Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności zmieniła decyzję Agencji Ochrony Środowiska, zezwalająca na budowę lądowej części gazociągu. Prace nad Baltic Pipe mają zostać wstrzymane, ale jak podkreśla wicedyrektorka Energinetu Marian Kaagh, nie da się tego zrobić natychmiast.
Baltic Pipe. Duński koncern Energinet pyta o warunki wznowienia prac
Operator podkreślił, że pracuje nad planem kontrolowanego, tymczasowego wstrzymania prac budowlanych. Energinet prowadzi też ścisły dialog z wieloma różnymi wykonawcami pracującymi nad Baltic Pipe, aby zapewnić bezpieczne zamknięcie placów budowy, do czasu ponownego uzyskania pozwolenia.
Marian Kaagh zapewniła, że Energinet prowadzi „ścisły dialog” z Duńską Agencją Ochrony Środowiska na temat jak najszybszego uzyskania wyjaśnień, w jaki sposób prace mogą być kontynuowane. Pozwolenie środowiskowe z 12 lipca 2019 roku zostało uchylone 31 maja. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.
Zobacz także:
- Politycy z rządu reagują na zaskakujące doniesienia ws. Baltic Pipe. "Leżymy..."
- Baltic Pipe stoi pod znakiem zapytania. Jeden, ważny problem w budowie rurociągu
Baltic Pipe. Dania wstrzymuje budowę. Gazociąg miał działać jesienią 2022
Jak zapewnił w piątek Gaz-System, na odcinkach, za które odpowiada, prace budowlane prowadzone zarówno na lądzie, jak i na Morzu Bałtyckim, przebiegają bez zakłóceń i są realizowane zgodnie z harmonogramem. Układanie rury na Bałtyku kontraktor Gaz-Systemu - Saipem - ma zacząć latem. Według harmonogramu, cały system Baltic Pipe ma ruszyć 1 października 2022 r.
MD
Czytaj dalej:
- Krótko o Baltic Pipe i innych "niewinnych" wydarzeniach
- Burza po słowach Terleckiego o Cichanouskiej. Marszałek Sejmu: „Wyjaśniam oburzonym...”
- Lek na koronawirusa może być niedługo dostępny. UE zawarła umowę
- Niezwykła akcja młodej Polki. Już ponad tysiąc osób przekazało jej pieniądze
- Abp Reinhard Marx kaja się przed papieżem. Jest gotów zrezygnować
Komentarze
Pokaż komentarze (14)