietowanych krajów Europy Wschodniej, utrzymuje się wysoki poziom antysemickich przekonań.
Hungary 37%
Poland 35%
Russia 26%
Ukraine 29%
- ADL (@ADL) 31 maja 2023 r.
https://notesfrompoland.com/2023/06/02/over-a-third-of-poles-harbour-antisemitic-attitudes-finds-international-study/
Co na to salon? Nie będę podawał przykładów, - są tego setki – ludzie na poziomie znają, chamstwa nie przekonasz.
Bloger @Dziobaty wspomina.
Bloger @Eternity, ‘prawdziwych polaków’ (aż chce mi się użyć Ziemkiewiczowskiego słowa - "Polactwa", uwiera, gryzie i drapie…
Może krajowi Polacy anty-semitami nie są (tego posądzenia bardzo się boją), ale są na pewno do Żydów uprzedzeni... większość ich nie lubi, a wielu nienawidzi... To jest smutna prawda...
Występujący w roli napadniętego na Salonie, bloger @Eternit przed wszystkimi stawianymi mu zarzutami i oskarżeniami się nie obroni... nie obroni się sam i w odosobnieniu.
![image](//m.salon24.pl/72b5a413d96b0bc3effe7b51eb73b454,860,0,0,0.jpg)
Coś specjalnego dla naszych milusińskich wychowania od podstaw…
Tymczasem odchody wylewane na Żydów na tym Salonie i elsewhere cuchną, a ich smród dociera daleko, wysoko i głęboko...
Na Żydożerstwie, Polska i Polacy przejadą się po bandzie (za całokształt) i z toru mogą wypaść...
Kto tego nie rozumie teraz, nie zrozumie nigdy... z całym dobrodziejstwem inwentarza... (o jaki tor chodzi)?
Panie profesorze i nie tylko, naprawdę szkoda słow…
Kończąc, salonie, czekamy na was z utęsknieniem, - jak na prawdziwych polaków i katolików - był komplet historyczny. Aby, nie było, że uprawiam tu jakąś niezdrową politykę. Notka i pytanie dotyczy jego Ekscelencji, pana ambasadora amerykańskiego
w Polsce Mr Thomas Rose.
Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka