Z wcześniejszych dyskusji o poprzednich punktach programu wyłaniają się proste wnioski dla zmian prawa:
1) Dziecko poczętea będziemy rejestrować w Urzędzie Stanu Cywilnego na podstawie oświadczenia matki lub wspólnego oświadczenia rodziców (jeżeli oświadczenie zostało złożone wcześniej niż po upływie roku od poprzedniego takiego oświadczenia, musi być poparte dowodami medycznymi), zaś wbrew woli matki tylko na podstawie wyroku sądu.
2) Nie może być ważna żadna umowa (inna niż małżeństwo) między mężczyzną a kobietą odnośnie przyszłego dziecka będącego przedmiotem umowy, ani nie może być uzasadnione żadne domniemanie obietnicy rozrodczej, np. stosunek płciowy nie jest obietnicą małżeństwa ani poczęcia dziecka - np. mężczyzna nie może zgłaszać roszczeń z tytułu unasienienia kobiety, a kobieta nie może zgłaszać roszczeń z tytułu zajścia w ciążę.
3) Kobieta w ciąży popełni przestępstwo, jeżeli ujawni źródło plemników pozyskanych bez zgody dawcy lub podstępem. Mężczyzna popełnia przestępstwo, jeżeli zapłodni kobietę bez jej zgody lub podstępem, np. uszkadzając prezerwatywę lub kłamiąc na temat rzekomej bezpłodności.
4) Kobieta zapłodniona w wyniku przestępstwa może zastrzec tajność informacji o ojcu lub o fakcie przestępstwa. Oznacza to, że podczas lub po procesie sprawcy tego przestępstwa informacje o ofierze i o ojcu muszą być utajnione.
5) Jeżeli kobieta urodzi dziecko będące owocem przestępczego zapłodnienia i zgłosi roszczenia, ojciec stanie się podmiotem obowiązków małżonka bez praw podmiotowych wynikających z małżeństwa. Matka może go zwolnić z tych obowiązków tylko za godziwe zadośćuczynienie.
6) Jeżeli matka popełni przestępstwo opisane w pkt. 3) i urodzi dziecko, wtedy na wniosek ojca sąd musi rozpatrzyć sprawę (w interesie dziecka) o przejęcie dziecka przez ojca i wskazaną przez niego kandydatkę na macochę. Jeżeli matka popełni przestępstwo z pkt. 3) i dokona nielegalnej aborcji, może na wniosek ojca może odpowiadać, tak jak osoby pomagające w aborcji.
7) Jeżeli matka dokona nielegalnej aborcji dziecka poczętego w wyniku przestępstwa, ani ona ani lekarze nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności - odkażonym zostaje tylko sprawca przestępstwa będącego przyczyną poczęcia.
8) Jeżeli kobieta urodzi dziecko będące owocem przestępczego zapłodnienia, a ojciec ujawni się bez jej zgody, popełnia przestępstwo karane surowo, adekwatnie do szkód, jakie wyrządził, nie mniej surowo niż jak za ujawnienie tajnych danych medycznych. Przykładowo, jeśli ujawni się, będąc skazanym gwałcicielem, odpowiada za wszystkie szkody, jakie jego syn poniesie w przyszłości z powodu podejrzeń, że jest genetycznym gwałcicielem.
9) Kobieta będąca w wieku ochronnym przed seksem (poniżej 15 roku życia) oraz kobieta ubezwłasnowolniona nie może urodzić dziecka. Każda ciąża jest dowodem gwałtu i musi być przerwana. Nawet jeśli osoba ubezwłasnowolniona zgwałci lekarza (pielęgniarkę), to lekarz (pielęgniarka) zostaje skazany(a) za gwałt. Opiekunowie odpowiadają karnie za zwlekanie z aborcją i tracą automatycznie prawo do opieki - potem zostają skazani za nielegalną aborcję.
10) Kobieta, która skończyła 15 lat (wiek ochronny) i jest w ciąży, nabywa suwerenne prawo do decydowaniu w swojej ciąży, nawet wbrew woli swoich opiekunów, włącznie z decyzją wyjścia za mąż za ojca dziecka. Po wyjściu za mąż Urząd Stanu Cywilnego nadaje jej automatycznie pełen status osoby dorosłej. Chłopiec, który ukończył 15 lat i został uznanym ojcem, ma prawo ożenić się z matką i po ślubie uzyskuje status osoby dorosłej. Jeżeli obydwoje małżonków mają poniżej 18 lat, Urząd Stanu Cywilnego wyznacza ochronę dla takiego małżeństwa na czas, dopóki jedno z nich nie ukończy 18 lat.
11) Małżeństwo z osobą 15-letnią jest automatycznym aktem łaski wobec osoby skazanej za przestępstwo seksu z osobą w wieku ochronnym (poniżej 15 lat). Ślub odbywa się na terenie więzienia.
Inne tematy w dziale Społeczeństwo