Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
1503
BLOG

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 8

Szukałem czy była jakakolwiek osłona kontrwywiadocza DOWODCÓW WSZYSTKICH RODZAJOW WOJSK (czemu w takim skladzie i to WSZYSCY) udających się do Katynia 10 kwietnia 2010 roku.

image

10.04.2010 roku MEDIA

image

Godzina 7:51 Katastrofa w Smoleńsku.
Rozbił się samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim.
Transmisja TV Posat News i TV4 ,wydanie specjalne,10.04.2010.

Czasu CEST Warszawskiego

FALSTART !!!

 

Lista ofiar katastrofy smoleńskiej - TVN24

www.tvn24.pl/...z-kraju.../lista-ofiar-katastrofy-smolenskiej,532082.html

10.04.2015 - W samolocie TU-154, który krótko przed godziną 9 runął na ziemię 1,5 kilometra od lotniska w Smoleńsku, przebywała para prezydencka.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lista-ofiar-katastrofy-smolenskiej,532082.html

Na pokładzie ???

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

Okęcie EPWA 6-???-12.04.2010 

 

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

9.04.2010 Okęcie EPWA wojskowy

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

Bahr, Kopacz, Arabski, Grochowski, Parulski _ Kreml 13.04.2010 roku

Smatri Uważajemy Gaspadar Putin  skazał - Bilbordy w tle narady na Kremlu

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

 

Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi

zdjecie_3420_36751 (1).jpg

...

Dziennikarze RMF FM policzyli, że zarejestrowano aż siedem prób uspokajania i uciszania osób trzecich. Zwracano także uwagę na obecność osób trzecich w kokpicie samolotu. Od zwykłego "Ćśś-ćśś", "cicho tam!", przez "Wychodzić mi stąd!", po "Ku***, przestańcie, proszę" na 2,5 minuty przed rozbiciem się samolotu" - dodają dziennikarze RMF FM.

Kilka minut przed katastrofą stewardessa wzywa pasażerów do powrotu na miejsca, jednak osoby spoza załogi nadal są w kokpicie.

RMF FM podkreślają, że te incydenty "opisują atmosferę, w jakiej pracowała załoga".

image

 

http://25lat.rmf.fm/tiki-index.php?page=Grupa%20RMF

Grupa Bauer Media

Logo Grupy Bauer Media
Logo Grupy Bauer Media
 
Grupa Bauer Media jest holdingiem działającym w Polsce od 1991 roku. W skład Grupy wchodzą spółki prowadzące działalność w segmentach: wydawniczym, poligraficznym, sprzedaży bezpośredniej, radiowym i internetowym.

Grupa Bauer Media Polska ma strukturę holdingową i wynikający z niej ścisły podział kompetencyjny. Każda ze spółek ma swój zarząd i autonomicznie kształtuje swoją politykę personalną, odpowiadając za wyniki przed Witoldem Woźniakiem, prezesem Grupy.

Obecnie w Polsce działa siedem spółek Grupy Bauer: Bauer Media Sp.k.,Grupa RMF Sp. z o.o., sp.k. (radio), Interia S.A. (Internet), Wydawnictwo Bauer Sp.k. i Phoenix Press (czasopisma), BDN Sp.k. (druk) i Bauer-Weltbild Media Sp.k. (sprzedaż wysyłkowa).

Grupa Bauer Media jest częścią międzynarodowego holdingu medialnego należącego do pani Yvonne Bauer.
 
 

Wydawnictwo Bauer

Wydawnictwo Bauer obecne jest w Polsce od 21 lat. Jest największym wydawcą czasopism w Polsce. Wydaje 33 tytuły prasowe o różnej częstotliwości, ponad 21 wydań specjalnych do tych tytułów oraz kolekcje filmowe i muzyczne o łącznej liczbie 1600 wydań.

6 spośród 10 tytułów o najwyższym czytelnictwie, do których należą m.in. "Tele Tydzień", "Życie na Gorąco", "Chwila dla Ciebie", "Tina", "Twój STYL", "To i Owo", to tytuły Wydawnictwa Bauer.1 Również 6 spośród 10 tytułów o najwyższej sprzedaży, do których należą m.in. "Tele Tydzień", "Życie na Gorąco", "Kobieta i Życie", "Tina", "To i Owo" i "Świat Kobiety", to także tytuły Wydawnictwa Bauer.2

Wydawnictwo Bauer jest organizatorem największych plebiscytów w Polsce: TeleKamery TeleTygodniaAuto Lider,Kobieta RokuDoskonałość RokuSrebrne Jabłka.

Jest właścicielem drukarni w Ciechanowie.

1 Źródło: PBC General; MillwardBrown SMG/KRC; czerwiec-listopad 2009; OTS1+; n=24 284.
2 Źródło: ZKDP; rozpowszechnianie płatne razem; średnia za okres maj-październik 2009.

 

http://25lat.rmf.fm/tiki-index.php?page=Katastrofa+Smole%C5%84ska

Katastrofa Smoleńska

10 kwietnia. Poranek

10 kwietnia 2010 to była sobota. Nic nie zapowiadało, że dzień ten przejdzie do historii jako jeden z najtragiczniejszych w XXI wieku. Jeszcze w faktach RMF FM o godzinie 9:00 pierwszą informacją przekazywaną przez Ewę Kwaśny była zapowiedź uroczystości w Katyniu. „W Lesie Katyńskim za pół godziny rozpoczną się uroczystości upamiętniające ofiary stalinowskiej zbrodni sprzed 70 lat” – informowała nasza dziennikarka. Uroczystości te na antenie miał relacjonować nasz wysłannik Paweł Świąder.
 
23 minuty później agencja Reutera nadała krótką depeszę:
 

 

Rozbił się samolot z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim. Tyle, i aż tyle.

„Pamiętam, że gościem Przesłuchania w RMF FM, ówczesnej sobotniej rozmowy Agnieszki Burzyńskiej po 9.00, był Andrzej Olechowski. Przygotowywałem właśnie jakiś fragment tego wywiadu do emisji w faktach, gdy zaczęły się pojawiać niepokojące doniesienia, że samolot z polską delegacją miał problemy z lądowaniem w Smoleńsku. Paweł Świąder w Rosji i Agnieszka Burzyńska w Warszawie zbierali kolejne szczegóły, które zaczynały się układać w coraz bardziej tragiczny obraz tego, co się stało”- wspomina dziś tę chwilę wydawca faktów Tomasz Miąsik.
 

Doniesienia o tragedii

Kilka minut później na antenie RMF FM padają słowa: „To niestety dramatyczne doniesienia. Prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku”. I pierwsza z wielu relacja Pawła Świądra prosto ze Smoleńska: „My dziennikarze przylecieliśmy wcześniejszym samolotem. Dlatego dotarliśmy na miejsce bezpiecznie. Czekaliśmy na przyjazd delegacji, lada moment miał się pojawił prezydent i wtedy dotarła do nas informacje o katastrofie. Absolutnie nie możemy w to uwierzyć. Próbujemy się dostać w pobliże lotniska”. W tym czasie w siedzibie radia na Kopcu Kościuszki trwa pełna mobilizacja. Do pracy stawili się dziennikarze agencji informacyjnej oraz reporterzy w kraju.

„Od tego momentu rozpoczął się „long". Tak w naszym slangu dziennikarskim mówimy o faktach, które trwają non-stop. W newsroomie pojawili się wszyscy dziennikarze informacyjni. Każdy z nas w takich sytuacjach wie, że potrzebna jest każda para rąk. Na posterunkach reporterzy RMF FM w całym kraju i korespondenci za granicą – wyjaśnia prezentująca w tym dniu fakty Ewa Kwaśny.

Radio na tydzień zawiesiło swoją normalną ramówkę. W trakcie dwóch pierwszych dni po tragedii wyemitowano dwa rekordowe wydania faktów, które trwały łącznie 21,5 godziny. Dziennikarze RMF FM relacjonowali to, co działo się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i wielu innych miastach Polski. Marsze, milczące zgromadzenia, nabożeństwa. Cała Polska pogrążyła się w żałobie.
Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi
Wozy satelitarne przed lotniskiem
 

„Po kilkugodzinnym stacjonowaniu przed Pałacem Prezydenckim, przed którym nigdy nie widziałem takiego milczącego zgromadzenia, odebrałem telefon od Daniela Matolicza - dyrektora warszawskiego newsroomu - z informacją, że organizujemy pilny wyjazd do Smoleńska. Zaczęła się gorączka związana z załatwianiem formalności w ambasadzie Białorusi i Federacji Rosyjskiej” – opowiada Michał Dukaczewski, realizator wozu satelitarnego.

 
Wóz satelitarny RMF FM przed bramą lotniska w Smoleńsku (fot. Michał Dukaczewski)
Wóz satelitarny RMF FM przed bramą lotniska w Smoleńsku (fot. Michał Dukaczewski)
 

W pierwszej grupie dziennikarzy, którzy jako piersi dotarli na miejsce katastrofy byli: nasz korespondent w Moskwie Przemysław Marzec orazMichał Dukaczewski i Mariusz Piekarski, którzy wyruszyli do Smoleńska z Warszawy. Od tej chwili, wraz z Pawłem Świądrem, minuta po minucie relacjonowali to, co działo się na miejscu katastrofy.

„To był sprint. Jedna ambasada, kantor, by opłacić wizę, druga ambasada, nie ten stempel, jeszcze raz ambasada. Udało się. Z Warszawy wyjechaliśmy chyba koło godziny 20-21. W Terespolu, na granicy z Białorusią stała kolejka do odprawy ciężarówek. Nasz wóz satelitarny to formalnie ciężarówka. Omijamy kolejkę i zajeżdżamy pod sam szlaban. Normalnie powinniśmy mieć spisany cały wwożony sprzęt, specjalne kwity co przewozimy tranzytem. Tym razem białoruski celnik zapytał tylko: „Wy na śmierć prezydenta? Jechać dalej…””- tak opisuje przejazd do Rosji Piekarski. Nasi ludzie dotarli do Smoleńska 11 kwietnia około południa. „Nie było żadnych znaków, ani instalacji świadczących o tym, że jesteśmy w pobliżu lotniska” – mówi dziś po blisko pięciu latach Michał Dukaczewski. „Wjazd do miasta prowadził przez las. Nagle zauważyłem, że za drzewami widać coś czerwonego. Coś co przypomina fragmenty samolotu z polskimi emblematami. Michał (Dukaczewski – kierowca wozu satelitarnego – red.) zwolnił… kolejne „coś” za drzewami, co przypominało fragment samolotu. Potem na skraju lasu, przy drodze zauważyłem żółte, połamane plastikowe osłonki żarówek, przybite do drewnianych palików - czegoś co tylko przypominało oznakowanie progu pasa startowego…” – to pierwsze wrażenia Mariusza Piekarskiego po przybyciu do Smoleńska.

Wtedy to Mariusz Piekarski, Paweł Świąder i Przemysław Marzec niemal non stop są na antenie. Relacjonują to co widzą i słyszą. Po kilku godzinach pozwolono im wejść na płytę lotniska.
Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi
Wrak prezydenckiego tupolewa (fot. Mariusz Piekarski)
 

„Bieg do wozu, aparat, bateria, mikrofon, odsłuch..idziemy. Pamiętam podmokły grunt. Buty zapadały się, ale w pobliżu wraku wysypano już dużo piasku. Robiłem zdjęcia, bo nie wiadomo, kiedy nas wyrzucą i jednocześnie z Paweł relacjonowaliśmy to co widzimy. Bałem się patrzeć na ziemię, nie wiedziałem, czy już zabrano wszystkie ciała… Nie zabrano” – opowiada Mariusz Piekarski.
Ze Smoleńska nasi dziennikarze pojechali do Moskwy. To tam przez kolejne dni w Carycynie, w Instytucie Ekspertyz Sądowych będzie trwała identyfikacja ofiar katastrofy TU 154M.

„Te trzy dni przed prosektorium w Moskwie były niemal identyczne. Kolejne białe autokary zdruzgotanych ludzi, do szyb przyklejone zastygłe w ruchu szare twarze tych, którzy za chwilę mają wśród szczątek ofiar wskazać swojego męża, ojca, matkę, kuzyna, czy przyjaciela…” – wspomina Piekarski i nie ukrywa, że nie jeden raz relacjonował te chwile ze ściśniętym gardłem.
Ekipa RMF FM w Moskwie: Paweł Świąder, Mariusz Piekarski i Michał Dukaczewski
Ekipa RMF FM w Moskwie: Paweł Świąder, Mariusz Piekarski i Michał Dukaczewski
 
 

Uroczystości pogrzebowe w Krakowie oraz wielcy nieobecni

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie na Wawelu odbył się pogrzeb pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

„I znów mobilizacja całego zespołu w newsroomie na Kopcu, reporterów – i kilkugodzinne wydanie Faktów non-stop. Nasi dziennikarze byli na trasie przejazdu konduktu żałobnego od lotniska w Balicach do bazyliki Mariackiej i później na Wawel” – mówi dziś wydawca Tomasz Miąsik. Przebieg uroczystości pogrzebowych w Krakowie i dzień wcześniej żałobnych w Warszawie relacjonowało kilkunastu dziennikarzy RMF FM. Swój udział w uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej odwołali przedstawiciele 15 państw. Powodem była chmura wulkanicznego pyłu znad Islandii. Nie przeszkodziła ona jednak na przykład premierowi Maroka, który poprzedniego wieczora wylądował na podkrakowskich Balicach niewielką Cessną 560.

Prezydent Gruzji Michel Saakaszwili przyleciał do Krakowa już po tym, gdy w Bazylice Mariackiej zakończyła się msza pogrzebowa pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Podróżował ze Stanów Zjednoczonych. Jego droga wiodła przez pięć państw. Najpierw przyleciał do Portugalii, stamtąd udał się do Włoch, gdzie utknął na lotnisku w Rzymie. Włosi nie chcieli dać Gruzinom zgody na dalszy lot ze względu na chmurę pyłów wulkanicznych przesuwających się na południe Europy. Jednak Saakaszwili uparł się, że musi uczestniczyć w ostatniej drodze przyjaciela. Z Włoch udał się do Turcji, dalej do Bułgarii, a później do Rumunii. Dopiero z tego kraju udało mu się przylecieć do Polski.
Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi
Reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz przekazuje dowody wdzięczności na ręce ambasadora Gruzji w Warszawie (fot. Katarzyna Sobiechowska-Szuchta)
 

Ten piękny gest docenili Polacy. RMF FM w imieniu swoich słuchaczy przyłączyło się do tych podziękowań. Powstała nietypowa księga, w której słowo "dziękuję" napisane zostało w różnych językach prawie 15 tysięcy razy. Księgę z podziękowaniami przekazaliśmy ambasadorowi Gruzji w Warszawie. O akcji RMF FM informowała nawet światowa prasa. Renomowany francuski dziennik "Le Monde" pisał 22 kwietnia 2010 roku, że fakt iż 15 tysięcy słuchaczy RMF FM postanowiło osobiście podziękować Micheilowi Saakaszwilemu, świadczy o tym, jak bardzo Polaków wzruszyła jego determinacja.

Wielkim nieobecnym na uroczystościach w Krakowie był prezydent USA Barack Obama. „The Washington Times” natychmiast odnotował, że prezydent Amerykanów niedzielne popołudnie spędził aktywnie - grając w golfa. Reakcja na doniesienia amerykańskiej prasy była natychmiastowa. Dziennikarze RMF FM i portalu RMF 24 w spontanicznym geście postanowili wysłać Obamie symboliczne piłeczki golfowe. Do akcji mógł się przyłączyć każdy. Nasi słuchacze i internauci chętnie więc wchodzili na adres http://golfball.rmf24.pl/.
 

Obchody pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Postój na drodze nr 20 w Rosji (fot. Michał Dukaczewski)
Postój na drodze nr 20 w Rosji (fot. Michał Dukaczewski)
 
Rok później w kwietniu 2011 roku ekipa dziennikarzy RMF FM ponownie ruszyła do Smoleńska, by relacjonował obchody pierwszej rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu. To Małgorzata Steckiewicz i Tomasz Staniszewski, którzy z miejsca katastrofy prowadzili fakty; ich wydawcaTomasz Miąsik, warszawski reporter Paweł Świąder; korespondent RMF FM w Moskwie Przemysław Marzec oraz obsługa wozu satelitarnego Michał Dukaczewski i Jacek Skóra.
 
Czy ktoś za to BEKNIE ?! RMF FM i GW do spowiedzi
Tomasz Staniszewski w Smoleńsku (fot. Tomasz Miąsik)
 
„Ruszyliśmy wozem satelitarnym, omijając Białoruś, przez Litwę, Łotwę i Rosję. Jechaliśmy razem z konwojem TVP, dzięki temu udało się dość sprawnie przekroczyć granicę łotewsko-rosyjską, omijając dużą kolejkę innych samochodów. Po wielogodzinnej podróży z noclegiem w łotewskim Rezekne dotarliśmy do Smoleńska na miejsce katastrofy – przygnębiające, pokryte topniejącym śniegiem i błotem”- opowiada Tomasz Miąsik.

Równie przygnębiający obraz Smoleńska pozostał w pamięci Małgorzaty Steckiewicz: „W przeddzień rocznicowych uroczystości tonąc po kostki w błocie i roztapiającym się śniegu przeszliśmy ścieżką podejścia pod brzozę. Stała złamana w pół, jak z pochyloną do ziemi głową, wspierana dużym, brązowym, nieco zmurszałym już krzyżem prawosławnym. 
Małgorzata Steckiewicz w Katyniu (fot. Tomasz Miąsik)
Małgorzata Steckiewicz w Katyniu (fot. Tomasz Miąsik)
 



Pamiętam, pomyślałam wtedy, że nie wydaje się być potężna. Samo miejsce uderzenia w ziemię samolotu to był wtedy plac pośpiesznej budowy. Ktoś montował podest, który stoi w tym miejscu do dziś, koło drugiej symbolicznej brzozy. Tej, w którą wbiły się fragmenty Tupolewa”. Nasi dziennikarze zostali na uroczystościach w Smoleńsku, a potem w Lesie Katyńskim trzy dni, relacjonując obchody na antenie RMF FM. W dniu rocznicy uroczystości odbywały się nie tylko w Smoleńsku, ale także w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu i w Krakowie na Wawelu. Wszędzie tam gromadziły się wielotysięczne tłumy Polaków. Marsze, składanie kwiatów i zapalanie zniczy – wszystko to na bieżąco relacjonowali dziennikarze RMF FM.

 

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

Wczoraj obejrzalem glośny FILM STRAŻNICY IZRAELA pokazany w TVP LULTURA.

http://wyborcza.pl/1,90535,19645264,szin-bet-straznicy-izraela-sluzby-specjalne-od-kuchni.html?disableRedirects=true

BARTOSZ WRÓBLEWSKI
 24.02.2016 00:00
A A A
Szin Bet

Szin Bet (Fot. materiały prasowe)

Mocne kino, mimo że zbudowane głównie ze słów i archiwaliów
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Szin Bet. Strażnicy Izraela ***
Izr./Fr./Niem./Bel. 2012, reż. Dror Moreh 
Środa (24.02) 20:20 TVP Kultura


Jedynymi publicznie znanymi członkami izraelskich służb specjalnych Szin Bet są ich szefowie, którzy kontaktują się z politykami i wydają rozkazy agentom. I właśnie ci byli oficerowie po raz pierwszy w historii zgodzili się opowiedzieć o swoich metodach pracy oraz dylematach, które im towarzyszą. A mowa tu choćby o sytuacjach, gdy kosztem życia cywilów można zneutralizować (czyli zabić) groźnego terrorystę. Albo o nakłanianiu ludzi do zdradzania rodziny i przyjaciół czy o metodach przesłuchań.

Twórcy zarysowują również społeczno-polityczne tło konfliktu izraelsko-palestyńskiego: wojnę sześciodniową, intifady i porozumienie z Oslo. Starają się wytłumaczyć nie tylko motywacje, lecz także mentalność obu stron. I chociaż opowieść snują Izraelczycy, to są krytyczni również pod swoim adresem. W dodatku wszyscy dochodzą do tego samego wniosku - rozmowa znaczy więcej niż przemoc.



Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,90535,19645264,szin-bet-straznicy-izraela-sluzby-specjalne-od-kuchni.html#ixzz41BBKOpZh

 

Szin Bet. Strażnicy Izraela.avi - Historia Żydów ... - Chomikuj.pl

chomikuj.pl/.../Szin+Bet.+Stra*c5*bcnicy+Izraela,519...
26.01.2016

Plik Szin Bet. Strażnicy Izraela.avi na koncie użytkownika kolumbia12 • folder Historia Żydów • Data dodania ...

 

Szin Bet. Strażnicy Izraela. - Polityka i wydarzenia - Free ...

https://video.anyfiles.pl/Szin-Bet-Strażnicy-Izraela-/.../...
 

Szin Bet to skrócona nazwa izraelskich służb specjalnych Do zadań jednostki należy m in przeciwdziałanie ...

 

Czy nie wyciągnięto chociażby z tego filmu 

Szin Bet - Strażnicy Izraela | Filmy Dokumentalne online

www.filmydokumentalne.eu/szin-bet-straznicy-izraela/

23.02.2014 - Szin Bet to skrócona nazwa izraelskich służb specjalnych. Do zadań jednostki należy m.in. przeciwdziałanie aktom terroru, kontrwywiad, ...

„Szin Bet. Strażnicy Izraela”, reż. Dror Moreh, 2012 r ...

www.polin.pl/pl/.../szin-bet-straznicy-izraela-rez-dror-moreh-2012-r
30.01.2015 - Izraelska Służba Bezpieczeństwa Ogólnego (Szerut a-Bitachon ha-Klali), znana jako Szabak lub Szin-Bet została uformowana kilka tygodni po ...

„Strażnicy Izraela” - Telewizja Polska SA - TVP

www.tvp.pl › Kultura › Propozycje
12.01.2015 - Strażnicy Izraela” Sześciu byłych oficerów izraelskiej służby specjalnej -Szin Bet, po raz pierwszy w historii, dzieli się swoimi spostrzeżeniami ...

Gdzie była osłona kontrwywiadowcza POLSKICH GENERAŁÓW. Gdzie byłi ADIUTANCI ?

W Polsce ścierają się dwie OPCJE ŻYDOWSKIE: ŻYDZI RODZIMI Z POKOLENIA ABRAHAMA, IZAKA I JAKUBA ORAZ TZW. ŻYDZI TALMUDYCZNI Z CHABAD LUBOWICZ O STREFY WPŁYWÓW W BIZNESIE, MEDIACH I KULTURZE.

DLACZEGO TO ODBYWA SIĘ NASZYM KOSZTEM, PRZY TOTALNYM BEZKARNYM ZAKLAMANIU !

 

OTO PRZYKŁAD :

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,Katastrofa_smolenska__Stenogramy___Probowac_do_skutku__.html

Fragmenty stenogramów ujawnionych przez RMF FM

Fragmenty stenogramów ujawnionych przez RMF FM (Fot. RMF FM / Gazeta.pl)

Naczelna Prokuratura Wojskowa opublikowała pełne stenogramy z odczytu nagrań z tupolewa. Według tych zapisów (niemal identycznych z tymi opublikowanymi przez RMF FM), przez ostatnie 25 minut lotu załoga samolotu uciszała i wypraszała z kokpitu osoby trzecie. Oczekiwano jednocześnie na decyzję prezydenta w sprawie odejścia na lotnisko zapasowe. Miał ją przekazać szef protokołu dyplomatycznego Mariusz Kazana. W kokpicie obecny był też dowódca Sił Powietrznych RP gen. Andrzej Błasik. Ze stenogramów wynika, że namawiał kapitana na lądowanie na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj.
 
 
Katastrofa smoleńska. StenogramyFot. RMF FM / Gazeta.pl
 

Naczelna Prokuratura Wojskowa opublikowała pełne stenogramy z odczytu nagrań z tupolewa.
Według tych zapisów (niemal identycznych z tymi opublikowanymi przez RMF FM), przez ostatnie 25 minut lotu załoga samolotu uciszała i wypraszała z kokpitu osoby trzecie. Oczekiwano jednocześnie na decyzję prezydenta w sprawie odejścia na lotnisko zapasowe. Miał ją przekazać szef protokołu dyplomatycznego Mariusz Kazana. W kokpicie obecny był też dowódca Sił Powietrznych RP gen. Andrzej Błasik. Ze stenogramów wynika, że namawiał kapitana na lądowanie na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj.

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,2.html

Katastrofa smoleńska. StenogramyRMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/29/e4/10/z17713705IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

 

Biegłym, którzy na nowo odczytali zapis rejestratora rozmów w kokpicie, udało się rozpoznać o jedną trzecią więcej słów niż w publikowanych dotąd odczytach.

Poprzednie badania były przeprowadzone na kopiach wykonanych "z nieodpowiednią dla uzyskania pełnego zapisu tzw. częstotliwością próbkowania" - poprzednie kopie były wykonywane z częstotliwością 11 kHz, najnowsze z 96 kHz.

nieodpowiednią dla uzyskania pełnego zapisu tzw. częstotliwością próbkowania

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-katastrofa-smolenska-rmf-fm-ujawnia-nowy-zapis-rozmow-z-tupo,nId,1711598,nPack,1#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoRMF FM opublikował wybrane przez siebie fragmenty nagrań.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,3.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/20/e4/10/z17713696IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

Kilkanaście minut przed lądowaniem w kokpicie zjawił się szef protokołu dyplomatycznego Mariusz Kazana. Kapitan samolotu Arkadiusz Protasiuk poinformował go, że nad lotniskiem panuje gęsta mgła i w takich warunkach nie uda im się wylądować. Dowódca poprosił o decyzję w sprawie dalszego postępowania.

"Będziemy próbować do skutku" - mówi Kazana. To jeden z kluczowych fragmentów stenogramów.

"Yy, paliwa nam tak dużo nie starczy, żeby do skutku" - mówi kapitan samolotu.

"To tu mamy problem!" - stwierdza w odpowiedzi dyplomata.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,4.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/21/e4/10/z17713697IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

Dziennikarze RMF FM policzyli, że zarejestrowano aż siedem prób uspokajania i uciszania osób trzecich. Zwracano także uwagę na obecność osób trzecich w kokpicie samolotu. Od zwykłego "Ćśś-ćśś", "cicho tam!", przez "Wychodzić mi stąd!", po "Ku***, przestańcie, proszę" na 2,5 minuty przed rozbiciem się samolotu" - dodają dziennikarze RMF FM.

Kilka minut przed katastrofą stewardessa wzywa pasażerów do powrotu na miejsca, jednak osoby spoza załogi nadal są w kokpicie.

RMF FM podkreślają, że te incydenty "opisują atmosferę, w jakiej pracowała załoga".

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,5.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/23/e4/10/z17713699IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

Ok. dziesięć minut przed katastrofą załoga oczekuje na decyzję prezydenta w sprawie ewentualnego odejścia na zapasowe lotnisko. Decyzji nie ma, załoga analizuje mapy.

- To wstrząsające, że pięć lat po katastrofie powtarzane są tezy pani Anodiny. To nie jest twardy dowód. To nie są oryginały, to są kopie. Oryginały są zamknięte pewnie w sejfie w Moskwie - mówił w RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Mastalerek: Za rok okaże się, że jest inny stenogram >>>

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,6.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

 

http://bi.gazeta.pl/im/25/e4/10/z17713701IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

Załoga próbuje uciszać osoby trzecie jeszcze dwie minuty przed rozbiciem samolotu, na wysokości 300 metrów. Naciski jednak nie ustają.

Edward Łojek z Komisji Badania Wypadków Lotniczych uważa, że to stenogramy to tylko "uszczegółowienie" tego, co zawarto w raporcie Komisji. - To medialnie bardzo nośny materiał. Ale z punktu widzenia działania komisji to nie jest nic rewolucyjnego - ocenia.

Ekspert komisji Millera: Stenogramy nie zmieniają żadnych ustaleń dotyczących przyczyn katastrofy >>>

 
 

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,8.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/24/e4/10/z17713700IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

DSP po pierwszym komunikacie "TERRAIN AHEAD" miał oczekiwać od załogi "po-my-słów", a na wysokości 300 metrów zachęcał pilota, że "zmieści się śmiało".

- Opublikowane nagrania nie zmieniają narracji nt. katastrofy. Nie wynika z nich, by ktoś wywierał bezpośrednią presję na załogę, czyli wydawał jej polecenia - ocenia natomiast w rozmowie Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i szef zespołu smoleńskiego przy KPRM.

Lasek: Nie ma różnic ws. kluczowych wypowiedzi >>>

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,9.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/26/e4/10/z17713702IH,Fragmenty-stenogramow-ujawnionych-przez-RMF-FM.jpg

 

Jak NPW tłumaczyła pokazanie stenogramów? "Pod wpływem pewnych wypowiedzi publicznych okazało się, że jedyną formułą, która pozwoli przeciąć spekulacje i wyjaśnić te niedopowiedzenia, stało się zamieszczenie tych dokumentów na stronie internetowej prokuratury".

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,10.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/13/e5/10/z17715987IH,Stenogramy-ujawnione-przez-RMF-FM.jpg

"Była to decyzja prokuratora referenta, który uznał, że przetnie to spekulacje i domysły" - powiedział ppłk Janusz Wójcik z NPW.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,11.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/ec/e5/10/z17715692IH,Stenogramy-ujawnione-przez-RMF-FM.jpg

Prokuratura zdecydowała się na publikacje całości dokumentów, ponieważ "publikacja części jednego z przedstawionych wyżej załączników i pojawiające się później komentarze w przestrzeni publicznej prowadzą do niepełnego, wybiórczego i niezgodnego z rzeczywistością obrazu treści opinii biegłych w tym zakresie".

 

 
 
 
Katastrofa smoleńska. Stenogramy
 
RMF FM / Gazeta.pl
 
 

Całość zapisu to 37 stron obejmujących czas od 8:02:50 do przerwania nagrania o 8:41:04. W dużej mierze to pojedyncze słowa, liczby i określenia techniczne.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,13.html

 

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/f2/e5/10/z17715698IH,Stenogramy-ujawnione-przez-RMF-FM.jpg

Prokuratura dodała, że stenogram został "bezprawnie, bez zgody uprawnionego organu, upubliczniona w ostatnich dniach przez jedną ze stacji radiowych".

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17713748,katastrofa-smolenska-stenogramy,,14.html

Katastrofa smoleńska. Stenogramy

RMF FM / Gazeta.pl

http://bi.gazeta.pl/im/f0/e5/10/z17715696IH,Stenogramy-ujawnione-przez-RMF-FM.jpg

Zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M przedstawił w Sejmie swoje stanowisko.

Referował je Bartosz Kownacki w asyście rzecznika PiS Marcina Mastalerka. Jednym z zarzutów był fakt, że odczytu nagrań dokonywała osoba, która z wykształcenia jest muzykologiem.

 
RMF FM / Gazeta.pl
 
 
 

 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (8)

Inne tematy w dziale Polityka