Podobno ponad 50% respondentów uważa, że kandydat na prezydenta państwa powinien ustąpić ze stanowiska z chwilą rozpoczęcia kampanii wyborczej !
Jak wynika z sondażu, 52 proc. ankietowanych uważa, że Nawrocki powinien zrezygnować z pełnionego obecnie urzędu. Ustąpienia ze stanowiska nie oczekuje od kandydata wspieranego przez PiS 18,7 proc. badanych. Pozostali - 29,3 proc. - nie mieli zdania na ten temat.
https://wydarzenia.interia.pl/wybory/prezydenckie/news-zapytali-polakow-o-stanowisko-nawrockiego-nowy-sondaz,nId,7890084
Kapitalne spostrzeżenie - obywatelski kandydat na urząd prezydenta państwa powinien ustąpić z zajmowanego stanowiska w związku ze swoim udziałem w kampanii wyborczej...
Zapytam przekornie: od czego służy urlop bezpłatny w związku z wykonaniem biernego prawa wyborczego ?
- tu warto zapytać - czy Rafał Trzaskowski powinien ustąpić z urzędu prezydenta miasta w związku z jego udziałem w prezydenckiej kampanii wyborczej ?
Są i inni kandydaci biorący udział w kampanii wyborczej - na przykład Sławomir Mentzen czy Marek Jakubiak...
Wróćmy do praktyki - jakiś czas temu o urząd prezydenta państwa ubiegali się Aleksander Kwaśniewski czy Bronisław Komorowski... No, w przypadku tego ostatniego - to rzeczywiście ustąpił on z urzędu p.o. prezydenta państwa, by spełnić zadość warunkom Ordynacji Wyborczej - by mógł zgłosić swoją kandydaturę...
I na zakończenie - czy w chwili ubiegania się o reelekcję - którykolwiek z kandydatów - Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski czy Andrzej Duda składali rezygnację z pełnionej funkcji by mieć możliwość prowadzenia kampanii wyborczej ?
Od kiedy to sondaż przeprowadzony na grupie reprezentatywnej w granicach tysiąca czy dwóch tysięcy respondentów był wskazaniem działania administracji państwowej czy parlamentu - skoro nawet referendum można "uroczyście unieważnić" przez jakiegokolwiek kandydata w wyborach parlamentarnych, który pretendowałby pełnić urząd prezesa rm ?
Zgodnie z decyzją marszałka Sejmu – I tura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się 18 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy głosów, dwóch najlepszych pretendentów zmierzy się w dogrywce, która według kalendarza wyborczego przypadnie na 1 czerwca.
Dotychczas do obsadzenia najważniejszego fotela politycznego w kraju zgłosili się:
Magdalena Biejat (kandydatka Nowa Lewica)
Katarzyna Cichos (kandydatka niezależna)
Szymon Hołownia (kandydat Polski 2050 i PSL)
Marek Jakubiak (kandydat Wolnych Republikanów)
Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji)
Karol Nawrocki (kandydat niezależny, popierany przez PiS)
Piotr Szumlewicz (kandydat niezależny)
Rafał Trzaskowski (kandydat KO)
Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców)
Adrian Zandberg (kandydat Razem)
Za:
https://wydarzenia.interia.pl/wybory/prezydenckie/news-partia-razem-odslonila-karty-wskazala-kandydata-na-prezydent,nId,7889910#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Inne tematy w dziale Polityka