na zdjęciu: Bankomat Banku PKO BP przy warszawskiej Rotundzie, fot. PAP/Rafał Guz
na zdjęciu: Bankomat Banku PKO BP przy warszawskiej Rotundzie, fot. PAP/Rafał Guz

Największy polski bank wprowadza duże ograniczenia. Klienci mogą przeżyć rozczarowanie

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
PKO Bank Polski poinformował o ważnych zmianach w regulaminie bankowości elektronicznej, które zaczną obowiązywać od 6 maja 2025 roku. Nowe zasady obejmują m.in. wprowadzenie domyślnego limitu przelewów w serwisie internetowym oraz maksymalnego pułapu dziennego. Bank zapewnia, że to krok w stronę jeszcze większego bezpieczeństwa klientów. W komunikacie podkreślono, że PKO BP nie wymaga żadnych działań od osób akceptujących zmiany, ale daje możliwość ich odrzucenia do 5 maja. PKO BP uspokaja, że wszystko odbywa się bez dodatkowych kosztów.

PKO BP wprowadza zmiany. Nowe limity dzienne

Od 6 maja 2025 roku w PKO BP zacznie obowiązywać nowy domyślny limit dzienny na przelewy internetowe – 10 tys. zł. Klienci, którzy wcześniej mieli wyższe limity, zobaczą ich automatyczne obniżenie do tej kwoty. Bank tłumaczy, że decyzja ta ma na celu zwiększenie ochrony przed coraz bardziej zaawansowanymi metodami cyberprzestępców.

PKO BP wprowadza również maksymalny dzienny limit – aż 300 tys. zł. Każdy klient może samodzielnie zmodyfikować ustawienia limitu, dostosowując je do swoich potrzeb – w górę lub w dół. Bank zastrzega jednak, że dostęp do najwyższych limitów będzie możliwy tylko przy spełnieniu warunków dotyczących metod autoryzacji i zabezpieczeń.


PKO BP stawia na bezpieczeństwo. Jak bank chroni swoich klientów?

Jak podkreśla Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO BP, zmiany wprowadzone od maja są reakcją na rosnącą liczbę prób oszustw i wyłudzeń. Kluczową rolę odegra tu weryfikacja użytkownika – osoby, które korzystają z aplikacji IKO i dodatkowych zabezpieczeń w serwisie iPKO, będą mogły ustawić maksymalne limity dzienne.

PKO BP przypomina, że nowy system limitów ma pełnić funkcję tarczy ochronnej dla oszczędności klientów. Im wyższe zabezpieczenia, tym większa swoboda operowania pieniędzmi online – ale zawsze w granicach świadomego i bezpiecznego użytkowania.


Zgoda czy sprzeciw? PKO BP daje klientom wybór

Zmiany w regulaminie bankowości elektronicznej PKO BP nie wymagają reakcji od klientów, którzy je akceptują. Ci, którzy się z nimi nie zgadzają, mają dwie opcje do 5 maja 2025 r.: mogą zgłosić sprzeciw lub wypowiedzieć umowę – obie czynności są bezpłatne.

PKO BP informuje, że jeśli klient wyrazi sprzeciw, ale nie złoży wypowiedzenia, umowa automatycznie wygaśnie z dniem 5 maja. To rozwiązanie ma na celu pełną przejrzystość oraz respektowanie decyzji użytkowników bankowości internetowej.


Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  • Jakie limity na przelewy wprowadza PKO BP od 6 maja 2025 roku
  • Co zrobić, aby ustawić maksymalny dzienny limit przelewu w serwisie iPKO
  • W jaki sposób PKO BP chroni swoich klientów przed cyberoszustwami
  • Jak zareagować, jeśli nie zgadzasz się z nowymi zasadami PKO BP

na zdjęciu: Bankomat Banku PKO BP przy warszawskiej Rotundzie, fot. PAP/Rafał Guz

Red.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (16)

Inne tematy w dziale Gospodarka