Odcięcie dopływu krwi do mózgu człowieka już po 4-5 minut powoduje zgon człowieka.
Jak to jest w przypadku państwa jeśli jego krwiobieg, czyli łącza teleinformatyczne są świadomie zablokowane w przypadkach zagrożenia, a nie daj Boże wojny.
Mamy świetnych ekspertów, a połowa kraju - całe południe leży "rozłożona na łopatki" z powodu przypadkowej awarii sieci MUX3.
PANOWIE PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ DO ODPOWIEDZI NA ZASADNICZE PYTANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA. NIE JEST TO WASZA PRYWATNA SPRAWA.
NADMIENIAM, ŻE KOŃCZYŁEM WYDZIAL ELEKTRONIKI JEDNEJ Z 5 ZNAKOMITYCH UCZELNI W LATACH 70 XX w.
TRZEBA PANOM PRZYPOMNIEĆ LIKWIDACJĘ W ROKU 2010 W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH OŚRODKA ŁĄCZNOŚCI SATELITARNEJ.
Psary-Kąty – wieś w Polsce w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Bodzentyn, położona w Dolinie Wilkowskiej w Górach Świętokrzyskich. ... W Psarach mieściło się jedyne w Polsce Centrum Usług Satelitarnych należące ... Intelsat, centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej.
W 1982 otwarto stację pracującą również w ramach dawnej organizacji Intelsat, a centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej. W kolejnych ...
Początkowo miało zapewnić Polsce łączność satelitarną z krajami bloku ... średnicy i waży 300 ton, ustawionych pośród gór świętokrzyskich widać z daleka.
Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa - strona 2 - blog ...
Świętokrzyskie, Góry - Encyklopedia PWN - źródło wiarygodnej i ...
Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa - strona2 - blog ...
https://www.cybsecurity.org/organizacja/
Mirosław Maj
Fundator Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń i jednocześnie obecny jej prezes. Jest niezależnym ekspertem z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przez ostatnie 15 lat związany był z NASK, gdzie od 2001 roku kierował zespołem CERT Polska. Przez lata pracy w CERT Polska był zaangażowany w wiele inicjatyw i projektów na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Aktywnie uczestniczył w budowaniu nowych CERTów w Polsce i zagranicą, również szkoląc jego pracowników tych zespołów (w tym polski CERT rządowy i wojskowy). Koordynował projekt CLOSER, dzięki któremu powstało wiele nowych CERTów w krajach postsowieckich. Jest autorem opracowań i publikacji z dziedziny bezpieczeństwa IT i prelegentem na wielu konferencjach w kraju i zagranicą. Interesuje się szczególnie tematyką związaną z klasyfikacją i statystykami naruszeń bezpieczeństwa w sieci, współpracą ośrodków bezpieczeństwa, działalnością uświadamiająca, ochroną infrastruktury krytycznej i zwalczaniem nielegalnych treści w sieci. Jest inicjatorem serwisu www.cert.pl, współpracy pomiędzy zespołami bezpieczeństwa w Polsce – ABUSE Forum, oraz aktywnym współorganizatorem najstarszej polskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu IT – SECURE.
W swojej działalności aktywnie współpracuje z administracją państwową, między innymi jako członek zespołu pracującego nad Rządowym Programem Ochrony Cyberprzestrzeni. Reprezentował NASK i zespół CERT Polska w wielu krajowych organizacjach, między innymi w FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) i TERENA TF-CSIRT. Od lat aktywnie współpracuję z europejską agencją ENISA, pracując w
grupach roboczych powoływanych przez Agencję oraz przygotowując materiały szkoleniowe i analityczne.
Zgodnie ze statutem Fundacja ma swoją Radę.
Skład Rady Fundacji:
Maciej Kozłowski
Z wykształcenia astronom, absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń i współpracownik wybitnego polskiego astronoma, prof. Bohdana Paczyńskiego, jest bardzo mocno związany z rozwojem polskiego Internetu. Po studiach pracował w instytucjach prowadzących badania w dziedzinie astronomii i astrofizyki: w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, w Centrum Obliczeniowym PAN (obecnie Instytut Podstaw Informatyki PAN), wreszcie w Centrum Astronomicznym PAN. Uzyskał tytuł doktora na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Od początku starań środowiska naukowo-akademickiego o dostęp do międzynarodowych sieci komputerowych Maciej Kozłowski był w grupie inicjującej te działania i realizującej poszczególne etapy budowy sieci Internet w Polsce. Był bezpośrednio zaangażowany w uzyskanie zniesienia embarga na dostęp Polski do światowych sieci komputerowych i – wspólnie z Krzysztofem Hellerem i Rafałem Pietrakiem – w zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. Maciej Kozłowski jest jednym z założycieli NASK. W ciągu kolejnych lat istnienia NASK pełnił on kolejno: funkcję zastępcy dyrektora – pełnomocnika ds. budowy warszawskiej sieci komputerowej WARMAN (jednej z pierwszych w Europie sieci metropolitalnych w technologii ATM), zastępcy dyrektora ds. naukowych, zastępcy przewodniczącego Rady Naukowej NASK oraz przewodniczącego Rady Użytkowników sieci WARMAN. W latach 2000–2009 był Dyrektorem NASK. Był organizatorem kolejnych edycji konferencji NASK z cyklu MIEDZESZYN i współorganizatorem konferencji SECURE, autorem wielu publikacji i wystąpień na temat Internetu i zaawansowanych technologii sieciowych na konferencjach w Polsce i za granicą.
Maciej Kozłowski jest współzałożycielem i aktywnym członkiem powstałej w 1999 r. międzynarodowej organizacji CENTR – Council of European National Top-level Domain Registries, której celem jest koordynacja serwisu nazw internetowych w krajach europejskich. Jest także członkiem założycielem stowarzyszenia Polskie Forum Społeczeństwa Informacyjnego „SPIN” i członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
Robert Kośla
Microsoft Europe, dyrektor Sektora Bezpieczeństwa Narodowego i Obronności na Region Europy Środkowej i Wschodniej. Od 1994 r. w Urzędzie Ochrony Państwa, najpierw w Wydziale Badań Rozwoju i Wdrożeń Biura Szyfrów (następnie Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki). W latach 1998-2002 zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki UOP, a w latach 2002-2006 zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (DBTI) Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Kierował pionem akredytacji bezpieczeństwa teleinformatycznego nadzorując m.in. prace Laboratorium Ochrony Kryptograficznej, Laboratorium Ochrony Elektromagnetycznej i Laboratorium Ochrony Fizycznej DBTI ABW. Współautor koncepcji budowy środków ochrony informacji niejawnych oraz krajowego schematu badań i certyfikacji tych środków (m.in. z wykorzystaniem kryteriów ITSEC, Common Criteria oraz kryteriów krajowych). Współautor projektu ustawy o podpisie elektronicznym.
W latach 1998-2008 reprezentował Polskę w Komitecie Bezpieczeństwa Teleinformatycznego NATO, następnie NATO Information Assurance Sub-Committee (SC/4). Współautor dyrektyw i zaleceń technicznych opracowanych przez grupy robocze Komitetu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego NATO. W latach 2006-2008 zastępca dyrektora ds. systemów SIS i VIS Władzy Wdrażającej Programy Europejskie MSWiA, gdzie pełnił funkcję krajowego lidera projektów włączenia organów administracji publicznej do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS1+, SIS II) i Systemu Informacji Wizowej (VIS). Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, kierunek systemy informatyczne, specjalizacja: systemy operacyjne czasu rzeczywistego.
Krzysztof Szczypiorski
Krzysztof Szczypiorski jest profesorem Politechniki Warszawskiej (PW) zatrudnionym w Instytucie Telekomunikacji na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI). Jego zainteresowania naukowe obejmują: teorie obserwacji zmiany, bezpieczeństwo sieciowe, informatykę śledczą, biały wywiad oraz sieci bezprzewodowe.
Posiada tytuł magistra inżyniera telekomunikacji (1997, z wyróżnieniem) oraz stopnie: doktora nauk technicznych (2007, z wyróżnieniem) i doktora habilitowanego nauk technicznych (2012) w zakresie telekomunikacji uzyskane na WEiTI PW. W 2013 ukończył studia podyplomowe z psychologii motywacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest także absolwentem Szkoły Biznesu im. Hassa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, USA (2013).
Twórca i kierownik centrum szkoleniowego International Telecommunication Union Internet Training Centre (ITU-ITC – http://itu-itc.pl/) ustanowionego w 2003 roku. Kierownik grupy badawczej Network Security Group na PW (http://secgroup.pl/). Kierował projektami fundowanymi przez: Siły Zbrojne USA (w tym Armię USA i Siły Powietrzne USA), Unię Europejska (FP7), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Fonds National de la Recherche (Luksemburg). Autor lub współautor ponad 180 publikacji, w tym ponad 130 artykułów, jednego patentu oraz ponad 50 referatów zaproszonych. Od ponad 20 lat pracuje jako niezależny konsultant w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, telekomunikacji i informatyki, m.in. dla: Cisco, Hewlett-Packard, Kancelarii Sejmu RP, Ministerstwa Finansów, Oracle, Orange, Polkomtel, PwC, T-Mobile. Senior Member IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers).
Brak MUX3 w Gdańsku proszę o sugestie. - elektroda.pl
CHAOS , totalny CHAOS.
19.12 21:57Kategoria: Polityka Odsłon: 1151 22 Komentuj
Moja rada dla prezesa TVP - minimum 4 mld zł odszkodowania od Emitela!
Stało się coś, co nie powinno się stać.
Rząd PO-PSL i kierujący nim D. Tusk oraz B. Komorowski dokonali zdrady stanu polegającej na doprowadzeniu do sprzedaży w obce ręce strategicznej ze względów bezpieczeństwa i obrony kraju w razie wojny spółki Emitel. Spółka ta była wcześniej częścią Telekomunikacji Polskiej a potem w maju 2002 roku została sprzedana w prywatne ręce. Dziś to własność kapitału zagranicznego. Jak podaje portal wpolityce.pl [1] spółka Emitel ze względu na posiadaną infrastrukturę telekomunikacyjną ma faktyczny monopol na przesyłanie sygnału radiowego i telewizyjnego na terenie Polski a profesor Jerzy Urbanowicz od dawna wskazuje na bardzo dziwną sytuację wokół tej spółki powstałą w marcu roku 2010 [2].
Jak dalej podaje portal wpolityce.pl spółka do roku 2009 znajdowała się na liście firm o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego, którą sporządzała Rada Ministrów na podstawie ustawy z dnia 3 czerwca 2005 roku o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa. Jednak za rządów Platformy Obywatelskiej (projekt ustawy rządu D. Tuska), 18 marca 2010 roku, Sejm uchylił tę ustawę przyjmując nową, z której usunięto zapisy dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej. Ś.p. prezydent Lech Kaczyński nie podpisał tej ustawy. Zrobił to - i to już 12 kwietnia 2010 roku (sic!) - Bronisław Komorowski, wykonujący wówczas obowiązki prezydenta RP, który poległ w Smoleńsku. Była to jedna z pierwszych decyzji Komorowskiego, wykonana w pierwszy jego roboczym dniu na tym stanowisku. Rok później, to jest 22 czerwca 2011 roku, Telekomunikacja Polska (przez spółkę zależną) sprzedała 100 procent udziałów w spółce TP Emitel Sp. z o.o. spółce EM Bidco sp. z o.o. (dawniej Kapri Investments sp. z o.o.), której prezesem był Christian Gaunt. To menedżer, który od lat 90. prowadził różne interesy w Kijowie i Moskwie. Następnym nabywcą Emitela (2013 rok) została amerykańska firma Alinda Capital Partners. Po drodze, dzięki decyzjom KRRiT, spółka Emitel została operatorem technicznym dla wszystkich ogólnopolskich stacji telewizyjnych nadających na multipleksie. W 2011 roku Telekomunikacja Polska SA sprzedała spółkę Emitel EM Bidco sp. z o.o. za 1miliard 725 milionów złotych. Dwa lata później, w 2013 rok, kolejny kupujący zapłacił za nią dużo więcej, czyli - wedle nieoficjalnych informacji - za 3-4 miliardy złotych.
Polecam przeczytanie artykułu profesora Jerzego Urbanowicza, bowiem w obszarze sprzedaży spółki Emitel - wedle mnie - dokonano zdrady stanu i zarówno D. Tusk jak i B. Komorowski oraz niektórzy ministrowie rządu PO-PSL (w tym skarbu) a także ówcześni prezesi TVP i TP winny stanąć oskarżeni przed Trybunałem Stanu.Profesor J. Urbanowicz napisał, że sławetna afera Rywina jest bardzo małą w porównaniu do afery Emitela.
Istnieje też prawdopodobieństwo, że sprzedaż tej spółki była możliwa dzięki standardowym za III RP korupcyjnym "wziątkom" w wysokości 5-10% kontraktu, tj. maksymalnie 170 mln złotych a także spowodowana została przez obce Polsce służby specjalne i jej polskich agentów, obojętnie jak nazywanych.
Spółka Emitel i jej właściciel spowodowały ostatnio zaprzestanie lub zakłócanie emisji Telewizji Publicznej. Stało się to w momencie, gdy totalni zdrajcy opozycyjni nieskutecznie próbowali doprowadzić do siłowego przesilenia rządowego i odsunięcia od władzy obecnego rządu, parlamentu i z pewnością prezydenta. Chyba tylko skrajny idiota może twierdzić, że taka sytuacja była techniczną awarią. Nigdy wcześniej się nie zdarzyła a tu mamy do czynienia tylko z kłopotami dotyczącymi jednego nadawcy, czyli TVP.
W związku z powyższym wzywam zarząd TVP o odszkodowawcze sądowe wystąpienie z pozwem wobec spółki Emitel opiewającym na sumę zakupu tej spółki wynoszącej około 3-4 mld. złotych. A nawet o większą sumę. Po wygraniu procesu - nawet przed organami międzynarodowymi - będzie można myśleć o powrocie tej spółki w ręce polskie, choćby przez wykup za sumę odszkodowania.
Musimy wreszcie być suwerenem we własnym kraju a skorumpowanych i antypolskich zdrajców stanu odpowiednio osądzić!
[1] http://www.poznanskipis.pl/prof-jerzy-urbanowicz-demonta%C5%BC-bezpiecze%C5%84stwa-pa%C5%84stwa?page=0,1
[2] http://wpolityce.pl/media/320075-ujawniamy-kluczowym-rozgrywajacym-w-spolce-emitel-ktora-nie-nadaje-sygnal-tvp-jest-witold-grabos-czlowiek-bliski-sld-i-po
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
Bestsellerowa seria "Resortowe dzieci" w pakiecie: Media, Służby, Polityka. Promocyjna cena!
Komentarze
Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie