Rada Języka Polskiego ogłosiła listę 69 imion, których nie zaleca się nadawać dzieciom narodowości polskiej. Zawiera ona kilka niespodzianek.
Członkowie RJP przypominają, że będzie ono używane nie tylko przez świadomych jego znaczenia rodziców i dzieci, ale także przez ludzi z różnych środowisk, o różnym wykształceniu mogących kpić i szydzić z niezrozumiałego dla nich imienia.
Na liście znalazły się głównie imiona obcego pochodzenia, które mogą sprawiać problemy zarówno w wymowie, jak w zapisie.
A oto ta lista:
Abbadon, Akaina, Alexander, Alma, Andrzelika, Ardena, Arkhan, Bastian, Benjamin, Bhakti, Boromir, Brian, Carmen i Carmena, Chiara, Clea, Cynthia, Dajana, Emaus, Ewan, Herrada, Jaila, Joshua, Julka, Karla, Klea, Krystina, Kuba (jako imię żeńskie), Lester, Lilith, Lorina, Majka, Malta, Martin, Martyn, Maxymilian, Maya, Merlin, Montezuma, Morena, Natasha, Nicol (żeńskie), Nicole (żeńskie), Nika, Nikol (żeńskie i męskie), Nikola (męskie), Ole, Opieniek, Pacyfik, Pakita, Poziomka, Radek, Rener, Ricardo, Sofia, Tea, Teonika, Tonia, Tupak, Una, Unka, Veronika,Victoria, Violeta i Violetta, Wilga, Wilk, William, Xymena.
filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo