Politycy Platformy Obywatelskiej skarżą się na napastliwość i nieobiektywność mediów. Obwinianie mediów jest często preludium do utraty władzy. Dlatego media powinny tak zmienić pisanie o rządzących, aby ci nie mieli powodów do narzekań
Przed mediami politycy bronią się jak mogą. Jak wiadomo, minister Nowak złożył wniosek o zabezpieczenie powództwa wobec wydawcy „Wprost” oraz zapowiedział, że zażąda od redakcji w związku z jej publikacjami przeprosin w mediach o koszcie sięgającym 30 mln złotych. Niech to będzie przestrogą dla innych wydawców, chcących krytykancko patrzeć na ręce i przeguby waaadzy.
Komentując poniedziałkowy chaos na stacjach metra, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz stwierdziła, że część winy ponoszą media, „ponieważ nie było informacji wysłanej do mieszkańców w nocy z niedzieli na poniedziałek”. Złośliwe pismaki.
Donald Tusk pozwał do Jerzego Urbana za primaaprilisową publikację tygodnika „Nie”. W pozwie zażądał przeprosin w portalach Fakt.pl, Gwizdek24.se.pl oraz Pudelek.pl. Urban nie kryje uciechy z darmowej reklamy.
Poseł Stefan Niesiołowski uważa, że PO pada ofiarą histerycznej nagonki medialnej i że media powinny tłumaczyć ludziom iż walka z Platformą to walka z demokracją, bo rządy PiS oznaczają koniec demokracji. Wniosek z tego taki, że kto atakuje PO, ten atakuje demokrację, kto atakuje demokrację, ten atakuje państwo. Państwo to Niesiołowski.
W trosce o demokrację i państwo nauczmy się więc pisać państwowotwórczo. Oto wzorcowa informacja o posiedzeniu rządu:
O DALSZE, DYNAMICZNE BUDOWNICTWO POLSKI
Dziś odbyło się posiedzenie Rady Ministrów. Obradom przewodniczył Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Podczas ożywionej debaty ministrowie ocenili sukcesy w dalszym dynamizowaniu rozwoju kraju.
Wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów Jan-Vincent Rostowski przedstawił program mający ułatwić życie przedsiębiorcom dzięki zacieśnieniu z nimi współpracy przez izby skarbowe, jak też zdjęciu z nich troski o dysponowanie zyskami. Troskę tę przejmie za przedsiębiorców minister.
Minister transportu Sławomir Nowak zaprezentował transparentny, wyliczony co do sekundy plan dalszej modernizacji dróg, autostrad i szlaków morskich.
Ministra sportu Joanna Mucha zaznaczyła, że intensywnie myśli o zagospodarowaniu obiektów sportowych na cele kulturalne.
Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podkreśliła sukcesy w rozwiewaniu obaw rodziców sześciolatków które mają zostać objęte obowiązkiem szkolnym.
Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz wyraził nieokiełznaną radość z powodu znalezienia przez premiera Donalda Tuska pieniędzy dla matek pierwszego kwartału.
Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oznajmił, że w sprawach kontraktów gazowych jest równie dobrze poinformowany jak premier Donald Tusk.
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba w imieniu swoim i swoich kolegów z dumą poinformował, że Polska może liczyć na wzrost eksportu mięsa z uboju rytualnego. Powiadomił też o dalszej energicznej reformie KRUS.
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz twórczo milczał.
Pod koniec obrad ich uczestnicy zastanawiali się, jak dać odpór siłom antydemokratycznym i antypaństwowym. W tym kontekście podkreślono rolę mediów jako pasa transmisyjnego między władzą a masami.
Obrady zakończył Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, który żartobliwie, z serdecznym uśmiechem na twarzy stwierdził, że „jest fajnie”.
Bo fajnie jest.
Poglądy idące w poprzek politycznych podziałów, unikanie zamykania się w bańkach dezinformacyjnych, chętniej konkretne sprawy niż partyjne spekulacje.
Dziennikarz, publicysta, bloger, z wykształcenia historyk.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka