EdithKulpienski68 EdithKulpienski68
229
BLOG

Walka dobra ze złem

EdithKulpienski68 EdithKulpienski68 Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 42


Wierząc w nieustanną walkę dobra ze złem, zastanawiam się nad zjawiskiem braku szacunku wobec religii, duchownych i osób zakonnych ze strony niektórych osób. Czy może to być jedynie wynikiem przeżytych przez nich traum związanych z instytucją kościoła, czy też tkwi to w głębszym, duchowym wymiarze, jako element odwiecznej konfrontacji dobra i zła?

W naszym społeczeństwie często spotykamy ludzi, którzy jawią się jako wzorowi katolicy, a w rzeczywistości kryją w sobie zło. Czy ci ludzie, udając dobrze myślących i wierzących, są potomkami Szatana, działającymi na jego rzecz? Ta kwestia stawia przed nami trudne pytania dotyczące natury człowieka, grzechu i zbawienia.

Czy brak szacunku dla religii i jej reprezentantów może być przejawem tego wiecznego starcia? Czy osoby, które demonstrują takie postawy, są w rzeczywistości narzędziami zła, dążącymi do podważenia wartości duchowych i moralnych społeczeństwa?

Jako praktykująca katoliczka, wierzę w konieczność rozważenia tych zagadnień w kontekście naszej wiary. Musimy pamiętać, że walka dobra ze złem to nie tylko abstrakcyjne pojęcie, ale konkretne wybory, jakie podejmujemy każdego dnia. Szanując wolną wolę ludzką, stajemy w obliczu trudnego zadania rozpoznawania i odróżniania dobra od złego, także w postawach innych ludzi.

Wierzę, że kluczem do zrozumienia tego zjawiska jest miłość, przebaczenie i modlitwa. Tylko poprzez głęboką wiarę i oddanie Bogu możemy pokonać zło w naszym życiu i społeczeństwie, niosąc światło i nadzieję tam, gdzie panuje ciemność i nienawiść.

W tym niezwykłym okresie przedświątecznym, kiedy serca stają się bardziej otwarte na miłość i przebaczenie, mamy niepowtarzalną okazję do wybaczenia naszym wrogom. Jednakże warto zaznaczyć, że przebaczenie nie oznacza zapomnienia o krzywdach, jakie nam wyrządzili, to raczej akt uwolnienia siebie od ciężaru nienawiści i pozwolenia sobie na drogę do uzdrowienia, zachowując jednocześnie mądrość z doświadczeń przeszłości.

W tym magicznym czasie niech miłość i przebaczenie prowadzą naszą drogę, a pamięć o krzywdach stanie się naszym nauczycielem, pomagającym nam kształtować lepsze jutro. Ja przebaczam wszystkim, którzy mnie tu obrażali i życzę im, by zrozumieli, czym jest miłość do bliźniego.


Źródło 

Zdjęcie Google 


Kobieta

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (42)

Inne tematy w dziale Rozmaitości