Anne Applebaum na łamach „Washington Post", jak podaje portal wpolityce, miała powiedzieć:„Nie ma dowodów na spisek pod Smoleńskiem. W kilka godzin po katastrofie polscy eksperci medycyny sądowej byli na miejscu. Natychmiast uzyskano dostęp do czarnych skrzynek, które przepisano skrupulatnie. Taśmę z kokpitu można odsłuchać online, a to sprawia, że okoliczności są boleśnie jasne. Prezydent był spóźniony; zaplanował transmisję na żywo z Katynia. Kiedy rosyjscy kontrolerzy ruchu lotniczego chcieli zawrócić samolot z powodu gęstej mgły, on się nie zgodził. Szef sił powietrznych siedział w kokpicie w ostatnich minutach lotu i popchnął pilotów do lądowania: „Bądź odważny, zrobisz to,” powiedział. Według oficjalnego raportu, napisanego przez najlepszych ekspertów lotniczych w kraju, samolot uderzył w drzewo, a następnie o ziemię, po czym rozpadł się.
Wydaje się, że brat prezydenta, Jarosław Kaczyński, wówczas niepopularny lider opozycji początkowo wierzył, gdyż wszystkie dowody na to wskazywały, że katastrofa była wypadkiem. Potem zmienił zdanie. Być może nie mógł zaakceptować, że jego ukochany brat-bliźniak zginął przypadkowo, w bezsensownym wypadku. Być może był oszalały z rozpaczy. Może czuł się winny: On pomógł zaplanować podróż. A może, jak Donald Trump, widział, że teoria spiskowa może pomóc wprowadzić go do władzy”.
Dlaczego – prywatnie żony byłego ministra spraw zagranicznych III RP, jako dziennikarka amerykańska publikuje w jednej z największych gazet codziennych w Stanach Zjednoczonych, swoim piórem, powyższe słowa, a redakcja to publikuje? Dzienniku – bliskim Partii Republikańskiej?
Nie chce pani Anne Applebaum teorii spiskowych. Ja też ich nie chcę. Więc w oparciu o definicję systemów politycznych – zadam inne pytania.
Dlaczego ważna gazeta amerykańska, piórem Anne Applebaum afirmuje bezsporne ustalenia w sprawie gen. Błasika – również wysokiego oficera NATO, dokonane przez podkomisję przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, której szefuje dr Wacław Berczyński, a wiceprzewodniczącym jest prof. Kazimierz Nowaczyk (ponoć w związku z redukcją etatów zwolniony z University of Maryland, a może wiązało się to jednak z rozpracowaniem TAWS 38) - powołanej przez Antoniego Macierewicza Ministra Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskie?
Dlaczego czołowej gazecie amerykańskiej, poprzez publikacje powyższych słów piórem Anne Applebaum, aż tak zależy w przekazie publicznym światowym na wersji ustaleń MAK i Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, której przewodniczył od 28 kwietnia 2010 roku Jerzy Miller – ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji?
Tym samym, dlaczego czołowy dziennik amerykański, pośrednio podważa w przekazie publicznym inne ustalenia podkomisji dr Wacława Berczyńskiego, w tym:„Rozpad samolotu rozpoczyna się na dystansie ok. 900 metrów. Punkt ostatni – zapis komputera pokładowego FMS w momencie jego zamrożenia, 15 metrów nad gruntem w powietrzu”, które są zbieżne ze słowami Rosji wypowiedziane ustami ówczesnego ministra ds. nadzwyczajnych a obecnego ministra obrony narodowej Rosji, Sergieja Szojgu, który mówi na filmie Anatomia Upadku 2:„samolot zaczął się rozpadać 1 km wcześniej, a pierwsze fragmenty – skrzydło około 500m”.
Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania źródła z linkiem.
Zobacz też:
Patologie III RP
Za co Putin kocha Zachód i Polskę
Droga do Heartlandu – co dalej ze Smoleńskiem
PS. Z tego blogu będę wyrzucał komentatorów, którzy nie używają w swoich rozważaniach definicji systemów politycznych. Także tych, którzy próbują zaciemniać obraz teoriami spiskowymi, a więc oszołomom dziękuję. Szarlatanom i innym tego typu, także dziękuję.
Będą usuwani, wszyscy którzy mają Polską Rację Stanu obok i chcą być elementem obcej doktryny i nie widzą potrzeby, aby Polska realizowała swoją doktrynę.
System polityczny czyli ogół organów państwowych, partii politycznych oraz organizacji i grup społecznych i interesu (formalnych i nieformalnych), uczestniczących w działaniach politycznych w ramach danego państwa oraz ogół generalnych zasad i norm regulujących wzajemne stosunki między nimi. Rozpatrujemy to w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym w ramach struktury wewnętrznej i zewnętrznej.
Inne tematy w dziale Polityka