Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
103
BLOG

Na zachodzie bez zmian, Święto Zmarłych i Pamięci o Nich Ofiarach wojny cywilizacyjnej

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

W okopach walki z koronowirusen Covid-19 mutacja alfa, beta, delta .... gamma przypomina mnie się głośna książka NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN.

https://www.facebook.com/groups/580186045834939/

image

https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/news-prezydent-palau-na-cop26-rownie-dobrze-mozecie-nas-zbombardo,nId,5620206

Ostre słowa prezydenta Palau podczas szczytu klimatycznego w Glasgow. Surangel Whipps Jr porównał największych emitentów do gigantów, "których należy podpalić".


Czytaj więcej na https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/news-prezydent-palau-na-cop26-rownie-dobrze-mozecie-nas-zbombardo,nId,5620206#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


...

https://dorzeczy.pl/opinie/219223/dr-roszkowska-zaniechanie-leczenia-covid-19-skazalo-na-smierc.html

Autor:

Olivier Bault

Dr Roszkowska: Zaniechanie leczenia COVID-19 skazało na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Polaków


– Z ciężkim sercem, stawiam oskarżenie, że w majestacie prawa, nasza grupa zawodowa polskich lekarzy, z powodu śmiercionośnych wytycznych dotyczących terapii pierwszej fazy, zaniechania badania i leczenia, skazała na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Polaków – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl dr Marta Roszkowska.

https://dorzeczy.pl/opinie/219223/dr-roszkowska-zaniechanie-leczenia-covid-19-skazalo-na-smierc.html

Chodzi o wytyczne Ministerstwa Zdrowia, tak?

Wytyczne, jak mamy leczyć, przyszły do nas lekarzy gdzieś „z góry”. Jest tam napisane tak: pierwsza faza – leczymy objawowo – paracetamol lub inne NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne bez recepty). Przepraszam bardzo, ale ten paracetamol dla niektórych pacjentów to był wyrok śmierci. „Paracetamol – proszę czekać” – gdy słyszę to zdanie, to wszystko się we mnie burzy. Bardzo się tym denerwuję, bo to może być dla niektórych zabójcze.

Dlaczego?

Dlatego, że jest to lek przeciwzapalny, objawowy. Można go sobie wziąć co najwyżej przez dwa dni, żeby głowa nie bolała i żeby lepiej się spało. Potem na wszystkie dolegliwości należy stosować preparaty leczące, trzeba jak najszybciej wdrożyć prawdziwe leczenie, czyli leczenie przeciwwirusowe, hamujące replikację wirusa. To leczenie jest dostępne, ponieważ co najmniej cztery różne preparaty tego typu używane są na całym świecie.

Wydaje się, że eksperci z Rady Medycznej, mający styczność z ciężko chorymi pacjentami, wymagającymi hospitalizacji, chyba nie za bardzo się orientują, co się dzieje w opiece ambulatoryjnej. Leczą pacjentów w zupełnie innej fazie choroby. W fazie ambulatoryjnej chorzy są w zasadzie skazani na nieleczenie przez wiele dni. A przecież kluczowe jest uderzenie w pierwszym momencie, najlepiej w pierwszych dwóch dniach. Gdy w ciągu pierwszych dni poda się im odpowiedni lek antywirusowy, zupełnie inaczej się tych pacjentów prowadzi później. Przestają gorączkować, lepiej się czują, mijają im bóle. Czasami oczywiście trzeba też podać i inne leki. Monitoruję oczywiście ambulatoryjnie ich stan, samopoczucie, dolegliwości, temperaturę, poziom saturacji czy wskaźnik CRP.


image


Od autora Notki: PARACETAMOL skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą bo każdy lek żle stosowany ...

konsultacje medyczne ze stacji benzynowej Orlenu w drodze na cmentarz:

https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art3014471-na-stacji-benzynowej-nie-kupimy-duzej-dawki-leku

image

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć ilość popularnych środków przeciwbólowych sprzedawanych poza apteką. Zarówno pojedynczych tabletek, jak i całych opakowań.


Aktualizacja: 03.01.2017 16:59 Publikacja: 03.01.2017 16:32

Karolina Kowalska

200 mg kwasu acetylosalicylowego (popularnie zwanego aspiryną) i ibuprofenu oraz 300 mg paracetamolu miałyby zawierać tabletki sprzedawane poza aptekami i punktami aptecznymi. Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie kwalifikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych, który trafił do konsultacji społecznych, przewiduje też ograniczenie wielkości opakowań. Na przykład opakowanie ibuprofenu nie będzie mogło być większe niż 1200 mg, a paracetamolu i kwasu acetylosalicylowego – 1800 mg.


mg.https://nonsa.pl/wiki/Przed_u%C5%BCyciem_zapoznaj_si%C4%99_z_tre%C5%9Bci%C4%85_ulotki_do%C5%82%C4%85czonej_do_opakowania_b%C4%85d%C5%BA_skonsultuj_si%C4%99_z_lekarzem_lub_farmaceut%C4%85

Twojemu życiu lub zdrowiu

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu – formułka nieodłącznie łącząca się z reklamą lekarstw. Istnieje również skrócona wersja po polsku:

Przed spożyciem ulotki dołączonej do opakowania zapoznaj się z lekarzem lub farmaceutą.

Prawdziwe znaczenie formułki

Powyższa formułka ma za zadanie skłonić potencjalnego lekobiorcę do wykonania następujących czynności:

zapoznania się z ulotką, która zazwyczaj zawiera:

niezrozumiały skład leku,

wykaz wszystkich znanych medycynie dolegliwości jako skutków ubocznych zażycia leku,

ostrzeżenie przed zażywaniem leku przez kobiety w ciąży, kierowców w ciąży, kierowców oraz ciężarowców.

udania się do lekarza, który zapisze coś droższego lepszego lub do apteki, gdzie farmaceuta doradzi nam coś droższego skuteczniejszego.

Skutkiem takiego zapoznania się jest natychmiastowe uleczenie choroby siłą woli lub natychmiastowe załamanie się stanu zdrowia, prowadzące do hospitalizacji. Bez zapoznania się z nią lekobiorca narażony jest na wypicie niewyobrażalnych ilości tussipectu lub na popicie relanium wódką. Co ważne: konsultacji nie należy odbywać z panią z kiosku, gdyż ta na nasze istotne medycznie pytanie może nam zaproponować dodatkowe nabycie zapałek[potrzebne źródło].

Formułka ta jest tak ważna, że w co po niektórych reklamach (głównie radiowych albo telewizyjnych) wypowiadana jest powoli i wyraźnie, natomiast skład leku przypomina trajkotanie uszkodzonego kondensatora – wszystko po to, by zmieścić się w limicie 30 sekund.


https://www.facebook.com/Warto-Rozmawia%C4%87-284786781556387/

https://fb.watch/8PzYxcJlmz/

Podczas III posiedzenia Komisja rozmawiać będzie z dr. n. med. Zbigniewem Martyką.

Dr n. med. Zbigniew Martyka, specjalista chorób wewnętrznych i zakaźnych, kierownik Oddziału Obserwacyjno--Zakaźnego Szpitala ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Ukończył studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1981 roku, a następnie odbył staż lekarski w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Po jego ukończeniu pracował jako kierownik ambulatorium w jednostce wojskowej, równocześnie odbywając praktykę specjalizacyjną w dziedzinie chorób wewnętrznych w Szpitalu Lotniczym w Dęblinie. Po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego został skierowany do pracy w Szpitalu Uzdrowiskowym w Krynicy, gdzie pracował na oddziale diabetologicznym.

Tam też rozpoczął specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych, a wraz z nią staże w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie. W tym samym czasie rozpoczął pisanie pracy doktorskiej. Po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego II stopnia i po obronie pracy doktorskiej uległ wypadkowi (złamanie kręgosłupa) i odszedł z wojskowej służby zdrowia. Następnie kontynuował pracę w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Szpitala ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnej specjalizacji w dziedzinie chorób zakaźnych. Po jej ukończeniu od 2000 roku prowadzi Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w tamtejszym szpitalu.

Komisja śledcza ds. pandemii jest oddolną, niezależną i nie powiązaną z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym inicjatywą Instytutu Ordo Medicus i jej działanie jest finansowane wyłącznie przez dobrowolne darowizny. Finansowania wymaga zarówno działalność merytoryczna, organizacyjna, jak i techniczna obsługa posiedzeń i strony internetowej. Dlatego prosimy o wsparcie na miarę swoich możliwości. Z góry dziękujemy.

https://ordomedicus.org/wspieram/

Komisja śledcza ds. pandemii została powołana przez Instytut Ordo Medicus celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności obecnej sytuacji i zebrania materiału dowodowego. Komisja będzie przesłuchiwać lekarzy, naukowców i wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia obecnego kryzysu. Jeśli zebrany materiał dowodowy na to pozwoli, to zostaną postawione zarzuty osobom podejrzanym. Komisja jest niezależna, społeczna i nie powiązana z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym.

Informacje dotyczące Komisji śledczej i jej posiedzeń znajdują się na dedykowanej podstronie:

https://ordomedicus.org/komisja-sledc

...

Zachęcamy do szerokiego rozpowszechniania posiedzeń Komisji i zapisywania się na nasz newsletter celem niezależnej komunikacji.

Patroni medialni (kolejność alfabetyczna): AlterShotTV, Góralskie Veto, Janek Pospieszalski Warto, Media Narodowe, Najwyższy Czas, PL1TV, PSNLiN.pl, Rzeszów24.pl, STOPNOP, Stowarzyszenie Prawników Głos Wolności, tvPodkarpacie.pl, TvPolska.pl, WOLNOŚĆTV, WSR 24, wRealu24.pl.


image

https://pl.wikipedia.org/wiki/Na_Zachodzie_bez_zmian_(powie%C5%9B%C4%87)#/media/Plik:Remarque_Im_Westen_nichts_Neues_1929.jpg

Na Zachodzie bez zmian (powieść)

Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Na Zachodzie bez zmian

Fabuła

Opisana jest w niej okrutna rzeczywistość wojny oraz głębokie oderwanie od cywilnego życia niemieckich żołnierzy. Książka w dobitny sposób przedstawia wojenną rzeczywistość, niemalże z reporterską precyzją. Nie ukazuje heroicznej i bohaterskiej walki żołnierzy na froncie, ale skupia się na ich cierpieniu oraz bezsensowności całego konfliktu, uwypukla tragedię pokolenia, „którego pierwszym zawodem było robienie trupów”.


Książka opowiada o grupie szkolnych przyjaciół, którzy za namową swojego nauczyciela zaciągają się do wojska. Młodzieńcze ideały i chęć walki za kraj okazują się niczym w porównaniu z okrucieństwem wojny. Koledzy ze szkolnej ławki patrzą na śmierć innych i sami uczą się umierać.

Im Westen nichts Neues

Ilustracja

Pierwsze wydanie powieści

Autor Erich Maria Remarque

Tematyka antywojenna

Typ utworu powieść

Wydanie oryginalne

Miejsce wydania Niemcy

Język niemiecki

Data wydania styczeń 1929

Wydawca Propyläen Verlag

Pierwsze wydanie polskie

Przekład Stefan Napierski, Ryszard Wojnakowski

 Cytaty w Wikicytatach

Na Zachodzie bez zmian (niem. Im Westen nichts Neues) – antywojenna powieść Ericha Marii Remarque’a, niemieckiego weterana I wojny światowej.

Remarque w 1939 roku

W 1933 roku naziści z rozkazu Josepha Goebbelsa, ówczesnego ministra propagandy zabronili wydawania dzieł Remarque’a i publicznie spalili jego książki. Nazistowska propaganda zaczęła rozpowszechniać nieprawdziwe informacje jakoby Remarque był potomkiem francuskich Żydów, a jego prawdziwe nazwisko brzmiało Kramer (sugerując, że Remarque to pseudonim, który powstał przez odwrócenie kolejności liter w nazwisku Kramer; w rzeczywistości nazywał się Remark), oraz że Remarque nie służył aktywnie podczas I wojny światowej.


Pierwsze niemieckie wydanie ukazało się w styczniu 1929. W ciągu roku sprzedano milion egzemplarzy książki w samych Niemczech, następny milion rozszedł się za granicą. Na podstawie książki w 1930 nakręcono film pod tym samym tytułem, który zdobył dwa Oscary, w tym za najlepszy film. Dzieło wyreżyserował Lewis Milestone. Druga ekranizacja powieści powstała w 1979 r.


Czytelnikom polskim przybliżył tę pozycję już w 1930 r. Stefan Napierski, która ukazała się nakładem warszawskiego Towarzystwa Wydawniczego „Rój”[1].

...

XX w. twórcy narzędzi śmierci zadawanej masowo przez oprawców I i II Wojny Światowej 

Cyklon B został wynaleziony przez Fritza Habera, niemieckiego chemika, noblistę z 1918, który ze względu na swoje żydowskie pochodzenie musiał emigrować z Niemiec w 1933. Środek ten był produkowany w czasie I wojny światowej przez TASCH (Technischer Ausschuss für Schädlingsbekämpfung – Komisję Techniczną ds.

Cyklon B – Wikipedia, wolna encyklopedia

Fritz Haber – Wikipedia, wolna encyklopedia

https://pl.wikipedia.org › wiki › Fritz_Haber

Fritz Haber (ur. 9 grudnia 1868 we Wrocławiu, zm. 29 stycznia 1934 w Bazylei) – chemik niemiecki pochodzenia żydowskiego, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ...

‎Życiorys · ‎Okres I wojny światowej · ‎Po I wojnie światowej · ‎Cyklon B

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1497732,Cyklon-B-narzedzie-zbrodni

Cyklon B - narzędzie zbrodni

ostatnia aktualizacja:

03.09.2021 05:40

Śmierć w komorze gazowej była przerażająca. Ofiara dusiła się, łzawiła, miała zawroty głowy, lęki, wymiotowała. Narządy wewnętrzne krwawiły. Ostatnim widokiem, jaki widział umierający, były pokryte plamami ciała innych ofiar.

Pojemnik z Cyklonem B używany podczas II wojny światowej w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.Foto: Michael Hanke, źr. Wikimedia Commons/CC

3 września 1941 roku w obozie Auschwitz Niemcy dokonali pierwszej masowej egzekucji za pomocą Cyklonu B.

- Pamiętam te sceny jak SS-mani z psami idą wzdłuż drutów albo gdy SS-man na dachu krematorium wsypuje Cyklon B do komina - wspomina Zofia Posmysz w reportażu Wojciecha Markiewicza.

POSŁUCHAJ

17:17

"Zofia Posmysz. Nie ma takich słów" - reportaż Wojciecha Markiewicza. (PR, 28.07.2015)

Ta okryta złą sławą trucizna to ziemia okrzemkowa nasączona cyjanowodorem. Sposób uzyskiwania środka opracował w latach 20. XX w. niemiecki uczony żydowskiego pochodzenia Fritz Haber. Cyklon w zamyśle Habera miał służyć do dezynsekcji i deratyzacji. Sam uczony musiał po przejęciu władzy przez nazistów uciekać z Niemiec.???

Jego wynalazek posłużył zbrodniczej maszynie śmierci do zgładzenia w Auschwitz ponad miliona ludzi, z czego 900 tysięcy stanowili Żydzi. Gazu używano również w KL Majdanek, Buchenwald, Dachau i Ravensbrück.

German Death Camps - zobacz serwis edukacyjno-społeczny

- Pamiętam, gdy grupa około 500 ludzi przeszła przez barak. Wchodząc, ludzie ci zostali poinformowani przez nas, że mają zostawić bagaż ręczny. Wyprowadzeni otrzymywali rozkaz rozebrania się. Niemiec wygłaszał do nich przemowę: obiecywał dobre warunki pracy, dobre warunki bytu. Pytał nawet, czy ktoś chce pisać do domu kartkę. Ludzie pisali listy, w których informowali najbliższych o tym, że dojechali, że prawdopodobnie warunki będą dobre. Niemiec zbierał kartki, a oni szli wprost do komory gazowej - wspominał Tomasz Blatt, więzień obozu w Sobiborze (tam funkcjonowały komory gazowe, w których wykorzystywano spaliny).

POSŁUCHAJ

27:07

Reportaż "Piekło Sobiboru" Zbigniewa Stawskiego. Pracę przy komorach gazowych wspomina więzień obozu Tomasz Blatt. (PR, 2.11.1979)

Truciznę do obozów dostarczała firma Testa. Dwóm jej dyrektorom po wojnie udowodniono świadomą współpracę z niemiecką machiną zagłady i skazano na śmierć przez rozstrzelanie.

bm

Zobacz więcej na temat: auschwitz historia holokaust

Amon Göth - mordował z zamiłowaniem

ostatnia aktualizacja:

27.08.2021 05:30

- Jako wykonawca rzezi, którą przeprowadzili hitlerowcy był idealny. Amon Göth z namiętnością wyszukiwał możliwości pozbawiania ludzi życia – relacjonuje prawnik prof. Mieczysław Siewierski, oskarżyciel z ramienia rządu polskiego.

rozwiń 

Jean Améry: Hańby unicestwienia nie da się już wymazać

ostatnia aktualizacja:

17.01.2015 07:00

- Brak mi do tego ochoty, zdolności i przekonania. Za nic nie mogę zaakceptować paralelizmu, który każe mojej drodze biec równolegle z drogami zbirów okładających mnie bykowcem. Nie życzę sobie stać się wspólnikiem moich dręczycieli – pisał w eseju "Resentymenty".

rozwiń 

Pierwsze ofiary piekła KL Auschwitz

ostatnia aktualizacja:

14.06.2019 08:04

14 czerwca 1940 przybył do Auschwitz pierwszy masowy transport polskich więźniów politycznych, liczący 728 więźniów z więzienia w Tarnowie.


Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo