Superwalizka dla zapracowanych

Redakcja Redakcja Badania i rozwój Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Floatti to zaawansowana technologicznie walizka, która w czasie podróży naładuje laptopa, jej uchwyt pozwala obsłużyć telefon, ma wbudowaną elektroniczną wagę i wiele innych przydatnych funkcji.

Dzieło inżynierów i projektantów z kalifornijskiej firmy Floatti to podręcznikowy przykład wielu różnych udogodnień i to wcale niekoniecznie bardzo wyrafinowanych, z których pewnie każde przynajmniej raz przyszło do głowy wielu podróżującym osobom, ale dopiero zestawienie ich wszystkich w całość, zaprojektowaną z dbałością o funkcjonalność, dało interesujący efekt.

Ileż to razy każda osoba podróżująca samolotem zastanawiała się, czy walizka razem z zawartością nie przekroczy limitu dopuszczalnej wagi. W pierwszej na świecie superwalizce, jak nazwali ją projektanci, mamy do dyspozycji uchwyt z elektroniczną wagą. Poważnym mankamentem wielu dostępnych na rynku walizek są kółka. Ich niedoskonałości ujawniają się najczęściej na różnego rodzaju nierównościach. Dzieło kalifornijskich projektantów ma kółka wyposażone w amortyzatory, które umożliwiają płynne przemieszczanie jej po nierównych nawierzchniach, a nawet schodzenie z nią po schodach.

Kolejne proste udogodnienie, aczkolwiek niespotykane chyba w innych walizkach podróżnych, to pasek do przypinania do walizki dodatkowej torby lub innego bagażu, którego nie musimy nieść w drugiej ręce. Wyciągany uchwyt walizki ma na rogach przemyślne zagłębienia. Możemy je wykorzystać do zawieszenia na nich różnych drobiazgów, które chcemy mieć pod ręką. Wnętrze walizki kryje w sobie różne pojemniki. Zapakowane w nich rzeczy nie będą się przemieszczać we wnętrzu i nie pogniotą się. Projektanci pomyśleli nie tylko o udoskonaleniach czysto mechanicznych, ale również elektronicznych. Uchwyt walizki to jednocześnie pilot umożliwiający obsługiwanie różnych funkcji telefonu komórkowego – odbieranie połączeń, wysyłanie wiadomości, czy wybieranie utworów w odtwarzaczu mp3, podczas gdy nasz telefon spoczywa w kieszeni lub torbie. Do tego dodajmy znajdującą się w wierzchniej kieszeni walizki baterię z gniazdami do ładowania różnych urządzeń oraz nadajnik ułatwiający znalezienie walizki na lotniskowym taśmociągu.

Kalifornijska firma Floatti pieniądze na uruchomienie produkcji zbiera w serwisie crowdfundigowym Kickstarter. Cel 100 tys. dolarów osiągnięto w dwa dni. Do dziś zebrano przeszło 185 tys. dolarów. Zbiórka zakończy się 5 maja. Pierwsze superwalizki mają trafić do klientów grudniu 2016 r.

 

źródło: gizmag.com, Kickstarter
AB

 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Technologie