EdithKulpienski68 EdithKulpienski68
54
BLOG

Psychologia: Prawdziwa (?) miłość

EdithKulpienski68 EdithKulpienski68 Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 13

Miłość to potężna siła, która potrafi przynieść zarówno największe szczęście, jak i najgłębsze cierpienie. W jej blasku otwierają się najpiękniejsze horyzonty emocji i relacji, ale czasem ta sama siła staje się przyczyną bólu i rozczarowania. Gdy jedna strona darzy miłością, a druga pragnie jedynie kontrolować i ją wykorzystywać, zaczyna się taniec nierównych pragnień i niezgodności serc. To paradoks miłości, umiejącej jednocześnie uzdrawiać i ranić, inspirować i krzywdzić.

W tym skomplikowanym labiryncie uczuć, gdzie marzenia o wspólnym szczęściu splatają się z chęcią posiadania kontroli i władzy nad drugą osobą, rodzi się toksyczny związek. Kiedy jedna strona staje się więźniem własnych pragnień, a druga próbuje nią manipulować i wykorzystywać, miłość traci swe piękno i staje się źródłem cierpienia. To moment, w którym serce krwawi, a dusza walczy o ocalenie własnej godności i wolności.

Przemoc fizyczna, psychiczna i emocjonalna stają się często nieodłącznymi towarzyszami tych związanych w toksycznym kręgu miłości. Rozpaczliwa walka o kontrolę i pragnienie posiadania drugiej osoby stają się źródłem bolesnych konfliktów, które ranią zarówno ciało, jak i duszę. W tym chaosie emocjonalnym ważne jest, by się odważyć, stanąć w obronie swojej wartości i zdrowia emocjonalnego, aby odzyskać spokój i znaleźć drogę do prawdziwego, zdrowego uczucia.

Przemoc fizyczna, psychiczna i seksualna, choć niepożądana, często wdziera się niepostrzeżenie, zatruwając nasze relacje i dusze. Mówiąc o toksycznych związkach, nie można przejść obojętnie obok tych, które zarówno w małżeństwie, jak i w związku partnerskim, stają się źródłem cierpienia i lęku któregoś z partnerów. W takich sytuacjach wartość własna staje się bezcenna, a odwaga opuszczenia toksycznego związku staje się kluczem do odzyskania szczęścia.

Przemoc czasem zaczyna się od subtelnych znaków, od drobnych różnic zdań, które stopniowo przekształcają się w agresywne starcia słowne, prowokacje, popychanie, a nawet fizyczną przemoc. Niestety, przemoc domowa, choć dotyka wielu, niezależnie od płci, najczęściej skierowana jest w stronę kobiet. Coraz częściej jednak również mężczyźni stają się jej ofiarami, choć wielu z nich wstydzi się i boi zgłaszać swoje doświadczenia do odpowiednich służb.

Bicie, groźby, upokorzenia to smutna codzienność w wielu związkach, gdzie ofiarami stają się często kobiety. Niemniej jednak należy pamiętać, że i mężczyźni mogą być tego ofiarami. W wielu przypadkach ofiary czują się osamotnione, ich krzywdy bowiem są bagatelizowane przez otoczenie, a ich sytuacja wydaje się beznadziejna.

Najczęstszymi ofiarami przemocy są osoby doznające obrażeń fizycznych, gróźb oraz poważnych urazów cielesnych, co często prowadzi do tragicznych skutków. Przemoc domowa, choć trudne do przełamania tabu, musi być ujawniana i potępiana jako przestępstwo, które wymaga ukarania osób, które jej stosują w stosunku do partnerów. Wzrost przypadków przemocy intymnej jest alarmujący, a świadomość tego problemu jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa ofiarom.

Ważne jest, by one same zaufały swoim siłom i odważyły się opuścić szkodliwe związki. To trudna, ale niezwykle ważna decyzja, która wymaga głębokiej refleksji. Odzyskanie poczucia własnej wartości, przywrócenie osobistej odpowiedzialności i ochrona siebie przed krzywdzącą miłością stanowią klucz do uzdrowienia. Nasz dobrostan psychiczny powinien być dla nas ważniejszy od strachu przed odrzuceniem czy porzuceniem. Odejdźcie, uciekajcie, gdzie pieprz rośnie...tylko to może was uratować!


Źródło 

Zdjęcie Google 

Kobieta

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (13)

Inne tematy w dziale Rozmaitości