Komentarze do notki: System odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Prezydent: Będą potrzebne zmiany

« Wróć do notki

wujek m30 lipca 2021, 14:45
Zgadza się, potrzebne są zmiany. To prezydent Duda jest autorem obowiązującej ustawy o KRS, to on miał gdzieś krytykę tej ustawy zanim ją podpisał, to on podpisywał nominacje sędziowskie obarczone wadami konstytucyjnymi, nierzadko awansując zwyczajne kanalie. To on powinien teraz naprawić zło, które uczynił robiąc za długopis Kaczyńskiego - i podać się do dymisji. Takie to zmiany są potrzebne na początek.
Ten komentarz został ukryty. Aby przeczytać, wyłącz filtr treści.
AFE30 lipca 2021, 14:46
...Wszystko wskazuje na to, że będą potrzebne zmiany ustawodawcze ws. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej - zaznaczył prezydent Andrzej Duda,....

Oooooo!

Eureka!

Wynika z tego jednak panie Prezydencie, że trzeba było słuchać się opozycji to i BALMAŻU by nie było.
AFE30 lipca 2021, 14:50
@AFE 

ps.
Panie Prezydencie,

A nie trzeba by tak do pani Przyłębskiej odesłać, żeby sprawdziła czy można to tak sobie zmienić?
Zgodne to to  z KON-STY-TU-CJA?
chudini6830 lipca 2021, 14:51
Duda wyskoczył przed szereg raczej z powodu podpisania rozporządzenia podwyższającego płace , ledwo wiążących koniec z końcem , wiceministrów w rządzie , niż w trosce o wymiar sprawiedliwości..
longinagda30 lipca 2021, 14:57
@chudini68 za 6 tys to tylko złodziej i ....taki mamy klimat.
chudini6830 lipca 2021, 15:11
@longinagda 
 Przecież do polityki nie idzie się dla pieniędzy.
Prawda?!
Komentarz został usunięty przez autora komentarza.
Komentarz został usunięty
dominika.31 lipca 2021, 05:23
@janw 
Przecież on podyktował jej ten list.
Komentarz został usunięty
Tymoteusz Bojczuk30 lipca 2021, 16:07
@konkluzja encore
Fundusze będą raczej wypłacane - wszystko było dogadanie w grudniu na szczycie. Stąd PiS taki pewny i promuje Ład.
Komentarz został usunięty
Capricorn ludowe30 lipca 2021, 19:04
@konkluzja encore 
Spokojnie, ten tekst jest tylko dla krajowych aktywistów, takich jak pani.
Komentarz został usunięty
Tymoteusz Bojczuk30 lipca 2021, 15:07
W starożytnym Rzymie ustawy wprowadzano na rok, jeśli działały, to zostawiano, jeśli zawiodły, wyrzucano do kosza i robiono kolejne.
s.flores30 lipca 2021, 15:30
@Tymoteusz Bojczuk 

Powariowali ci Rzymianie. Żadnych ustaw naprawczych?
Tymoteusz Bojczuk30 lipca 2021, 15:54
@s.flores
Te kolejne to były właśnie naprawcze.
s.flores30 lipca 2021, 16:46
@Tymoteusz Bojczuk: "Te kolejne to były właśnie naprawcze"

Ok, czyli to "prawo" nazwie partii to żadna ostoja porządku, tylko niekończący się ciąg eksperymentów? O co zakład, że wielu wyborców partii czułoby się rozczarowanych taką wykładnią?
Komentarz został usunięty
Capricorn ludowe30 lipca 2021, 19:01
@sigol 
Kolejny mądry komentarz.  Tylko pogratulować ambicji.
Komentarz został usunięty przez autora komentarza.
Capricorn ludowe30 lipca 2021, 18:59
@elektor655321 
No, toś się naużalał  ale S24 niespecjalnie po to jest.
Capricorn ludowe30 lipca 2021, 17:47
Rozwój wydarzeń utwierdza w przekonaniu, że postanowienie wiceprezes TSUE w sprawie zablokowania Izby Dyscyplinarnej  winno spotkać się z reakcją władz na najwyższym szczeblu. 
 Od dawna apeluję do Prezydenta Dudy o przygotowanie i zwołanie w tej sprawie Rady Gabinetowej, która zajęłaby jednoznaczne stanowisko w  kwestii uprawnień (zdolności p. protokół Nr 30 TL) TSUE do władczej ingerencji  w ustrój sądów w Polsce.

Osobiście uważam, że deklaracje o dialogu w sprawach w których Polska nie przekazała kompetencji w Traktatach  a wręcz odwrotnie,  zagwarantowano jej  w TL samostanowienie w sprawach objętych KPP,  jest drogą do rozmontowania Traktatu i  wprowadzenia na poziomie UE wolnoamerykanki.
Capricorn ludowe30 lipca 2021, 18:01
@Capricorn ludowe 

PS.  Rozważanie teraz, jako skutku postanowienia wiceprezesa TSUE, konieczności zmian ustawodawczych dotyczących Izby Dyscyplinarnej,  będzie traktowane jako zgoda na pozatraktatową  ingerencję w sprawy pozostające w gestii suwerennych państw.  Uznać to trzeba jako działania przeczące definicji praworządności - działania zgodnego z prawem.

Jedyną legalną drogą  przyznania UE uprawnień do kształtowania ustroju sądów krajowych jest przekazanie tego tytułu do zadań własnych UE w trybie przewidzianym dla zmiany Traktatu Lizbońskiego.
s.flores30 lipca 2021, 19:54
@Capricorn ludowe: " która zajęłaby jednoznaczne stanowisko"

Jeszcze się nie zorientowałeś, że oni kombinują jak się wycofać, a nie zajmować jednoznaczne stanowiska? Swoją drogą, skoro się nie zorientowałeś to może nienajgorzej kombinują. Jakie to ma znaczenie czym się to skończy skoro elektorat i tak łyknie kolejny sukces...
Capricorn ludowe31 lipca 2021, 02:33
@s.flores 
Jak o mnie chodzi, jeśli czytasz moje komentarze, to powinieneś znać moje stanowisko. Jeśli nie, to polecam. Jest świadome, odpowiedzialne i konsekwentne.
PS. Jednoznaczne stanowisko Rady Gabinetowej wcale nie musi pokrywać się z moim a jego oceny dokonam, gdy się dokona. Co też nie wiadomo, czy będzie miało miejsce. Przecież idea zwołania RG jak dotąd nie upowszechnia się.
blizni30 lipca 2021, 18:32
Uderz w stół a odezwą się -nożyce! (czyt.komentarze zainteresowanych)
Capricorn ludowe30 lipca 2021, 18:53
Na pisma prezes Manowskiej zareagowała aktywistka TVN24 dr B. Baczyńska ze Szczecina:

Baczyńska mówiła dalej, że w liście Manowskiej "przeraziło to, że ona mówi o krokach politycznych". - Prawnika przede wszystkim obowiązują normy prawne. Te normy prawne są zupełne i wystarczające, sytuacja jest jasna. Prezes Sądu Najwyższego, który powinien zawiesić Izbę Dyscyplinarną, nie robi tego, a apeluje o kroki polityczne? Przecież one będą w kolejności i będą należały do innych organów - tłumaczyła.

Pani doktor jako konstytucjonalistka przeoczyła, że postanowienie wiceprezes TSUE spotyka się z przeciwstawnym stanowiskiem trybunału Konstytucyjnego. To orzeczenie było podstawą do decyzji o odwieszeniu poprzedniej dot. zawieszenia.
 Spowodowało też, że wśród sprzecznych norm, opierając się na Konstytucji i orzeczeniu TK opowiedziała się za normą dla niej bezspornie obowiązującą. 

Pani konstytucjonalistka wie także, że rozwiązania o charakterze politycznym należą do organów władzy wykonawczej i ustawodawczej a stosunki między organizacją międzynarodową a Polską leżą w kompetencjach Rady Ministrów.
JohnLow30 lipca 2021, 20:36
Tak się prowadzi sprawy sądowe w Polsce: https://www.salon24.pl/u/johnlow/1143448,nietykalnosc-sedziow-prokuratorow-bieglych
Rodzina niewinnie skazanego Bartka od dwóch lat walczy o prawdę i sprawiedliwość, ale wciąż odbija się od ścian. Instytucje wymiaru sprawiedliwość robią wszystko, aby ta sprawa nie wyszła na jaw. To może spotkać każdego. Nie można liczyć na sprawiedliwość w polskim sądzie, nie żyjemy w praworządnym państwie.
detoxic30 lipca 2021, 22:06
Szkoda, że w takim razie sam nie wyszedł z taka inicjatywą, w końcu to była jego jego reforma po wecie
Komentarz został usunięty
spike31 lipca 2021, 11:15
A co z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który wyraźnie stwierdza, że KE i TSUE ma 'figę z makiem" do polskiego sądownictwa ??????????????