Pogrzeb śp. Barbary Skrzypek z udziałem PiS. Spocznie w rodzinnym mieście

Redakcja Redakcja Śledztwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 122
Jutro o godz. 12.15 modlitwą różańcową rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. Barbary Skrzypek w Gorlicach. Swój udział w ceremonii zapowiedzieli prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i kandydat na prezydenta Karol Nawrocki.

Barbara Skrzypek zostanie pochowana w Gorlicach

Barbara Skrzypek zmarła 15 marca w wieku 66 lat. Jak wynika ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok, przyczyną śmierci był rozległy zawał serca, który nastąpił trzy dni po złożeniu zeznań w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 12:15 modlitwą różańcową w Bazylice Narodzenia NMP w Gorlicach, po czym odprawiona zostanie msza święta. Skrzypek spocznie na cmentarzu parafialnym w swoim rodzinnym mieście.

Reklama
Rzecznik PiS Rafał Bochenek zaapelował do mediów, aby uszanowały prywatny charakter uroczystości i nie relacjonowały jej przebiegu – zgodnie z wolą rodziny zmarłej. Pogrzeb będzie miał charakter prywatny.  

Jarosław Kaczyński w rozmowach z mediami podkreślał, że Barbara Skrzypek była dla niego osobą niezwykłą – "geniuszem w swoim zawodzie”, niebywale pracowitą i lojalną. - W ogromnej mierze się na niej opierałem – zaznaczył prezes PiS. Dodał również, że Skrzypek miała trudne życie osobiste, ale mimo to pozostała niezwykle silną i oddaną współpracownicą.

Prezydent Andrzej Duda wspominał ją jako osobę znaną wszystkim, którzy przez lata współtworzyli zaplecze polityczne Jarosława Kaczyńskiego. Jej śmierć określił jako „szalenie smutną i tragiczną sytuację”. 


Reklama

Śledztwo ws. śmierci Barbary Skrzypek

Śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Barbary Skrzypek prowadzi obecnie Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Minister Bodnar zapowiedział, że zostanie także przeanalizowana decyzja prokurator Wrzosek o odmowie udziału pełnomocnika Skrzypek w trakcie przesłuchania. Prokurator zapowiedziała pozwy za sugestie, że przesłuchanie urzędniczki miało jakikolwiek związek z zawałem serca u 66-latki.  

 

Reklama
Fot. Zdjęcie pamiątkowe śp. Barbary Skrzypek i znicze przed siedzibą warszawskiej prokuratury/PAP

Red. 



Udostępnij Udostępnij Lubię to!1 Skomentuj122 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (122)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo