EdithKulpienski68 EdithKulpienski68
90
BLOG

Inkubator

EdithKulpienski68 EdithKulpienski68 Rozmaitości Obserwuj notkę 7

Jakiś czas temu natknęłam się na post MGTOW Polska, który ośmielę się przytoczyć w całości :

"Mężczyźni tak naprawdę nie chcą czegoś niestworzonego

Mężczyźni pragną kobiety, które są bezdzietne, aby potencjalnie mogli z nią spłodzić swoje potomstwo lub poprostu nadzwyczajniej w świecie, z szacunku do samego siebie nie chcą łożyć na cudze dziecko

Mężczyźni pragną kobiety, która swoje ładne ciało nie zamieniła w brudnopis

Mężczyźni pragną kobiety, która zaoferuje im swoją atrakcyjność, swoją młodość oraz dziewictwo - ewentualnie bardzo skromną przeszłość seksualną

Nastały czasy, kiedy coś, co kiedyś było oczywistością, teraz jest powodem do śmiechu, bo mężczyźni z w/w wymaganiami są gardzeni i wyśmiewani. O dziwo za każdym razem m.in. przez kobiety, które owych wymagań nie spełniają, same oczekujące wiele, jednocześnie nie za dużo mające do zaoferowania ????" ( MGTOW Polska).   

Wydawałoby się, że nie żądają niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że obrażają przy, tym wszystkie pozostałe kobiety. Nasuwa się pytanie czy ich niezaprzeczalne prawo do wyboru swojej drogi, w tym też partnerki, upoważnia ich do obrażania pozostałej części społeczeństwa?

MGTOW, czyli "Men Going Their Own Way" (Mężczyźni Idący Własną Drogą), to społeczność mężczyzn, która wyłoniła się w reakcji na złożone kwestie związane z relacjami międzypłciowymi i społecznymi. Ideologia MGTOW skupia się głównie na promowaniu męskiej autonomii, samowystarczalności oraz dystansowaniu się od tradycyjnych oczekiwań społecznych narzucanych mężczyznom.

Choć nie ma jednej spójnej ideologii w ramach MGTOW, istnieje kilka wspólnych tematów i przekonań, które często pojawiają się w tej społeczności:

Autonomia: 

MGTOW promuje autonomię mężczyzn i ich niezależność. Członkowie tego ruchu często skupiają się na rozwoju osobistym, realizacji własnych celów i unikaniu zależności od innych, w tym od kobiet.

Krytyka tradycyjnych relacji: 

MGTOW często krytykuje tradycyjne role płciowe i relacje międzypłciowe. Niektórzy członkowie ruchu uważają, że współczesne społeczeństwo faworyzuje kobiety kosztem mężczyzn i że tradycyjne małżeństwa czy związki są dla mężczyzn niekorzystne.

Unikanie zaangażowania emocjonalnego: 

MGTOW zachęca do unikania zaangażowania emocjonalnego w relacje z kobietami, aby uniknąć potencjalnych negatywnych konsekwencji.

Krytyka feminizmu: 

Niektórzy członkowie MGTOW krytykują feminizm i jego wpływ na społeczeństwo, twierdząc, że skupia się on na wzmocnieniu kobiet kosztem mężczyzn.

Skoncentrowanie na własnym rozwoju: 

MGTOW zachęca do skoncentrowania się na rozwoju osobistym, karierze i własnych pasjach, zamiast subordynacji pod relację z kobietą.

Niektóre aspekty tej ideologii mogą prowadzić do kontrowersji i konfliktów. W ramach społeczności MGTOW występują różne poglądy i podejścia, ale niektórzy wyznawcy tej ideologii mogą wykazywać postawy deprecjonujące kobiety, traktując je instrumentalnie i redukując do roli obiektów prokreacji. I jeśli nawet czasem kobiety godzą się na tego rodzaju traktowanie, to jest ich sprawa, ale nie może to być uznawane za normę.

Cywilizowany dialog na temat relacji międzypłciowych i równości płci musi opierać się na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, bez względu na płeć czy wyznawane poglądy. Szanując drugą osobę, przyczyniamy się do budowania pozytywnych relacji społecznych oraz promowania równości i szacunku wobec wszystkich członków społeczeństwa.

Ostatecznie, aby budować pozytywne relacje społeczne, kluczowe jest wyrażanie opinii i preferencji w sposób konstruktywny, szanujący drugą osobę. Zatem drodzy członkowie MGTOW oczekując szacunku od innych, sami okazujcie go również.



Źródło 

https://www.facebook.com/61557076150799/posts/pfbid0wDGVbUF1ncU2xDpfqe3994dSG6QceiS2EV8hx19QGBrQCKCWDcDy2n3FqDX1JoWEl/?app=fbl

Zdjęcie Google 

Kobieta

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (7)

Inne tematy w dziale Rozmaitości