Deklaracja LGBT, podpisana przez stołeczny Ratusz, spotkała się z dużym oporem społecznym. Ale zwolennicy LGBT mieli doprowadzić do usunięcia z Facebooka strony protestujących rodziców i – zdaniem windsurferki i medalistki olimpijskiej Zofii Klepackiej – piszą na nią donosy do jej klubu sportowego.
W Deklaracji zapisano zobowiązanie do takich działań jak: wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Deklaracja spotkała się z mocnym protestem ze strony rodziców i osób o poglądach prawicowych i konserwatywnych. „Mówię kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” - napisała windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie Zofia Klepacka na Facebooku.
Dzięki swojemu zaangażowaniu szybko stała się twarzą protestu. "Jak nie chcecie aby Wasze Dzieci uczestniczyły w zajeciach,spotkaniach,pogadankach które proponuje lgbt dostępne jest oświadczenie które możecie złożyć jako Rodzic w każdej Warszawskiej Szkole I Przedszkolu !!! Dostępne w Kościele bądz na stronie Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci ! Udostępniajcie !!!" (pisownia oryginalna) - napisała Klepacka na swoim profilu na Faceboooku.
Facebook miał przyłączyć się do usuwania z debaty publicznej przeciwników Deklaracji LGBT+.
Deklaracja LGBT+: zobacz co zawiera
Deklaracja LGBT+ powstała z inicjatywy i na podstawie programu samorządowego Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza zajmującego się sprawami społeczności LGBT+ w Polsce we współpracy z czterema innymi warszawskimi organizacjami LGBT+.
Ponadto w obszarze kultury i sportu Trzaskowski zadeklarował patronat prezydenta miasta nad Paradą Równości, stworzenie centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+, wsparcie klubów sportowych skupiających osoby LGBT+; w obszarze pracy: podpisanie Karty Różnorodności i współpracy z pracodawcami przyjaznymi osobom LGBT+. W kwestiach administracji Ratusz ma rozszerzyć stosowanie klauzul antydyskryminacyjnych w umowach z kontrahentami miasta.
Źródło: Twitter, Facebook, PAP
KW
© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Komentarze
Pokaż komentarze (193)