Przez ostatnie 20 lat prowadzę lokalne media. Z tej perspektywy bez większych emicji śledzę wydarzenia polityczne. Czy sytuacja zmienia się na lepsze? Czy nowi chętni do polityki wróżą poprawę kondycji gospodarczej kraju? Sądzę że nie.
Od wielu lat scena nauk ekonomicznych jest zderzeniem dwóch światów, dwóch ideologii. Jedna to pomijana dziś tradycyjna szkoła neoklasyczna, druga to keynesizm. Szkoła keynesistów to QE, quantitative easing, luzowanie ilościowe. Dziś tradycyjna szkoła neoklasyczna w zasadzie jest martwa w polskiej polityce, dominuje w niej nurt neokeynesistowski.
Patrząc z tej perspektywy na polską scenę polityczną, nie widzę w niej przedstawicieli tradycyjnej szkoły neoklasycznej. Tradycyjne nauki ekonomiczne przegrały przede wszystkim w Polsce.
Absolwent Universite de Metz i Viadrina University, ekonomista. Specjalizuje się w infrastrukturze. Zawodowo jednak zajmuje się branżą e-commerce, ostatnio tworząc np. portal poselska.pl czy ie.org.pl. Interesuje się historią i muzyką. Uprawia sporty: capoeirę, downhill i snowboard. Interesuje się też ochroną zabytków i środowiska naturalnego. Poglądy gospodarcze: ordoliberał, wyznanie: Rastafari/Baha'i. Email: phooli(małpa)gmail.com
Czasopismo Gazeta Poselska
Promote your Page too
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Gospodarka