Chłopi na zdjęciu stoją nad prochami 800 000 Żydów zagazowanych i skremowanych w obozie zagłady w Treblince między lipcem 1942 a październikiem 1943 roku.
Chłopi na zdjęciu stoją nad prochami 800 000 Żydów zagazowanych i skremowanych w obozie zagłady w Treblince między lipcem 1942 a październikiem 1943 roku.
Eternity Eternity
556
BLOG

Sprawa żydowska. Mój przyjaciel Siukum Balala oskarża rząd francuski...

Eternity Eternity Społeczeństwo Obserwuj notkę 64

Mój przyjaciel Siukum Balala oskarża rząd francuski, ale zapomniał o Francuzach.
Z duma możemy stwierdzić, że rząd polski od początku do końca wojny usadowiony w Londynie, nigdy nie atakował Żydów, ba często ich bronił.
Niestety, diametralna sprawa były z tysiącami Polaków, którzy pomagali okupantowi w niszczeniu Żydów.
Cyt:
W imię najszczytniejszych haseł Boskich i ludzkich zaklinamy was rodacy, byście nie poniżali się do roli szakali - apelowała 18 września 1942 roku redakcja "Biuletynu Informacyjnego", czyli organu prasowego Armii Krajowej. Niewielu jej posłuchało. Mieszkańcy miast i wiosek w najlepsze korzystali z nadarzającej się okazji. Po trupach rabowali wszystko, co tylko zostało po wywiezionych z gett i wymordowanych Żydach.


„Odwieczny wróg napadał w niecny, nikczemny sposób na naszą tak gorąco przez nas umiłowaną Ojczyznę, Polskę. Wyzuty dosłownie z czci, wiary i wszelkich uczuć ludzkich niesie on mord, rabunek i pożogę.” (Odezwa Związku Rabinów, 2 września 1939 r.).
1 września 1939 r. to dzień wybuchu II wojny światowej, rozpoczętej atakiem III Rzeszy na Polskę. W Wojnie Obronnej Polski walczyli liczni żydowscy żołnierze i oficerowie. Jednym z nich był generał Bernard Mond, główny bohater najnowszego felietonu dr. Jacka Konika:


Kim są ludzie na zdjęciu? Fragment:

Jesteśmy w środku Europy tuż po II wojnie światowej. Chłopi na zdjęciu stoją nad prochami 800 000 Żydów zagazowanych i skremowanych w obozie zagłady w Treblince między lipcem 1942 a październikiem 1943 roku. Chłopi przekopują się przez szczątki ofiar Holokaustu, mając nadzieję na znalezienie złota i kamieni szlachetnych, które ich nazistowscy oprawcy mogli przeoczyć.
Ten niewinnie wyglądający obraz łączy dwa główne wydarzenia Holokaustu - masowe mordy europejskich Żydów i towarzyszącą im grabież ich mienia. Pisarka Rachela Auerbach odwiedziła Treblinkę 7 listopada 1945 roku w ramach oficjalnej delegacji zorganizowanej przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich. Jeden z rozdziałów niewielkiej książki, którą następnie napisała o obozie zagłady w Treblince, zatytułowała "Polskie Kolorado, czyli o gorączce złota w Treblince". Opisała również, jak wszędzie byli grabieżcy z łopatami. "Kopią, szukają, wyciągają kości i części ciała. Może coś się jeszcze znajdzie" - pisze - "może złoty ząb?".

https://www.tabletmag.com/sections/arts-letters/articles/the-treblinka-gold-rush

Siukum Balala:  Mój kumpel Eternity

https://www.salon24.pl/u/siukumbalala/572635,moj-kumpel-eternity

Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (64)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo