Sieć 5 G o wielkiej przepustowości obiegu informacji do i od odbiorcy w wielu aspektach życia społecznego czyli to co interesuje ministerstwo MSWiA, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Policję, Straż Miejską i Ministerstwo Obrony, ABW i CBA oraz CBOŚ: wszystko to co służy wolności obywatela (zdanie przedstawiciela Sieci PLUS) jest faktem dokonanym nie tylko w Warszawie ale i w innych miastach Polski.
https://youtu.be/xMeMwBgvkag
Polacy są pragmatyczni.
https://warszawa.naszemiasto.pl/5g-warszawa-udostepniono-mape-sieci-5g-sprawdz-gdzie/ar/c1-7702103
5G, Warszawa. Udostępniono mapę sieci 5G. Sprawdź, gdzie złapiesz zasięg w stolicy
Redakcja WarszawaRedakcja Warszawa13 maja 2020
5G, Warszawa. 11 maja 2020 r. została uruchomiona pierwsza w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast, m.in. w Warszawie. Powstała też mapa sieci 5G, na której zaznaczono zasięg. Szczegóły w tekście poniżej.
Sieć 5G w Warszawie
Plus w poniedziałek 11 maja uruchomił pierwszą w Polsce sieć 5G. 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast, m.im. na terenie Warszawy. Jeszcze wyższa szybkość – już do 600 Mb/s to nowa jakość rozrywki w dowolnym miejscu i czasie w technologii mobilnej. Pozwoli m.in. na oglądanie filmów w ultra wysokich rozdzielczościach, transmisje sportowe, oglądanie wydarzeń i programów w wysokiej rozdzielczości (4K, a nawet 8K) czy też korzystanie z technologii cloud gaming, umożliwiającej użytkownikom dostęp do gier komputerowych bez pobierania ich na urządzenie. Z sieci mogą korzystać ci, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji 5G i posiadają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.
Jak sprawdzić zasięg 5G w Warszawie?
Wraz z uruchomieniem sieci 5G, powstała mapa zasięgu, dzięki której można poznać lokalizacje objęte 5G. Mapa dostępna jest TUTAJ. W wyszukiwarce wystarczy wpisać miasto lub ręcznie odszukać miejscowość. Z kolei w kolumnie po lewej stronie trzeba zaznaczyć pole o nazwie Internet 5G i LTE. Obszar objęty siecią 5G zaznaczony jest na kolor czerwony.
https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25638234,tajemnicze-nadajniki-przestraszyly-mieszkancow-wilanowa-to.html
Tajemnicze nadajniki przestraszyły mieszkańców Wilanowa. "To śmiertelne 5G". Jest odpowiedź urzędu
kn
27.01.2020 14:38
U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej w Wilanowie stanęły tajemnicze nadajniki. "To jest śmiertelne 5G. Wysokie częstotliwości powodują uszkodzenia DNA" - niepokoili się mieszkańcy w mediach społecznościowych. Urząd dzielnicy potwierdza, że wydał zgodę na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej, mając na uwadze polepszenia szybkości transmisji danych. "Jest to bezpieczne rozwiązanie radiowe, spełniające wszelkie obowiązujące normy z zakresu środowiskowego' - uspokajają urzędnicy.
U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej oraz Osi Królewskiej i Sarmackiej w ostatnich dniach stanęły "stacje z bezprzewodową technologią". Urząd dzielnicy wskazuje, że mają poprawić zasięg komórkowy w okolicy i polepszyć szybkość transmisji danych.
Nadajniki w Wilanowie przestraszyły mieszkańców. "To śmiertelne 5G"
Jak opisuje TVN Warszawa, ustawione na ulicy nadajniki zdążyły już przestraszyć mieszkańców Wilanowa. Część z nich nabrała podejrzeń, że urządzenia mogą służyć do testowania sieci komórkowej 5G, czyli tzw. sieci piątej generacji.
"To jest śmiertelne 5G. Wysokie częstotliwości sieci 5G powodują uszkodzenia DNA i prowadzą do nowotworów", "Jako mieszkaniec Wilanowa, wychowujący małe dziecko sprzeciwiam się nadajnikom 5G w miasteczku! - pisali mieszkańcy Wilanowa, cytowani przez TVN Warszawa. "To nie jest 5G. Zwykłe nadajniki, tyle, że mniejszego zasięgu" - wskazywali inni.
Urząd dzielnicy wskazuje, że rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne.
Jest to bezpieczne rozwiązanie radiowe, spełniające wszelkie obowiązujące normy z zakresu środowiskowego.
Zlokalizowanie instalacji nadawczo-odbiorczych tego typu w otoczeniu zabudowy mieszkalnej powoduje, że telefony użytkowników znajdujących się w zasięgu mogą nadawać ze znacznie mniejszą mocą, niż w sytuacji konieczności nadawania do odległej o setki metrów klasycznej stacji bazowej
- wskazują urzędnicy.
W komunikacie na stronie dzielnicy nie doprecyzowano, kto jest operatorem masztów, ani czy zostaną one w miasteczku Wilanów na stałe.
Sieć 5G w Polsce. Ministerstwo uspokaja
Zgodnie z Europejską Agendą Cyfrową do końca 2020 roku przynajmniej jedno duże miasto w każdym kraju Unii Europejskiej ma być pokryte siecią 5G. Sceptycy technologii twierdzą, że standard 5G jest znacznie bardziej szkodliwy od dotychczasowego i może powodować m.in. nowotwory. - Technologia 5 G nie różni się niczym od 4G, 3G czy 2G, z których na bieżąco korzystamy - uspokajała w "Studiu Biznes" wiceminister cyfryzacji, podkreślając, że zgodnie z obowiązującym stanem wiedzy nie ma żadnych dowodów, by sieć 5G była w jakikolwiek sposób szkodliwa dla zdrowia.
>>> Technologia 5G zrewolucjonizuje internet, ale czy zagraża zdrowiu? Rozmawiamy z Wandą Buk:
Zobacz wideo
https://spidersweb.pl/2020/07/5g-jak-dziala-warszawa.html
Jak 5G działa na jednej z najgorętszych miejscówek w Warszawie? Sprawdziłem to
DAWID KOSIŃSKI
01 LIPCA 2020
Już od blisko dwóch miesięcy klienci Plusa mogą korzystać z sieci 5G w siedmiu polskich miastach. Sprawdziłem działanie tej technologii na jednej z najbardziej obleganych stołecznych miejscówek: na Bulwarach nad Wisłą.
Plus uruchomił pierwsze stacje bazowe 5G w siedmiu miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Gdańsku oraz Szczecinie. Bazują one na architekturze NSA (non-standalone, niesamodzielne), co oznacza, że zostały stworzony w oparciu o nadajniki LTE.
Z technicznych informacji warto dodać jeszcze, że 5G od Plusa działa na częstotliwości 2600 MHz TDD, w paśmie o szerokości 50 MHz. Pasmo to jest przeznaczone wyłącznie dla sieci 5G. Inni operatorzy korzystają z pasma 2100 MHz, które jest współdzielone między użytkowników LTE oraz 5G. Zielony operator obiecuje, że taka sieć ma pozwalać na pobieranie plików z szybkością do 600 Mb/s.
Jak działa 5G od Plusa na Bulwarach Wiślanych?
Testy 5G przeprowadzałem spacerując od warszawskiej Syrenki, nieopodal stacji metra Centrum Nauki Kopernik, przez Wybrzeże Kościuszkowskie. Następnie udałem się na Stare Miasto, pod Zamek Królewski w Warszawie. Korzystałem ze smartfonu Motorola Edge. Jest to rynkowa nowość wyposażona w modem 5G oraz usługi Google Mobile Services. W telefonie umieściłem swoją prywatną kartę Plusa i rozpocząłem testy.
Nie będę udawał, że zasięg 5G był dostępny cały czas. Można było z niego korzystać w praktycznie każdym miejscu, ale co kilkadziesiąt metrów smartfon przełączał się na sieć LTE+, by znowu połączyć się z nowszą siecią. Czasami wystarczyło zrobić kilka kroków, by smartfon zmienił sieć z 5G na LTE+ i odwrotnie. Widać, że to początkowy etap rozwoju tej technologii i z czasem zasięg będzie się poprawiał.
Zasięg 5G w miastach oznaczono kolorem czerwonym~!
Jako przykład
https://www.thepolishtelegraph.co.uk/wiadomosci/artykul/746-covid-19-w-uk-konspiratorzy-podpalaja-maszty-5g-ktore-obwiniaja-za-rozwoj-koronawirusa-video
COVID-19 w UK: Konspiratorzy podpalają maszty 5G, które obwiniają za rozwój koronawirusa (VIDEO)
The Polish Telegraph UK , 04 APR, 2020
https://www.youtube.com/watch?v=y8Wa4zB2H3Y
Waldemar Malicki & Zenon Laskowik Zakład Pogrzebowy
Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że za wzrost liczby zachorowań i przypadków śmierci w Wielkiej Brytanii odpowiadają pojawiające się w kolejnych regionach maszty sieci 5G. Odkąd teorię tą upowszechnili celebryci dochodzi do kolejnych aktów wandalizmu. Sprawa stała się na tyle poważna, że stanowisko wobec ewentualnej zależności technologii 5G i koronawirusa przedstawił brytyjski rząd.
Jeden z pierwszym masztów spłonął w Birmingham. Kolejne w Romford, Watford, Manchester i dwa w Liverpool. Obawy o możliwość kolejnych takich zdarzeń doprowadziły do uczulenia policji na możliwość wystąpienia aktów wandalizmu w miejscach gdzie maszty są instalowane pomimo krajowej blokady.
Jako pierwsi na ewentualną zależność zwrócili uwagę internetowi celebryci - Jason Gardineri Callum Best. Obaj uważają, że technologia 5G może wpływać na układ odpornościowy człowieka i w efekcie uczynić go słabszym, a przez to mniej odpornym. Teoria szybko znalazła wielu zwolenników.
Upowszechniona przez media społecznościowe trafiła w formie "łańcuszka" na komunikator WhatsApp. Autorzy zachęcają do podpalania masztów oraz utrudniania pracy instalatorom. Informacje na temat lokalizacji kolejnych masztów i działań podejmowanych w celu utrudnienia ich montażu pojawiają się na grupach tematycznych portalu Facebook.
W sieci krąży graficzny ranking z listą dokonanych zniszczeń. Do sieci trafiają też nagrania video, na których płonące maszty oraz dokonane w ten sposób zniszczenia. Na jednym z nich widać policję i jak straż próbującą ugasić płonący 21 metrowy maszt.
Brytyjski rząd wydał komunikat, z którego wynika, że budowa sieci 5G nie ma wpływu na rozwój koronawirusa.
Sposób na COVIDA-19 i sieć 5G
https://www.youtube.com/watch?v=nHpUq1BZW9M
Miś uszatek część I
...
Jak iść do nieba w wyniku choroby nowotworowej to najlepiej pod opieką osoby tak pięknej i młodej i odpowiedni wykształconej w dziedzinie oddziaływania pola elektromagnetycznego PEM na organizm ludzki a szczególni komórki rozrodcze i mózg.
Skromna mikrofalówka dla każdego za darmo. A ile filmów się człowiek naogląda i nada SMS: to Bóg jedyny wie.
Kogo sieknie choroba nowotworowa tego sieknie lub Alzheimer lub choroba Parkinsona. Wszak powiązania neuroprzekaźników są bardzo wrażliwe. Nie tylko objawia się to bólem głowy z powodu braku życiodajnego tlenu. Ale kto by się tym przejmował. Wszak WIELKI BRAT potrzebuje w imię postępu ludzkości pełnej kontroli na każdym poziomie życia społecznego.
https://www.salon24.pl/u/albatros/1038537,psia-wahta-w-sejmie-rp
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190929812-Szwajcaria-Tysiace-ludzi-przeciwko-5G-Boja-sie-o-zdrowie.html
https://www.euractiv.pl/section/gospodarka/news/szwajcaria-wstrzymuje-wdrazanie-sieci-5g/
https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25638234,tajemnicze-nadajniki-przestraszyly-mieszkancow-wilanowa-to.html
http://www.staropolska.pl/renesans/jan_kochanowski/piesni/piesni_31.html
Jan KOCHANOWSKI Pieśni Księgi Wtóre
Wieczna sromota i nienagrodzona
Szkoda, Polaku! Ziemia spustoszona
Podolska leży, a pohaniec sprosny,
Nad Niestrem siedząc, dzieli łup żałosny!
Niewierny Turczyn psy zapuścił swoje,
Którzy zagnali piękne łanie twoje
Z dziećmi pospołu, a nie masz nadzieje,
By kiedy miały nawiedzić swe knieje.
Jedny za Dunaj Turkom zaprzedano,
Drugie do hordy dalekiej zagnano;
Córy szlacheckie (żal się mocny Boże!)
Psom bisurmańskim brzydkie ścielą łoże.
Zbójce, niestety, zbójce nas wojują,
Którzy ani miast, ani wsi budują,
Pod kotarzami tylko w polach siedzą,
A nas nierządne, ach, nierządne, jedzą.
Tak odbieżałe stado więc drapają
Rozbojce wilcy, gdy po woli mają,
Że ani pasterz nad owcami chodzi,
Ani ostrożnych psów za sobą wodzi.
Jakiego serca Turkowi dodamy,
Jesli tak lekkim ludziom nie zdołamy?
Ledwieć nam i tak króla nie podawa;
Kto sie przypatrzy, mała nie dostawa.
Zetrzy sen z oczu, a czuj w czas o sobie,
Cny Lachu! Kto wie, jemu czyli tobie
Szczęście chce służyć? A dokąd wyroku
Mars nie uczyni, nie ustępuj kroku!
A teraz k temu obróć myśli swoje,
Jakobyć szkody nieprzyjaciel twoje
Krwią swą nagrodził i omył tę zmazę,
Którą dziś niesiesz prze swej ziemie skazę.
Wsiadamy? Czy nas półmiski trzymają?
Biedne półmiski, czego te czekają?
To pan, i jadać na śrebrze godniejszy,
Komu żelazny Mars będzie chętniejszy.
Skujmy talerze na talery, skujmy,
A żołnierzowi pieniądze gotujmy!
Inszy to darmo po drogach miotali,
A my nie damy, bychmy w cale trwali?
Dajmy; a naprzód dajmy! Sami siebie
Ku gwałtowniejszej chowajmy potrzebie.
Tarczej niż piersi pierwej nastawiają,
Pozno puklerza przebici macają.
Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
panie Mieczyslawie Cholewa
rok temu
Czy Wasze pokolenie od urodzenia niemalże używające telefonii komórkowej jest naprawdę takie głupie?Jak w Anglii ruszyły pierwsze pociągi parowe to też gadano głupoty ,że krowy przestaną dawać mleko,a kury nie będą niosły jajek.Ja mam 70 lat i kocham muzykę i dlatego aby jej słuchać często chodzę w słuchawkach zacznę technologię 3,4 G i bluetooth mnie zabiją. Młodzi ogarnijcie się. Owszem może Was zabić samochód jeżeli zapatrzeni w ekran smartfona wyjdziecie po niego,ale napewno nie promieniowanie radiowe.Zresztą w Polsce normy są ostrzejsze niż w wielu krajach zachodu.Akurat te zagadnienie znam bardzo dobrze gdyż zajmowałem się upowszechnianiem radia CB. Jeszcze raz apeluję ogarnijcie się.PLUSY DODATNIE - PLUSY UJEMNE.
Była Panie Cholew, była taka NORMA ale ją zmieniona na lepszą.
Byla zbyt rygorystyczna jak w Szwajcarii.
Wiem bo badałem pola ektromagnetyczne emitowane przez TV produkcji UNIMOR w Gdańsku.
Przestrzegaliśmy rygorystycznie tych NORM! To było jeszcze w PRL czyli za komuny!
A obecnie zliberalizowana NORMA dla operatorów sieci komórkowych wiele ppozwala w imię postępu cywilizacji.
Szkoda tylko, że zabiera Matki dzieciom z powodu chorób nowotworowych.
...
Taki jest postęp odhumanizowanej cywilizacji cyfrowej i transferu nowych technologii Al.
Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora Instytutu Łączności, system monitorowania natężenia pola elektromagnetycznego SI2PEM jest prawie gotowy. W przyszłości planowane są jego znaczne usprawnienia. Wprowadzenie systemu jest szczególnie ważne w kontekście planowanych zmian norm promieniowania oraz przyszłego wdrożenia sieci 5G.
Czym jest SI2PEM?
SI2PEM to w rozwinięciu dziwnie brzmiąca nazwa - System Informacyjny 2 PEM. Winę za tak niefortunne połączenie języka polskiego i angielskiego, z przymrużeniem oka, w pełni bierze na siebie minister cyfryzacji Marek Zagórski, który jak przyznał sam ją zaakceptował. Choć nie do końca jest z tego dumny.
System pozwoli sprawdzić za pomocą specjalnej strony internetowej aktualne natężenie promieniowania w dowolnym miejscu kraju. W dobie narastających obaw o przestrzeganie norm, sumiennie potęgowanych przez środowiska protestujące przeciwko sieciom komórkowym, możliwość weryfikacji wyników pomiarów powinna być popularnym narzędziem.
Zobacz: System informacji o natężeniach pól elektromagnetycznych wystartuje w 2020 roku. Umowa na finansowanie podpisana
Teraz wszystkie wyniki będą zapisywane online za pomocą znacznie uproszczonych formularzy. To pozwoli na przechowywanie ich w jednym miejscu i proste archiwizowanie. Te dane będą również dostępne w systemie SI2PEM. Ale nie tylko. Pomiarów na bieżąco, na własny użytek, dokonują również operatorzy. Jest to realizowane za pomocą certyfikowanych laboratoriów, których jest w Polsce kilkadziesiąt. Wyniki tych pomiarów również były przechowywane w formie papierowej i rozproszonej. Operatorzy postanowili wszystkie te dane udostępnić. Jest ich bardzo dużo, bo każdego roku wykonuje się setki tysięcy tego typu pomiarów.
Zobacz: NIK: pomiary emisji PEM w Polsce są nieprawidłowe lub nie istnieją. Winne są urzędy i złe przepisy
System SI2PEM już działa, ale nie jest gotowy do publikacji
Na chwilę obecną system SI2PEM jest w zasadzie gotowy i działa. W dużym uproszczeniu. Nie może być jeszcze gotowy do publikacji ze względu na brak odpowiedniego interfejsu. Do systemu są już wgrane wszystkie archiwa pomiarów, ale sama prezentacja danych pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Są one zwyczajnie nieczytelne. Aby system mógł zostać udostępniony pozostało odpowiednie "ubranie" go w przejrzystą oprawę graficzną.
Dr Inż. Jerzy Żurek z Instytutu Łączności oraz wiceminister cyfryzacji Wanda Buk zapewniają, że jest to jedynym powodem, dla którego system nie jest jeszcze dostępny. Nie chodzi tutaj o to, że nie jest on udostępniany, bo wykazuje przekroczenie norm.
Zobacz: Podwyższenie norm PEM w Polsce - w przyszłym tygodniu ruszą konsultacje
W pierwszym etapie dane SI2PEM będą symulacją
Wielokrotnie spotkałem się z zarzutem mówiącym, że dane SI2PEM będą symulacją. W pierwszym etapie tak i w zasadzie ciężko o inne rozwiązanie. Większość pomiarów jest realizowana zgodnie z wytycznymi, wzdłuż głównej osi promieniowania nadajnika, czyli tam, gdzie jest ono największe. Pomiarów nie wykonuje się w dowolnym, każdym miejscu. Z kolei SI2PEM pozwoli na sprawdzenie promieniowania na konkretnej ulicy lub dosłownie przed naszym domem. Aby było to możliwe, zaawansowany algorytm wyliczy je na podstawie wyników faktycznych pomiarów przeprowadzonych w najbliższej okolicy.
Zobacz: Miniterstwo Zdrowia pracuje nad zmianą norm PEM
Warto też dodać, że SI2PEM pokaże promieniowanie emitowane przez nadajniki sieci komórkowej. Promieniowanie np. linii wysokiego napięcia, czy nadajników telewizyjnych jest znacznie wyższe, ale nie nie jest objęte systemem.
Zobacz: Jakie promieniowanie generuje sieć 5G?
Rzeczywiste promieniowanie bez symulacji w następnych etapach
Kolejnym etapem rozwoju SI2PEM będzie możliwość sprawdzenia realnej wartości promieniowania. Aby tego dokonać niezbędne będzie rozmieszczenie na terenie kraju urządzeń pomiarowych. W czasie rzeczywistym będą one przesyłać wyniki pomiarów i udostępniać je w systemie. Oczywiście to wymagałoby stworzenia odpowiedniej siatki urządzeń. Dyrektor Instytutu Łączności przekonuje, że do pomiarów w miejscach najczęstszego przebywania ludności wystarczyłoby kilkaset niewielkich maszyn pomiarowych rozmieszczonym na terenie kraju.
Idąc jeszcze dalej, w późniejszych etapach mogą być do tego wykorzystane nasze smartfony. W zasadzie każdy smartfon jest pewnego rodzaju miernikiem natężenia promieniowania, choć oczywiście nie tak dokładnym jak atestowane, profesjonalne urządzenia. Mimo wszystko pozwala określić, czy normy są przekroczone czy nie. Instalując specjalną aplikację, która przesyłałaby te dane można w prosty sposób stworzyć bardzo gęstą siatkę prostych urządzeń pomiarowych. Zbierane w ten sposób informacje mogłoby być na bieżąco przekazywane do systemu.
Zobacz: Szybki Internet w telefonie zniknie w ciągu 3 lat, a sieć 5G w Polsce nigdy nie powstanie - ostrzega Instytut Łączności
SI2PEM - kiedy start?
Odpowiedzi na to pytanie niestety nie udało nam się uzyskać. System na pewno ruszy w przyszłym roku. Do tej pory jako termin wdrożenia podawany był sierpień 2020 roku. Terminu na pewno uda się dotrzymać, a optymistyczne wypowiedzi na jego temat mogą sugerować, że być może wdrożenie uda się przyśpieszyć.
Jak zwykle działania "za pięć dwunasta czyli na wariata.
DOPUSZCZALNA EKSPOZYCJA DŁUGOFALOWA I DŁUGOOKRESOWA NA ORGANIZM LUDZKI GDZIE MOŻNA DOCZYTAĆ I SIĘ ZABEZPIECZYĆ PRZED TYM CO NIE WIDZIALNE.
GDZIE CI MĘŻCZYŹNI WSPANIALI? no gdzie
https://youtu.be/3WTmobbdiTw
Danuta Rinn - Gdzie ci mężczyźni [Official Audio]
Dopóki nie będe miała chłopa to będe słuchać:))
Polskie Nagrania
Julia Łuczyńska
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
gdzie te chłopy? - Jeee!...
Dookoła jeden z drugim
jak nie nerwus, to histeryk,
drobny cwaniak, skrzętna mrówa,
niepoważne to, nieszczere.
Jak bezwolne manekiny
przestawiane i kopane,
gęby pełne wazeliny,
oczka stale rozbiegane.
Bez godności, bez honoru,
zakłamane swoje racje
wykrzykuje taki w domu
śmiesznym szeptem po kolacji,
śmiesznym szeptem po kolacji,
śmiesznym szeptem po kolacji...
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
gdzie te chłopy? - Jeee!...
Bojownicy spraw ogromnych,
owładnięci ideami
o znaczeniu wiekopomnym
i wejrzeniu jak ze stali.
Gdzie umysły epokowe,
protoplaści czynów większych,
niż pokątne, zarobkowe
kombinacje tuż przed pierwszym?
Nieprzekupni, prości, zacni,
wielkoduszni i szlachetni.
Gdzie-że oni, gdzie tytany
woli, czynu, intelektu,
woli, czynu, intelektu,
woli, czynu, intelektu?
Gdzie są prawdziwi mężczyźni tacy,
mmm, orły, sokoły, bażanty?
Gdzie ci mężczyźni - mmm - na miarę czasów,
gdzie te franty? - Jeee!...
Gdzie, gdzie, gdzie, gdzie?
Nie ma, nie ma, nie ma, nie ma,
nie ma, nie ma, nie ma, nie ma.
Nie ma, nie ma, nie ma, nie ma,
nie ma, nie ma, nie ma, nie ma,
nie ma, nie ma, nie ma, nie ma,
nie ma, nie ma, nie ma, nie ma...
Gdzie te chłopy, gdzie te chłopy,
gdzie te chłopy, gdzie te chłopy?
No nie ma, nie ma, nie ma, nie ma, nie ma,
nie ma, nie ma, nie ma, nie ma, nie ma...
Gdzie, gdzie, no gdzie, gdzie,
no gdzie te chłopy? - Jeee!...Zobacz: Raport: wdrożenia 5G – reszta świata goni Amerykę I Chinami
https://www.plus.pl/5g?gclid=EAIaIQobChMI4NXR_Yrq7gIVyUeRBR1vHAbkEAAYASAAEgLskvD_BwE
Czym jest 5G?
5G to skrót oznaczający najnowszą, piątą generację sieci komórkowej. Rozwój sieci 5G związany jest z coraz szybszym transferem danych, stabilnym Internetem i niskimi opóźnieniami, co umożliwi zmianę na lepsze wielu dziedzin życia.
https://youtu.be/QZPB9zmLTOE
Powitaj 5G od Plusa
Ultraprędkość Internetu sprawi, że cały świat będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Poznaj 5G od Plusa – pierwsze, prawdziwe i najszybsze 5G w Polsce. http://www.plus.pl/5g
Zasięg 5G dostępny w wybranych miastach w Polsce. Szczegóły na mapie zasięgu na stronie plus.pl
Powitaj 5G od Plusa
https://www.medonet.pl/zdrowie,u-co-trzeciej-chorej-na-raka-piersi-polki-choroba-bedzie-zaawansowana-i-da-przerzuty-do-odleglych-narzadow,artykul,1727018.
Nie idziemy do onkologa nawet wtedy, gdy wyczujemy guz, jesteśmy leczone przez przypadkowych lekarzy, w niewyspecjalizowanych szpitalach. Dlatego u co trzeciej chorej na raka piersi Polki, nowotwór będzie zaawansowany i da przerzuty. Wynik raportu naukowców Uniwersytetu Warszawskiego jest dramatyczny. Agnieszka Sztyler-Turvsky rozmawia z dr n. med. Agnieszką Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii w Warszawie.
Zobacz: Jak Play wyłącza krajowy roaming - podsumowanie po Q3 Jak działa SI2PEM? Skąd bierze dane?
System SI2PEM jest częścią większych zmian dotyczących pomiarów emisji promieniowania elektromagnetycznego. Do tej pory ich dokumentowanie odbywało się to skrajnie analogowo. Wyniki pomiarów były zapisywane na specjalnych papierowych formularzach i przechowywane w sposób rozproszony, choćby w placówkach Inspektoratów Ochrony Środowiska. Dodatkowo sposób zapisu wyników był bardzo skomplikowany i często niejasny.https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/megaustawa-co-wprowadza-siec-5g
Źródło tekstu: gov.pl; wł
Tagi:
ministerstwo cyfryzacji
pem
5g
megaustawa
wanda buk
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wanda_Buk
https://center-for-leadership.org/academy/overview/
Wanda Buk zalicza się do grona najmłodszych działaczy w rządzie partii Prawo i Sprawiedliwość. Mimo młodego wieku, od lipca 2018 roku piastowała urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Do jej obowiązków należał nadzór departamentów Polityki Międzynarodowej i Telekomunikacji oraz Biura Ministra w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Buk należała również do Komitetu Stałego Rady Ministrów, Komitetu ds. Unii Europejskiej oraz Zespołu ds. Programowania Prac Rządu. Informację o dymisji opublikowała na Twitterze, pisząc:
Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją, dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście
Przez długi czas walczyła z krytyką, która przerodziła się w hejt. Wszystko za sprawą ... sieci 5G. Nagonka na byłą już wiceminister cyfryzacji rozpoczęła się w maju ubiegłego roku, kiedy to prace nad projektem ustawy o wprowadzeniu sieci szybkiego internetu piątej generacji 5G nabrały tempa. To właśnie wtedy do ministerstwa zaczęły docierać pogróżki i niecenzuralne listy pod adresem Wandy Buk. W rozmowie z "Faktem" wyznała:
Do ministerstwa zaczęły przychodzić adresowane do mnie maile z obelgami. Z czasem coraz bardziej wulgarne. Fala hejtu przybiera na sile. Moi przeciwnicy mają takie "rzuty". Najgorzej było w lipcu.
Buk pokazała redakcji także wysyłane do niej treści. Były to przykre, niecenzuralne wyzwiska, takie jak m.in. "c**o", "skorumpowana k***o". Dodała także, że podczas jednego z posiedzeń sejmowej komisji cyfryzacji, przeciwnicy technologii 5G zarzucali jej przyjęcie łapówki. Mówiono wówczas o 15 mld złotych, wyzywając ją i krzycząc, że technologia zabija dzieci już w łonach ich matek. Należy wyjaśnić, że budowa sieci 5G to potężna inwestycja. Wrogowie ultraszybkiego internetu uważają, że użyte w tej technologii fale radiowe są szkodliwe dla ludzi, nawet jeszcze tych nienarodzonych szkodzą ludziom.
Wanda Buk nie mogła pozostawić sprawy bez reakcji, bojąc się o swoje zdrowie, życie, ale także chroniąc dobre imię, na które pracowała latami. Zdecydowała się więc zgłosić sprawę do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji.
...
https://plejada.pl/newsy/wanda-buk-odchodzi-z-ministerstwa-cyfryzacji-kim-jest-zycie-rodzina-ojciec-smolensk/p7jcp0t
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/polski-projekt-zwyciezca-konkursu-komisji-europejskiej
19.11.2018
Mamy to! Projekt budowy sieci szerokopasmowej w Polsce zajął pierwsze miejsce w organizowanym przez Komisję Europejską konkursie European Broadband Awards (EBA). To największa w historii tego typu inwestycja finansowana z funduszy unijnych.
Wanda Regina Buk (ur. 16 marca 1988[1]) – polska urzędniczka państwowa, prawnik i menedżer, w latach 2018–2020 podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.
EBA to coroczna nagroda przyznawana za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie dostępu do szerokopasmowego Internetu. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono kilkadziesiąt projektów z całej Europy.
Likwidujemy „białe plamy”
- Zwycięstwo naszego projektu to wielki sukces. To jeden z najlepszych, największych i najbardziej rozbudowanych projektów budowy sieci szerokopasmowej w Unii Europejskiej – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Jego celem jest likwidacja „białych plam”. Chodzi o szkoły i gospodarstwa domowe w miejscowościach i regionach, które były dotychczas wykluczone z dostępu do nowoczesnego, szybkiego Internetu – dodaje.
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w poniedziałek (19 listopada 2018 r.) w Brukseli w obecności Komisarz UE ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego Mariyi Gabriel. Nagrodę odebrała wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.
Lepsi od Niemiec, Danii i Hiszpanii
Projekt, zgłoszony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), zwyciężył w kategorii „Spójność terytorialna na obszarach wiejskich i oddalonych”. To kategoria, która przyciągnęła największą liczbę zgłoszeń. Startowały w niej inicjatywy m.in. z Niemiec, Danii i Hiszpanii.
Jury konkursu, składające się z europejskich ekspertów rynku telekomunikacyjnego, doceniło znaczący wpływ projektu na zrównoważony rozwój terytorialny. Jurorzy podkreślili też jego skalę i kompleksowość, dzięki której stanowi ważny element rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce.
Zwycięski projekt obejmuje budowę infrastruktury szerokopasmowej na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich. Efekt? Dostęp do szybkiego Internetu.
1000 Polaków dziennie
- Szerokopasmowa sieć przyniesie dotychczas wykluczonym regionom nowe szanse i możliwości rozwoju, blisko 70 procent gospodarstw domowych podłączanych do Internetu w ramach projektu CPPC znajduje się w miejscowościach mniejszych niż 5 tysięcy mieszkańców – mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. - Nowoczesne technologie to łatwiejsza komunikacja, rozwój innowacji np. na rynku pracy, czy wyrównywanie szans dla uczniów w szkołach. Dzięki naszym działaniom, każdego dnia ponad tysiąc polskich obywateli dołącza do świata cyfrowych technologii – dodaje.
Inwestycja największa w historii
Zwycięski projekt jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach 2,5 miliarda złotych pochodzących z sektora prywatnego uzupełni - jako wkład własny - prawie 3,5 miliarda złotych pomocy publicznej, finansowanej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To największa w historii inwestycja z funduszy unijnych dotycząca budowy sieci szerokopasmowych.
- Nasz projekt może służyć jako wzór i model dla podobnych działań w innych krajach w przyszłości. Zapewnia odpowiednie współfinansowanie, ogranicza koszty publiczne, jest oparty na regułach konkurencji i otwartości oraz przede wszystkim wyrównuje szanse cywilizacyjne pomiędzy różnymi obszarami naszego kraju – tłumaczy Wojciech Szajnar, dyrektor CPPC.
CPPC realizuje obecnie 160 projektów związanych z dalszą rozbudową sieci szerokopasmowych o wartości prawie 6,6 miliarda złotych. Do 11 stycznia 2019 r. operatorzy mogą zgłaszać się w nowym konkursie na rozbudowę sieci.
Życiorys Wandy Reginy Buk
Pochodzi ze Spały[2]. Jest córką Dowódcy Wojsk Lądowych, który zginął w katastrofie smoleńskiej gen. broni Tadeusza Buka[3].
Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim[4][5]. W 2013 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a rok później na Wydziale Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers. Ukończyła również podyplomowo studia z zakresu: międzynarodowych stosunków militarnych na Akademii Obrony Narodowej (2014), pomocy państwowej w Szkole Głównej Handlowej (2016), a także Europejską Szkołę Dyplomacji (2013) oraz program Leadership Academy for Poland prowadzony we współpracy z Harvard University. W 2015 rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Obrony Narodowej[6][7].
Wraz z dwoma członkami rodziny wystąpiła do Ministerstwa Obrony Narodowej o rekordowe rekompensaty za katastrofę smoleńską domagając się łącznie 9 mln złotych[8].
Pracowała w kancelariach prawnych KKMP i GWW w ramach projektów telekomunikacyjnych i jako doradzająca podmiotom gospodarczym. Zasiadała także w radach nadzorczych państwowych spółek z branży nieruchomości i informatycznej (wszystkie należące do grupy NASK Państwowy Instytut Badawczy). W latach 2016–2018 pełniła funkcję dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa, gdzie odpowiadała m.in. za przeprowadzenie największego w historii funduszy europejskich konkursu na dofinansowanie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Projekt został nagrodzony przez Komisję Europejską nagrodą European Broadband Awards[9]. W 2017 uzyskała uprawnienia adwokata[6]. 10 lipca 2018 powołana na podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Członek Komitetu Stałego Rady Ministrów, Komitetu ds. Unii Europejskiej oraz Zespołu ds. Programowania Prac Rządu. Znalazła się na 49. miejscu zestawienia Dziennika Gazety Prawnej 50 najbardziej wpływowych prawników 2018[10]. Laureatka nagrody Wektory 2018[11].
18 sierpnia 2020 złożyła rezygnację ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji[12], następnie rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej powołała ją z dniem 1 września 2020 na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki ds. regulacji[13].Operatorzy pod większą kontrolą
Jak pokazał tegoroczny raport NIK-u, organy kontrolujące poziomy natężenia pola promieniowania elektromagnetycznego mają w Polsce... powiedzmy, że problemy. Wniosek z kontroli był jasny - problematyczne i niejasne przepisy oraz problemy finansowe. W obu kwestiach na ratunek przychodzi Megaustawa.
Zobacz: NIK: pomiary emisji PEM w Polsce są nieprawidłowe lub nie istnieją. Winne są urzędy i złe przepisy
Nowe przepisy zakładają dofinansowanie instytucji odpowiedzialnych za wykonywanie pomiarów oraz przewiduje sankcje za przekroczenie dopuszczalnych poziomów promieniowania. Do tego dojdzie system SI2PEM, który już w przyszłym roku pozwoli sprawdzić poziom natężenia promieniowania w dowolnym miejscu w kraju.
Zobacz: Polacy boją się technologii? Nie, są po prostu pragmatyczni. Wyniki raportu Digital Poland
Zobacz: Znamy ocenę ryzyka wdrożenia sieci 5G. Raport NIS ujrzał światło dzienne
Dodatkowe pieniądze na rozwój sieci
W 2021 roku zacznie działać Fundusz Szerokopasmowy. Jego budżet opiewać będzie na ok 140 mln złotych. Te środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy i rozwoju sieci telekomunikacyjnych.
Megaustawa w nowym kształcie to ważny krok, by z szybkiego Internetu mogli korzystać wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. To także korzyści dla polskiej gospodarki, która dzięki tym zmianom, stanie się bardziej konkurencyjna i jeszcze nowocześniejsza. Dzięki nowym przepisom Internet wreszcie dotrze tam, gdzie dziś często go nie ma – na wieś, tereny trudnodostępne i mniej zaludnione
- powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Zobacz: Narodowy Program Zdrowia: nie ma dowodów na negatywny wpływ 5G na zdrowie człowieka
To gdzie te 5G? Przecież miało być!
"Megaustawa 5G", "Cyfrowa Megaustawa 5G" i podobne twory zalewały Internet w ostatnich miesiącach. Próbujący zrobić karierę piewcy zagłady podsycali nastroje społeczne strasząc ludzi, że wejście w życie nowych przepisów od razu uruchomi sieć 5G w Polsce. Megaustawa już obowiązuje. Wyglądam za okno - żadne nadajniki przez noc nie wyrosły na latarniach, ludzie chodzą po ulicach, ptaki latają... Co prawda drzewa nie mają liści, ale w końcu mamy jesień w pełni. Zapowiadanej zagłady rewolucji nie widać.
Zobacz: Trwa torpedowanie Megaustawy. Skala dezinformacji przechodzi ludzkie pojęcie
Zobacz: Wojciech Cejrowski ofiarą pseudonaukowej dezinformacji. 15 lat więzienia za maszt 5G w Izraelu to mit
W tym wszystkim szkoda tylko ludzi, którzy dali się omamić fali dezinformacji na temat Megaustawy. W tym pracowników samorządów, których mailowy spam środowisk protestujących prze wiele tygodni wprowadzał w błąd. Niby jest jakaś nadzieja, że to może ich czegoś nauczyć na przyszłość, ale szczerze w to wątpię
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/system-si2pem-promieniowanie-elektromagnetyczne-pem-5g
Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo