tekst opublikowany na Blogpublika.com 20 sierpnia 2014
Nasze mężyki stanu gubią się już w narracjach, to zapraszają Rosję do NATO, to zostają czołowymi rusofobami Europy. To zmniejszają armię dla przyjemności Młodych Wykształconych z Wielkich Ośrodków, to puszą się organizując defilady i chwaląc się czego to naszej ukochanej armii nie kupią. Pomyślałem więc sobie, że to trochę uporządkuję i korzystając z prawdziwych cytatów ułożę je w dyskusję pomiędzy bufonadą Komorowskiego, a ograniczeniem Tuska. Czy taka rozmowa miała miejsce? Oczywiście nie mam pojęcia, ale mogła:)
Bronisław Komorowski: Przypominamy, że wolność nie jest dana raz na zawsze! Że trzeba ją stale chronić, umacniać, trzeba ją cenić. Że jesteśmy odpowiedzialni za siłę niepodległego państwa polskiego, za jego armię
Bronisław Komorowski: Konflikt rosyjsko – ukraiński pokazał jednak wyraźnie, że nie wszystkie narody naszego regionu mogą żyć bezpiecznie. Nie wszyscy mogą cieszyć się stabilną wolnością. Widać, że konflikt zbrojny to wciąż brutalna rzeczywistość Europy Wschodniej – a nie tylko egzotycznych konfliktów na odległych kontynentach. Bo to w Europie doszło do aneksji Krymu. To w Europie udziela się zbrojnego wsparcia separatystom. To w Europie zestrzelono cywilny, pasażerski samolot z dziećmi na pokładzie. Dlatego świat musi przestać żyć złudzeniami!
Donald Tusk: Nie potrzeba nam charyzmatycznych wodzów, którzy prowadzą prawdziwe, czy wyimaginowane bitwy. Potrzeba nam władzy wykwalifikowanej, skromnej, umiarkowanej, która koncentruje się na rozwiązywaniu problemów zwykłych ludzi, a nie na realizowaniu wielkich historycznych misji. („Dziennik”, 29 grudnia 2006)
Bronisław Komorowski: Te wydarzenia niepokoją nas i przywołują trudne, bolesne wspomnienia z historii.
Bronisław Komorowski: Jeszcze za wcześnie, by ogłaszać, że szlachetność zwyciężyła nad przemocą, a konflikt zbrojny to tylko cząstka złych wspomnień bolesnej historii. Przemoc – jak obserwujemy – to niestety wciąż stosowana metoda realizacji, osiągania celów politycznych. Wciąż jeszcze żyjemy w świecie, w którym siła znaczy czasami więcej niż prawo.
Donald Tusk: Miłość zawsze musi być lepsza od nienawiści (przemówienie na 70 rocznicę wybuchu II WŚ)
Bronisław Komorowski: Trzeba na nowo przypomnieć łacińską maksymę „Si vis pacem, para bellum!” – Chcesz pokoju, gotuj się do wojny. Bo jeśli chcemy, by wolnością Polski cieszyły się także nasze dzieci i wnuki, musimy być dziś gotowi, aby tę wolność chronić, aby o nią móc skutecznie walczyć, jeśli będzie potrzeba.
Bronisław Komorowski: Chcemy pokoju, chcemy dobrych relacji z wszystkimi sąsiadami, także z sąsiadem rosyjskim, ale też chcemy bezpieczeństwa – musimy więc być gotowi do obrony Rzeczypospolitej. Bo nic tak nie zachęca potencjalnego agresora, jak słabość upatrzonej ofiary. Bo nic tak nie zniechęca potencjalnego agresora, jak silne państwo i odważne społeczeństwo.
Donald tusk: Nikt w Polsce nie zamierza zapominać, jak wiele krwi zostawili tu radzieccy żołnierze, gdy wyzwalali Polskę(wspólna konferencja z Władimirem Putinem)
Bronisław Komorowski: Święto Wojska Polskiego wyrosłe z tradycji polskiego zwycięstwa nad bolszewikami w roku 1920. Wtedy obroniliśmy własną niezależność, walcząc o święte prawo do wolności! Wtedy zatrzymaliśmy pochód bolszewickiej Rosji w głąb Europy.
Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno (Gazeta Wyborcza, 15-16 października 2005)
Źródła:
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/tusk-polska-bezpieczna-jak-nigdy,272180.html?playlist_id=17532
http://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/milosc-zawsze-musi-byc-lepsza-od-nienawisci,107539.html
http://www.wprost.pl/ar/210022/Tusk-jestem-u-wladzy-zeby-innym-bylo-lepiej/
http://www.rp.pl/artykul/226821.html?print=tak&p=0
Komentarze
Pokaż komentarze (28)