Premier Beata Szydło odbiera nagrodę Człowieka Roku w Krynicy, fot. PAP/Grzegorz Momot
Premier Beata Szydło odbiera nagrodę Człowieka Roku w Krynicy, fot. PAP/Grzegorz Momot

Beata Szydło laureatką Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 63

Premier Beata Szydło została laureatką Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy - poinformował na Twitterze sekretarz stanu w kancelarii premiera Maciej Wąsik. Wcześniej spekulowano, że nagrodę ma otrzymać wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki.

Nagroda dla "kapitana i drużyny"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wręczając nagrodę szefowej rządu podkreślił, że "jest to nagroda za to, kim jest Beata Szydło", a więc "nagroda za osobowość, za odwagę oraz za konsekwencję w realizowaniu programu".

Szydło odbierając nagrodę podkreśliła, że „chce przede wszystkim podziękować panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu". - To jego wizja, jego determinacja i stworzenie drużyny, która ruszyła w Polskę zaowocowało potem zwycięstwami, które odnieśliśmy - mówiła. - Wygraliśmy, bo byliśmy drużyną - dodała szefowa rządu.

- Naszym wielkim zobowiązaniem jest to, żeby ten projekt doprowadzić do końca. Ale żeby tak się stało ta drużyna musi cały czas być razem, musimy konsekwentnie i z uporem dążyć do tego, do czego się zobowiązaliśmy – oświadczyła premier. - Mogę śmiało powiedzieć, że nie ma tej chwili w rządzie ministra, który nie ma się czym poszczycić - dodała.

Dziękowała też ludziom, którzy pisali program PiS, pomagali, wspierali, byli ekspertami i kolegom z klubu PiS. - Ja jestem zaledwie tylko i wyłącznie kapitanem drużyny, która ma zmieniać Polskę. Bo tak naprawdę to jest nagroda wszystkich - moich koleżanek i kolegów, którzy siedzą tutaj na sali, którzy pracują na co dzień w rządzie bardzo ciężko, którzy wprowadzają te projekty, programy - podkreśliła premier.

Premier podziękowała również wszystkim zaangażowanym zarówno w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy jak i w kampanię, która poprzedziła ostatnie wybory parlamentarne. Szczególne podziękowanie skierowała do wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego, za Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej za prace nad programem 500 Plus, do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra resortu Grzegorza Tobiszowskiego za „uratowanie polskiego górnictwa”. Skierowała także podziękowania do wszystkich, którzy pracują w różnych instytucjach w całej Polsce, wprowadzając w życie projekt dobrej zmiany.

- Musimy pamiętać, że to jest zaledwie początek drogi, a przed nami długa praca. Najważniejsze to, co pozostaje do zrealizowania – wskazała Szydło. - To jest moja rola, żeby ta drużyna cały czas była razem – dodała.

Laudacja na cześć  Beaty Szydło


Szefowa rządu wyraziła nadzieję, że Forum Ekonomiczne w Krynicy będzie łączyć wszystkich w dyskusji o przyszłości, która ma być „bezpieczna i dawać poczucie satysfakcji młodym Polakom”. - Możemy się różnić, możemy mieć różne zdania, możemy mieć różne poglądy, bo jest to rzeczą naturalną, ale powinna nas łączyć Polska. Myślę, że każdy z nas siedzących tutaj na sali ma takie przekonanie, że właśnie to są bardzo ważne momenty, chwile w życiu naszego narodu, że zmieniamy Polskę, po to, by Polakom lepiej się żyło, byśmy byli zadowoleni z tego miejsca na ziemi, w którym żyjemy – mówiła szefowa rządu.

Premier podziękowała również założycielowi Forum Ekonomicznego w Krynicy Zygmuntowi Berdychowskiemu. Dodała, że 5 września jest dla niej szczególną datą także ze względów prywatnych.

Laudację na cześć premier Szydło wygłosił dziekan wydziału finansów i prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Mariusz Andrzejewski. Przypomniał, że w 2010 r. kiedy została ona wiceprezesem PiS, objęła obowiązki związane z sprawami gospodarczymi i podjęła „pracę na ciągłym doskonaleniem i opracowywaniem programu gospodarczego”.

Ponadto – jak mówił – wieloletnia praca Szydło w komisji finansów powoduje, że „myśląc i mówiąc o Beacie Szydło myślimy jak najbardziej o tej stronie gospodarczej i ugrupowania politycznego i obecnego rządu”. - To powoduje, że jesteśmy w pełni przekonani, że nagroda Forum Ekonomicznego należy się osobie, która tak naprawdę uprawia realną gospodarkę i zmienia tę gospodarkę. Jest głównym liderem zmian gospodarczych w kraju – mówił Andrzejewski.

Zaznaczył jednocześnie, że ta nagroda jest dla szefowej rządu, ale splendor musi też spadać na tych, którymi ona dowodzi, czyli na członków rządu za poszczególne osiągnięcia.

Wśród osiągnięć Andrzejewski wymienił m.in. Program 500plus oraz Mieszkanie plus. Wskazywał też na repolonizację polskiej energetyki, repolonizację banków polskich, czy uzdrowienie polskiego górnictwa, które „dzieje się na naszych oczach”. Zwracał też na tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, co wpływa na polskie bezpieczeństwo.

Nagroda Człowieka Roku

Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznaje nagrodę Człowieka Roku wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej. W 2016 r. tytuł ten przypadł węgierskiemu premierowi Victorowi Orbanowi, a rok wcześniej Jarosławi Kaczyńskiemu. "Po Kaczyńskim i Orbanie nagrodę Człowieka Roku w Krynicy otrzymuje Premier Szydło. Za rok Putin ma murowaną" - skomentował na Twitterze Ryszard Petru.

Szef PO Grzegorz Schetyna, pytany w radiu RMF FM, czy pogratulował już premier , powiedział, że nie miał jeszcze okazji. Przypomniał, że dwa lata temu nagrodę Człowieka Roku odebrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Teraz pani premier Szydło, aż boję się kto będzie człowiekiem roku w przyszłym roku - podkreślił.

Na uwagę dziennikarza, że w 2007 nagrodę tę odebrał Donald Tusk, w 2008 Jerzy Buzek, w 2011 Bronisław Komorowski zabrakło tylko Grzegorza Schetyny polityk odparł: "wszystko przede mną". "Jak ktoś nagradza takimi nagrodami prestiżowymi Jarosława Kaczyńskiego, czy premier Szydło no to powodzenia" - stwierdził.

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy potrwa do czwartku.  Tegoroczna edycja nosi tytuł " Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady". Na to pytanie goście spróbują odpowiedzieć podczas sześciu plenarnych sesji, w ramach których odbędzie się ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat. Do Krynicy, zwanej "polskim Davos" przyjadą prezydenci Polski, Gruzji i Macedonii, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu Europy, prezesi największych spółek, banków, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z ponad 60 krajów.

źródło PAP, Twitter

ja

Zobacz także:

Andrzej Duda ostrzega unijnych przywódców w Krynicy: Grożą nam kolejne Brexity

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Zobacz galerię zdjęć:

Premier Beata Szydło przed wspólnym zdjęciem w trakcie spotkania z premierami Litwy, Łotwy i Estonii w KPRM w Warszawie, fot. PAP/Rafał Guz
Premier Beata Szydło przed wspólnym zdjęciem w trakcie spotkania z premierami Litwy, Łotwy i Estonii w KPRM w Warszawie, fot. PAP/Rafał Guz
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj63 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (63)

Inne tematy w dziale Polityka