E.B E.B
140
BLOG

Karol Nawrocki w Małopolsce - 28.03.2025

E.B E.B Polityka Obserwuj notkę 8

 Przed południem Karol Nawrocki  odwiedził gospodarstwo rolne Zbigniewa i Zofii Gwoździów w gminie Koszyce w Modrzanach, w powiecie proszowickim.

Dla niewielkiej podkoszyckiej wioski wizyta kandydata na prezydenta była sporym wydarzeniem. Już kilkadziesiąt minut wcześniej ruchem w sąsiedztwie domu, w którym miał gościć Karol Nawrocki, kierowali z strażacy z OSP z Książnic Wielkich. Sąsiedzi Zbigniewa Gwoździa z zainteresowaniem czekali na wizytę, wypatrując go z bram. On sam wraz z żoną Zofią oczekiwał przyjazdu, trzymając tradycyjny bochen chleba. Gospodarz przyznał, że propozycję przyjęcia prezesa IPN, ubiegającego się o funkcję głowy państwa, otrzymał około dwa tygodnie temu z kręgów Prawa i Sprawiedliwości.

"Zgodziłem się z radością, chociaż w pierwszej chwili trochę mi nogi podcięło. Zwykle kandydaci na prezydenta spotykają się z wyborcami na wiecach w dużych miastach. Ale jest to mój kandydat, mojej rodziny, moich znajomych i wspólnie z żoną zgodziliśmy się go przyjąć. Było przy tym trochę stresu, ale zrozumieliśmy, że jest to okazja, żeby pokazać kandydatowi nasz rolniczy teren i problemy rolników. Bo rolników ubywa i mamy wrażenie, że polityka państwa dąży do tego, abyśmy się poddali. Jesteśmy obciążani kolejnymi nakazami i przy takiej polityce ciężko nam będzie przetrwać. A my chcemy produkować żywność dla naszego narodu" – mówił  Zbigniew Gwóźdź.

Gdy kilka minut po godz.10 Karol Nawrocki pojawił się na miejscu, czekało na niego spore grono osób. Poza gospodarzami byli m. in. senator Włodzimierz Bernacki, wicemarszałek województwa Ryszard Pagacz, starosta proszowicki Wojciech Rzadkowski i burmistrz Nowego Brzeska Krzysztof Madejski. Sama wizyta miała charakter raczej kameralny i kurtuazyjny. Nie było wielkich przemówień ani konferencji prasowej. Karol Nawrocki odwiedził niewielką pasiekę (na chwilę nałożył nawet ubranie ochronne), a następnie spotkał się z wyborcami na terenie gospodarstwa. Podarunki przekazali mu m. in. miejscowi hodowcy i pszczelarze.

https://dziennikpolski24.pl/karol-nawrocki-kandydat-na-prezydenta-rp-odwiedzil-gospodarstwo-rolne-pod-proszowicami-byl-nawet-w-pasiece/ar/c1p2-27414463

Następnie Karol Nawrocki spotkał się z mieszkańcami Bochni:

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu z Karolem Nawrockim, kandydatem na prezydenta RP. Wydarzenie zorganizowano na Plantach Salinarnych w Bochni. Uczestnicy przynieśli biało-czerwone flagi. Skandowali: "Zwyciężymy", "Bochnia zawsze wolna była, na Karola postawiła".

https://bochniazbliska.pl/wydarzenia/bochnia-kandydat-na-prezydenta-rp-karol-nawrocki-spotkal-sie-z-mieszkancami-bochni-zdjecia-wideo/

Konferencja prasowa przy szpitalu SPZOZ w Brzesku, ul.Tadeusza Kościuszki:

.

.

Karol Nawrocki uderzył w obecną koalicję rządową, że niewiele robi na rzecz poprawy systemu zdrowotnego, przez co wydłużają się kolejki do lekarzy, a szpitale nie mają wypłacanych nadwykonań. Zapowiedział także "uleczenie" polskiej służby zdrowia m.in. poprzez utworzenie Centrum Obsługi Pacjenta.

Wskazał też, że jednoznacznie opowiada się za bezpłatnymi studiami wyższymi, bo są one gwarancją dostępu do edukacji na tym poziomie dla zdolnych osób pochodzących z niezamożnych rodzin.

Odniósł się w ten sposób do niedawnej wypowiedzi kandydata Konfederacji Sławomira Mentzena podczas rozmowy z Krzysztofem Stanowskim.

„Są rzeczy, która nas łączą i w programach i odbiorze środowiska Konfederacji, ale są i zasadnicze rzeczy, które nas dzielą i kwestia płatności za studia z całą pewnością jest jedną z takich rzeczy”. 

Pytany o swoje stanowisko dotyczące aborcji, szczególnie gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, powiedział:

„W przypadku gwałtu polskie prawo to reguluje, decyzja należy do kobiety. Kobieta jest ofiarą gwałtu, jest to rzecz straszna dla kobiety, a mężczyzna jest sprawcą gwałtu, więc przede wszystkim państwo polskie powinno zaopiekować się kobietą, która została zgwałcona, a mężczyzna za taki akt powinien odpowiedzieć” 

Stwierdził też,  że "z tego dramatu, z tego zła, często jest wiele miłości i wiele dobra, gdy kobieta podejmuje decyzje o urodzeniu takiego dziecka”.

Nawrocki zadeklarował, że - jeśli zostanie prezydentem - zadba o bezpieczeństwo Polski poprzez utrzymywanie dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz mocnej pozycji Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. „Będę walczył ze wszystkim tendencjami centralizacyjnymi Unii Europejskiej, które mają prowadzić do tego, że decyzje dotyczące Wojska Polskiego będą zapadać w Brukseli. Niech Bruksela z daleka trzyma się od naszej obronności i naszego wojska” - powiedział.

Przekonywał też, że - jako kandydat popierany przez PiS - jest „jedynym gwarantem obrony dobytku socjalnego państwa polskiego z lat 2015-2023”. Jego zdaniem, w przypadku głosowania na innych kandydatów „musimy liczyć się z tym, że 13. i 14. emerytura, 800 plus, wiek emerytalny będą podlegać jakimś regulacjom". "Głosując na mnie, głosujecie na strażnika tych zdobyczy socjalnych” - zadeklarował.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/karol-nawrocki-nie-pozwole-by-polska-sluzba-zdrowia-zostala-sprywatyzowana/


A tu wywiad Karola Nawrockiego dla RDN TV rozgłośni diecezji tarnowskiej, przed spotkaniem w Tarnowie:




I spotkane z mieszkańcami Tarnowa na Placu Kazimierza Wielkiego:

W trakcie wiecu mówił o roli pamięci historycznej oraz wyzwaniach stojących przed Polską, a także podkreślił znaczenie poprawy połączeń komunikacyjnych w regionie. Na placu zgromadziło się wielu mieszkańców, którzy z entuzjazmem reagowali na jego słowa i skandowali jego imię.

https://tarnow.ikc.pl/wyscig-o-fotel-prezydenta-rp-nabiera-rozpedu-tarnow-odwiedzil-dr-karol-nawrocki-zdjecia/

A tu jeszcze raz Tarnów okiem Super Cenzora TV:



Dzień zakończy spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Zalipiu w Domu Malarek.

Zalipie to malownicza wieś położona w województwie małopolskim, która  zdobyła międzynarodowe uznanie. Zalipie to fenomen na skalę światową. Wieś słynie z tradycji zdobienia domów, studni, płotów, a nawet psich bud kwiatowymi motywami. Zwyczaj ten narodził się pod koniec XIX wieku. Początkowo, kobiety z Zalipia malowały wnętrza chat, by zakryć ślady po dymie z pieców kaflowych. Z czasem, kwiatowe wzory zaczęły zdobić także fasady budynków, a tradycja ta przetrwała do dziś.

Po II wojnie światowej, tradycję zdobienia domów promowała Felicja Curyłowa, która w swoim domu stworzyła "Dom Malarek" – miejsce, gdzie artystki ludowe mogły rozwijać swoje umiejętności i prezentować swoje dzieła. Obecnie, Dom Malarek jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie i stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Zalipia.

Dzięki swojej unikatowej estetyce, Zalipie przyciąga turystów z całego świata, którzy pragną zobaczyć na własne oczy to barwne arcydzieło polskiej kultury ludowej. Wieś jest żywym muzeum, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc niezapomniane wrażenia.

https://tvrepublika.pl/Kultura/Perla-Malopolski-na-liscie-najbardziej-kolorowych-miejsc-w-Europie/185376#goog_rewarded


Podróżując z Karolem Nawrockim  po Polsce poznajemy jej bardziej i mniej znane uroki, Polaków zatroskanych o swoją małą i wielką Ojczyznę, a także miejsca związane z naszą historią, kulturą, gospodarką.

Aż trudno uwierzyć, że wśród mieszkańców naszego kraju są ludzie, którzy tak lekkomyślnie oddają los naszego pięknego państwa w ręce osób i niekompetentnych i nam nieprzyjaznych. Czy straciliśmy już  instynkt samozachowawczy?





E.B
O mnie E.B

Konstytucja RP  Art.14 Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Mam na imię Ewa. Na moim blogu można zamieszczać opinie niekoniecznie zgodne z moimi, pod warunkiem zachowania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Oczywiście mam swoje poglądy, ale blogowanie dla mnie, to swobodna wymiana myśli, możliwość dyskusji, formowanie swoich poglądów w zderzeniu z poglądami innych. Wolność nie tylko "krzyżami się mierzy"......

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (8)

Inne tematy w dziale Polityka