W czerwcu wskutek intensywnych opadów deszczu wiele miejscowości na Podkarpaciu zostało podtopionych. Fot. PAP
W czerwcu wskutek intensywnych opadów deszczu wiele miejscowości na Podkarpaciu zostało podtopionych. Fot. PAP
Blog energetyczny Blog energetyczny
272
BLOG

Społeczna odpowiedzialność. Tak PGNiG pomaga powodzianom

Blog energetyczny Blog energetyczny Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Spółka zatrudnia na Podkarpaciu blisko 1,5 tysiąca osób. Po czerwcowej powodzi pomaga lokalnej społeczności odbudować straty. 

#JesteśmyBliskoCiebie – ten hashtag w mediach społecznościowych na kanałach Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pojawiał się w ostatnim czasie wielokrotnie. Ponad 250 rodzin z 14 podkarpackich gmin otrzymało od sprzęt gospodarstwa domowego – w ten sposób spółka wspiera mieszkańców południowo-wschodniej Polski, którzy stracili majątek w wyniku tegorocznych podtopień i powodzi.



– Żywioł, który spustoszył te tereny, zabrał wielu ludziom dorobek całego ich życia. Pomoc im jest naturalnym odruchem solidarności, ale dla PGNiG jest to szczególne zobowiązanie. Od lat prowadzimy tutaj działalność wydobywczą – poszkodowani to często nasi sąsiedzi. Dziś udowadniamy, że hasło „Jesteśmy blisko Ciebie”, nie jest tylko sloganem, ale zasadą, którą kierujemy się na co dzień w duchu lokalnej odpowiedzialności biznesu – mówił wiceprezes PGNiG Robert Perkowski, który był obecny na Podkarpaciu wraz z drugim konwojem pomocy.

Południowo-wschodnia Polska to kolebka światowego przemysłu naftowego. PGNiG posiada na Podkarpaciu 28 kopalnie ropy oraz gazu, a także 3 podziemne magazyny gazu ziemnego. Za eksploatację surowców odpowiada Oddział PGNiG w Sanoku, który zatrudnia blisko 1,5 tys. osób. 

Konwoje PGNiG pojawiły się po powodzi na Podkarpaciu już trzykrotnie. W połowie lipca pomoc trafiła do 68 rodzin z gmin Chmielnik, Dubiecko, Hyżne, Jawornik Polski, Kańczuga (miasto i gmina), Łańcut oraz Markowa. Z poszkodowanymi rodzinami w Trzcinicy i Birczy spotkał się Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG S.A. Pomoc materialną otrzymało wówczas ponad 100 rodzin. Jako pierwsi sprzęt od PGNiG otrzymali natomiast powodzianie w Jaśle.  

Sprzęt AGD przekazany powodzianom został zakupiony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której fundatorem jest PGNiG S.A. Pomoc poszkodowanym była koordynowana z lokalnymi władzami administracji rządowej i samorządowej. 



Jak mówił prezes PGNiG w trakcie rozładowywania transportu ze sprzętem dla powodzian „nie można stać obojętnie, gdy takie nieszczęście dotyka sąsiadów”.

- A w ten sposób w PGNiG postrzegamy mieszkańców Podkarpacia, gdzie działalność wydobywczą prowadzimy w zasadzie od zawsze. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się ruszyć z pomocą rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku żywiołu – powiedział Kwieciński. 



KB


Blog o energetyce prowadzony przez zespół Salon24.

Nowości od blogera

Inne tematy w dziale Gospodarka