Castel Thun - stad pochodzi ten wspanialy ród.

Obejrzalem na NDR 6-minutowy reportaz Rózy Thun z Polski. Film jest wolnodostepny, bo NDR jest telewizja publiczna za mój abonament.
W filmie nie ma niczego szczególnego. Zadnych obrazow z Polski, ktore nie bylyby znane z polskich mediow. Kaczynski zblizajacy sie do prawdy i zwyciestwa na drabince ma jakies krosty na twarzy. Narodowcy z pochodniami i flagami wygladaja groznie. Policja usuwa, ale nie bije palkami. W filmie jest PRAWDA.
Zdziwienie moje wywolalo pare szczegolow.
Raz, ze pani Róza zyla 10 lat w Niemczech, od 26 lat zamezna z Grafem, a w filmie dla niemieckiej telewizji mówi po polsku. W jakim jezyku rozmawia z malzonkiem od 26 lat? W jakim jezyku rozmawiaja z dziecmi?
Dwa, europoslanka w tramwaju to jakis oksymoron. Pozniej jest wozona Volkswagenem i to juz wyglada normalnie.

Trzy, jak juz jedziemy tramwajem z prostymi ludzmi, to nie pokazujemy potem stylowej drewnianej willi, gdzie sie odpoczywa po atakach Sakiewicza.
I cztery, chwyt z przejsciem europslanki przez kordon policji, z biala roza i legitymacja europosla, z zamykajacym sie za nia kordonem, to zbytno tani chwyt.


Wot... Nie widze w tym programie zadnej sensacji.
Sensacje zauwazylem we wczorajszym "Warto rozmawiac" Pospieszalskiego.
Publicysta Michal Rachon mówil, ze jest w Polsce osoba, ktorej zalezy na utrzymywaniu emocji, "gotowaniu wody", dzieleniu Polakow, etc. Boje sie domyslic o kogo chodzi...
Wszedzie europosel Czarnecki, ekspert od szmalcownikow. U Konrada Piaseckiego przeprosil redaktora za slowa wypowiedziane wobec Rozy Thun. Pokazywany byl z wysoko umieszczonej kamery i zdrowo wygladal.
W "Warto rozmawiac" pokazywany byl kamera umieszczona z dolu i wygladal jak Ryszard Kalisz przed dieta. Redaktor Pospieszalski opowiadal przy tym obrazie, ze Orban przytyl co najmniej 10 kilogramow. Brawo redaktor Pospieszalski!
Skoki zaraz...
(707) 831 831
Czlowiek Bardzo Dobrej Woli
Prezes Klubu Sympatyków Bab Kameralnych
O mnie:
"Zamiast wyciągnięcia wniosków, nasz nieoceniony Amstern kilkakrotnie mnie opluł, a następnie zaczął żądać przesłania mu obiecanego statutu."
Michal Tyrpa 20.12.07 9:44
"Z Amsternem trafil pan w sedno.Jest to zadeklarowany Niemiec... Byc moze ze jest on Zydem z gatunku wypedzonego ziomala pana Hupki..."
Miroslaw Kraszewski 21.12.07 00:50
"Absztyfikanta nie znam, ale Amsterm daje pewną rekojmię, że Tyrpa niekoniecznie w tym niby trollowym sporze musi mieć rację."
Galopujący Major 22.12.07 12:31
Polecaja mnie (gratuluje dobrego gustu!):
Zdzislaw Sztorm
Voit
Dorcia Blee
Obserwator z daleka
Cichutki
Brat_Olin
Marmotte
Stach
Docent Stopczyk
Maddogowo
-Rysiek-
Polecali mnie:
Sosenka
Witek
Ci, u ktorych mam szlaban, TEZ swiadcza o mnie:
Michal St. de Zieleskiewicz
Michal Tyrpa
Ellenai
Miroslaw Kraszewski
Vantomas-Galicja 1
Fotomontage
Gw1990
Toyah
Katarzyna
Lukasz Warzecha
Spitfire
Antypolonizm nigdy więcej
Koteusz
ZeZeM
Essencjusz
Elig
Slowik
Krzysztof J. Kotowski
Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Anna
Czarnowidz
J.P.50
Marcinkk 1.1
Mialem szlaban u:
Maryla
U mnie szlaban maja:
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka