Jakiś czas temu starałem się nadać w eter testowo sygnał Radiotelewizji, próbnie dostępnej tu: http://www.opera.rtvp.pl/ i okazało się to być niezwykle trudne technicznie mimo całego postępu technologicznego. Ustawodawcy stworzyli jakieś dziwne prawo nie pasujące do technologii interaktywnej telewizji. Doszło do tego, że wszyscy się martwimy, czy nasza stacja przetrwa. Ależ oczywiście że chciałem zarobić na tym przedsięwzięciu. Może nadal jest to możliwe?
Zielona Góra, 25 września 2014 r.
Nasz znak: 2014092501
Do:
Kopia listu dla Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu
oryginalnie do:
Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Departament Prezydialny KRRiT
Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 9
01-015 WARSZAWA
dotyczy: Wniosek o zmianę decyzji i udzielenie informacji o możliwości nadawania naziemnie na podstawie już złożonego wniosku koncesyjnego DR.411.19.2013
Szanowni Państwo,
Spółka “Wieczorna.pl” ubiegała się o koncesję na nadawanie kanału naziemnego o nazwie “Radiotelewizja”, ale uchwałą nr 285/2013 nam to uniemożliwiono. Wierzę, że
“w sztuce marzenia stają się rzeczywistością”
- jak głosi artystka Katarzyna Kozyra, a jako że jest to kanał poświęcony szeroko pojętej sztuce, chciałbym doprowadzić do sytuacji, w której spółka “Wieczorna.pl” otrzymałaby koncesję na nadawanie naziemne i mogła pozyskać kapitał na rynku finansowym poprzez sprzedaż akcji.
Jakiś czas temu starałem się nadać w eter testowo sygnał Radiotelewizji, próbnie dostępnej na stronie: http://www.opera.rtvp.pl/ i okazało się to być niezwykle trudne technicznie, mimo całego postępu technologicznego. Ustawodawcy stworzyli przepisy prawne nie pasujące do technologii interaktywnej telewizji. Nadal zamierzam uruchomić kanał.
Czytam obecnie, że Tv Trwam, która była naszym konkurentem w procesie koncesyjnym, ma problemy i trudności. Nie może pozyskać z rynku środków wystarczających na pokrycie kosztów emisji naziemnej w całości. Nadal jestem zainteresowany nadawaniem choćby na części tego czasu antenowego. Chcę zrealizować zakładane plany - jako przedsiębiorca. Zmieniona decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która przyznałaby nam promesę koncesji, umożliwiałaby pozyskanie kapitału i emisję akcji. Spółkę prowadzę także z chęci zysku, co do tej pory nie nastąpiło. W związku z tym podjąłem decyzję o upublicznieniu jej udziałów. Nie powiedzie się to bez konstruktywnej współpracy z KRRiT polegającej np. na zmianie wcześniejszego stanowiska.
Czy dotychczasowy koncesjonariusz, z uwagi na problemy finansowe, ustąpiłby nieco miejsca? Państwa instytucja tłumaczyła nam, że "nie dzieli" częstotliwości między różne stacje. Ale dlaczego? Zaszły już prawne okoliczności które taki podział pasma umożliwiają. Nasza stacja Radiotelewizja ciągle nie ma możliwości emisji. Sugerowano nam możliwość nadawania dzięki decyzji UKE z racji lekko innej technologii. Spółka złożyła stosowne wnioski, ale na listy i ponaglenia do UKE - co Państwo nam zalecili jako alternatywną możliwość - nie przyszła odpowiedź. Ustnie poinformowano nas w UKE o problemach prawnych w związku z brakiem odpowiednich regulacji.
Chcę rozwiązać tą sytuację. Chciałbym program Radiotelewizji nadawać tradycyjnie i naziemnie, tworząc w tym celu spółkę giełdową, w której miałbym już tylko małą część udziałów. Sądzę, że przedsiębiorstwo, które prowadzę nadal może tworzyć wiele miejsc pracy.
Chciałbym początkowo retransmitować i niekiedy tłumaczyć na język polski inną stację poświęconą sztuce i kulturze, której program uzyskał wiele cennych nagród. Sądzę, że jest to możliwe, gdyź nasz konkurent ma problemy z zebraniem środków na opłacenie częstotliwości.
O. Rydzyk apeluje o wsparcie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam
O. Tadeusz Rydzyk (fot. archiwum) "Prosimy bardzo o dalszą systematyczną pomoc. Podniosła się ofiarność dla Telewizji Trwam, ale to nie pokrywa kosztów nawet za bycie na multipleksie" - mówi o. Tadeusz Rydzyk. O. Tadeusz Rydzyk zaapelował do widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja o wsparcie…
fronda.pl
W związku z intensywnym rozwojem spółki “Wieczorna.pl”, która cały czas jest przedsięwzięciem deficytowym, informuję iż chciałbym przedsiębiorstwo przekształcić w spółkę akcyjną. (...) Kwota zainwestowanych przeze mnie środków powoli osiąga - razem z moimi pożyczkami dla spółki - pułap kapitału wymaganego dla spółek akcyjnych.
Zamierzam w przypadku konstruktywnej współpracy z KRRiT:
- upublicznić akcje spółki, możliwe że w I połowie 2015 roku. Wymaga to przygotowań.
- stworzyć opisaną we wniosku koncesyjnym telewizję naziemną o nazwie Radiotelewizja
- upłynnić podczas emisji akcji większość udziałów, które posiadam w spółce, jako że spółka wymaga zainwestowania znacznej sumy kapitału, (...). Przedsiębiorstwo może działać dochodowo pod warunkiem zatrudnienia odpowiedniej liczby osób. W chwili obecnej zatrudnienie zostało zredukowane do niezbędnego minimum.
Spółka w chwili obecnej jest - wg mojej wiedzy - jedynym medium o stricte polskim kapitale, który dysponuje siecią ponad 100 tytułów w niemal wszystkich większych miastach kraju (liczących ponad 30 tys. mieszkańców). Przy konstruktywnej współpracy z KRRiT, na rynku zdominowanym przez media o zagranicznym kapitale miałby szansę zaistnieć silny podmiot o polskim kapitale, jeśli w drodze emisji publicznej uda się pozyskać takich inwestorów.
(...)
Spółka ponawia swoją ofertę, którą wystosowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ogłaszam, że wniosek koncesyjny spółki jest nadal aktualny i podtrzymuję pierwotną propozycję. W mojej ocenie spółka ma szansę - przynajmniej częściowo - zaistnieć na rynku jako stacja telewizyjna.
Wkrótce wdrażamy nowe rozwiązania informatyczne umożliwiające autorom samodzielne wydawanie ich prac multimedialnych, np. nagrań wideo. Chciałbym, aby innowacyjny portal multimedialny jaki prowadzę, miał szansę zaistnienia i działania na rynku. Zwłaszcza, że istnieją podobne kanały o profilu jaki obecnie ma internetowa wersja Radiotelewizji i funkcjonują one na rynku komercyjnie.
Prosimy o szybką odpowiedź. Jeśli spółka ma podjąć opisane kroki prawne polegające na przygotowaniu do oferty publicznej, musimy wiedzieć, czy - po upublicznieniu akcji spółka ma możliwość nadawania programu przynajmniej w określonych porach dnia.(...)
Reasumując, wzywam Państwa do weryfikacji uchwały nr 285/2013, która była podjęta na podstawie domniemania braku:
-
listy udziałowców (mimo że jestem jedynym właścicielem spółki) ze wskazaniem wielkości posiadanych przez nich udziałów, akcji wraz z rodzajem uprzywilejowania lub wkładów.
-
odpisu z rejestru KRS, z którego wynika, że przedsiębiorstwo jest uprawnione do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie objętym wnioskiem.
Spółka podtrzymuje stanowisko jej prawników, że wspomniane informacje uzupełniono, znajdują się w dokumentach rejestrowych przedsiębiorstwa oraz w umowie spółki, którą przesłano do KRRiT.
W związku z pytaniami pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie należy podjąć decyzję o jego dalszej perspektywie funkcjonowania. Spółka ma możliwość dochodowej działalności dzięki już istniejącym zasobom połączonym z możliwością emisji programu naziemnie, przy pozyskaniu licznych nowych inwestorów. Decyzja w tej kwestii należy do Państwa.
Niniejszym
Z wyrazami szacunku,
Adam Fularz
Prezes Zarządu, Wyd. Merkuriusz Polski, “Wieczorna.pl“ sp. z o.o.
Absolwent Universite de Metz i Viadrina University, ekonomista. Specjalizuje się w infrastrukturze. Zawodowo jednak zajmuje się branżą e-commerce, ostatnio tworząc np. portal poselska.pl czy ie.org.pl. Interesuje się historią i muzyką. Uprawia sporty: capoeirę, downhill i snowboard. Interesuje się też ochroną zabytków i środowiska naturalnego. Poglądy gospodarcze: ordoliberał, wyznanie: Rastafari/Baha'i. Email: phooli(małpa)gmail.com
Czasopismo Gazeta Poselska
Promote your Page too
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości