Film zamiast zdjęcia profilowego na Facebooku - na razie tylko w iOS

Redakcja Redakcja Technologie Obserwuj notkę 0

Kilkusekundowy filmik zamiast zdjęcia profilowego na Facebooku - zapowiedziane we wrześniu nowe narzędzie jest już dostępne w Polsce. Na razie można z niego korzystać tylko na urządzeniach mobilnych pracujących w systemie iOS, czyli na iPhone'ach, iPad'ach i iPod'ach touch. 

Pozostali użytkownicy Facebooka mogą zobaczyć tylko efekty tego rozwiązania. Film profilowy może trwać maksymalnie 7 sekund. Animacje wyświetlają się tylko wtedy, kiedy ktoś wejdzie bezpośrednio na nasz profil. Na na tablicy pokazuje się tylko ujęcie, które wybieramy.

Aby dodać film profilowy, należy w mobilnej aplikacji Facebooka wejść na swój profil, kliknąć w zdjęcie profilowe, następnie w menu wybrać, czy chcemy nagrać nowy film, czy wybieramy spośród istniejących nagrań.

Wkrótce usługa ma być dostępna także dla użytkowników smartfonów z Androidem. Możliwe ma być także ustawianie okresu czasu, po którym wideo ma się już nie wyświetlać.

BG

 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie