Atakuje wszystkie wartości tak, że w końcu każdy może stać się zbrodniarzem. Mam nieustające skojarzenie z mroczną nowelą Marka Twaina: „Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg” (The Man Who Corrupted Hadleyburg). Takie są „Skutki moralne myśli Marksa”
Tak przychodzi komunizm, jako obcy, który chcąc zniszczyć społeczność, atakuje jej system wartości. Zbrodnia pojawia się później, niespostrzeżenie, jako skutek tej demoralizacji. Arytmetyczne podsumowanie liczby ofiar komunizmu przekracza najśmielsze marzenia Adolfa Hitlera o zabijaniu, to budzi grozę. W mojej wyobraźni bezmiar zbrodni jest jedynie miarą tej demoralizacji, która dopuszcza do takiej zbrodni. Stale mam w oczach obrazy uśmiechniętych kolejarzy i policjantów francuskich, spokojnie pakujących francuskich Żydów w nieludzkie wagony odjeżdżające do Auschwitz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gułag : „Sieć łagrów składała się w szczytowym okresie z kilku tysięcy obozów (…) w obozach tego systemu uśmiercono od początku rewolucji do roku 1956 ok. 60 milionów ludzi. (…) w latach 1942-1953 przebywało w nich już stale ok. 10-12 milionów ludzi, czyli mniej więcej 5% całej populacji ZSRR.”
Ta ponura statystyka pomija oczywiście inne ofiary sowieckiego ludobójstwa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_na_Ukrainie : „Za ludobójstwo uznają głód na Ukrainie rządy lub parlamenty 26 państw. (…) Według różnych szacunków spowodował śmierć, co najmniej od 6 [1] do 7 milionów [2][3] ludzi (niektóre szacunki podają liczbę nawet 10-15 milionów ludzi)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katyńska :„Katyń (ros. Катынь) – miejscowość w Rosji 18 km na zachód od Smoleńska, nad Dnieprem. W pobliskim lesie zwanym Kosogory, leżącym na terenach NKWD, od lat 30-tych XX wieku dokonywano mordów na ofiarach czystek politycznych Stalina, w tym również zbrodni katyńskiej, na internowanych polskich oficerach”.
Zwracam uwagę! Las katyński był stałym miejscem sowieckiego mordowania, przez co najmniej 10 lat! Zbrodnia katyńska, to tylko dwa miesiące z tych dziesięciu lat. Kwiecień i maj 1940 roku. „Jest ona przykładem jednej tylko pozasądowej rozprawy, zastosowanej do 26 tysięcy ludzi.”
Nawet i ta statystyka pomija jeszcze inne ofiary sowieckiego imperium, które zginęły w czystkach etnicznych, wielkich przesiedleniach i wreszcie wojnach imperialnych toczonych pod różnymi pretekstami na terytorium sowieckim i poza nim (wojna z Polską 1919-1921 - wojna fińska, zabór Litwy, Łotwy, Estonii, napad na Polskę w 1939, Węgry, Afganistan, Czechosłowacja, inne ofiary imperium sowieckiego w krajach Europy Wschodniej i Azji, aż do współczesnej wojny w Czeczenii. Przytoczona wyżej arytmetyka śmierci pokazuje ofiary tylko sowieckiej strefy imperium zła, pomija ofiary chińskich, kambodżańskich, afrykańskich i wielu innych gniazd komunizmu. Spójrzmy na nierosyjski przykład: 14 lipca 1789 - zdobycie Bastylii,Komuna Paryska! Taki był współczesny początek komuny. Przebudzenie florenckiej choroby.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_Francuska : „Wielu współczesnych historyków i badaczy tematu wskazuje, iż oryginalne hasło brzmiało: "Wolność, Równość, Braterstwo, albo Śmierć" (Liberté, Egalité, Fraternité ou la Mort), co podkreślało determinację gotowych na wszystko rewolucjonistów, gotowych zabić dla dobra sprawy. Słowo „śmierć” zostało usunięte z tej dewizy, gdyż wskazywało, że jakobiński terror był wpisany w hasła rewolucyjne, od samego jej początku. Ponadto godziło to w liberalno-humanistyczne przesłanie rewolucji, jakie propagowali w XIX wieku historycy liberalni. (…) Powstanie stłumiono (pogrom Wandei), a w odwecie rozpoczęto sukcesywne ludobójstwo w regionie. Zginęło ok. 15% populacji ówczesnej Francji. W odwecie wymordowano cały region nie pomijając dzieci oraz kobiet w ciąży. Spalono zboża i zabito trzodę chlewną, aby doprowadzić do śmierci głodowej tych, co uszli z pogromu. W tym czasie po raz pierwszy w Europie zastosowano eksperymentalnie broń chemiczną i znane z II Wojny Światowej odzyskiwanie surowców z zamordowanych (generałowie Beysser i Moulin nosili modne wówczas spodnie w wyprawionej ludzkiej skóry). Równolegle francuski parlament, to jest Konwent Narodowy, powołał 6 kwietnia 1793 Komitety Ocalenia i Bezpieczeństwa Publicznego, a dotychczasowe rządy umiarkowanych żyrondystów przejęli radykalni jakobini. W kraju zaprowadzone zostały dyktatura i terror, stworzono (…) trybunały ludowe do walki z kontrrewolucją, a także z opozycją (…). Na gilotynie zostało wówczas straconych około 20 tysięcy ludzi podejrzanych o kontrrewolucję, choć wśród nich było też wielu zwolenników rewolucji.
(…) Nastąpiła militaryzacja ekonomiki, tworzono liczne fabryki broni i prochu, znacjonalizowano handel zagraniczny, państwo przejęło kontrolę nad prywatnymi zakładami, surowcami i siłą roboczą. Wprowadzono kartkową reglamentację chleba i innych podstawowych artykułów spożywczych, co pozwoliło na uniknięcie głodu w miastach. Stosowano karę śmierci za spekulację i rozboje.
(…) Zwycięstwa te sprawiły, że terror jakobiński, którym wszyscy byli już zmęczeni i przerażeni, stracił swój sens. Tymczasem został jeszcze wzmocniony przez ustawę z czerwca 1794 r., eliminującą z rozpraw sądowych przesłuchania świadków i obrońców, co znakomicie przyspieszyło orzekanie wyroków”.
Już z tej pobieżnej statystyki widać, że komunizm przysporzył światu z dziesięć razy więcej ofiar niż hitlerowski faszyzm, mordowanych w nie mniej bestialski sposób. http://pl.wikipedia.org/wiki/Obozy_niemieckie_1933-1945
Ten dance macabre nie jest przypadkową kompozycją. Niestety tylko hitlerowski nazizm doczekał się uznania za zbrodniczy. Był przecież, w porównaniu z komunizmem, małym zbrodniczym szczenięciem. Komunizm od dwóch stuleci nadal jest ulubieńcem „liberalnych” intelektualistów, elit kultury, dziennikarzy oraz manipulowanej przez nich opinii publicznej.
Nie może być przypadkiem, że Rewolucja Październikowa, była tak dokładną kopią Rewolucji Francuskiej, pod każdym względem, nawet z zachowaniem detali, takich jak opisany wyżej pogrom Wandei, bardzo przypominający Wielki Głód na Ukrainie, albo makabryczne stłumienie przez Lenina powstania chłopskiego w guberni tambowskiej.
Powyższy tekst jest skrótem artykułu:
„Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990”.
który po raz pierwszy ukazał się w sierpniu 2007, tam:
[730]
Inne tematy w dziale Polityka