Chłodny Żółw Chłodny Żółw
404
BLOG

OFE, czyli jak pogodzić rządzących i finansjerę?

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 4

Trwa siłowanka wokół OFE.

Dla jasności:

Przyszli emeryci! Nas i naszych kieszeni ten spór nie dotyczy!  

Emerytur i tak nie będzie... 

(źródło: niepoprawni.pl)



To, co mówi premier, to dezinformacja. Jakaś nowomowa gospodarczo-polityczna, wynalazek premiera i jego doradców. Te 5 proc., które trafi do ZUS, to w żadnym wypadku nie jest drugi filar. To zwykły filar pierwszy: pieniądze ostatecznie przeznaczane będą na bieżące emeryturymówi Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska.


Inni ekonomiści zareagowali jeszcze bardziej nerwowo. Całe zamieszanie wyglada na poszukiwanie kompromisu między politykami i światem finansjery.

Dziwna sytuacja, prawda? Politycy przez długi czas byli potulnymi akwizytorami instytucji finansowych, a tu nagle taki zamach na zyski ich kolegów od władzy finansowej... Co się zmieniło? Rządzącycm zaczęło brakować pieniędzy. Chcieliby dalej przepompowywać pieniądze do banków, ale nie wiedzą, czy wystarczy im funduszy na bieżącą działaność państwa!

Sytuacja jest trudna. Instytucje finansowe chcą utrzymania strumienia pieniędzy z budżetu państwa. Rządzący chcą aby pieniądze pozostały do ich dyspozycji (ciepła woda w kranie musi być!), aby zachować szansę na dalsze rządy! 


Pogodzenie interesów rządzących i finansistów jest możliwe.

Proponuję obustronnie korzystną umowę (Panowie, numer mojego konta bankowego znacie...):

1) Pieniądze pozostają do dyspozycji państwa.

2) Mimo to zarządy OFE nadal otrzymują z budżetu swoje "prowizje" i "opłaty za zarządzanie" tak jakby transfer na ich konta został utrzymany.

I wszyscy zadowoleni, nieprawdaż?




"Czytelnia na powietrzu" - 08.01.2011, (sobota) godz. 12.00

Punkty koordynacyjne akcji:

Salon24 : Intuicja - lubczasopismo "Kocham OB CIACH!:)"

Tadek Żółwiowski

Niepoprawni.pl

image

Zmobilizujcie rodzinę, przyjaciół i sąsiadów :)

DO ZOBACZENIA!!! 

 

 

 

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Polityka